İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kartondan Mevlüt Şekeri Külahı Yapımı

Yazı yazmak isteriz, kağıda ihtiyacımız olur, resim yaparız yine kağıt olmazsa olmazımızdır, peki kağıdın değerini biliyor muyuz? Kağıt nasıl oluşuyor ve hayatımızın olmazsa olmazı oluyor hiç düşündünüz mü? Ağaçlar, orman, yeşil alan bir anda önümüzde kağıt olarak geliyor. Keşke onun kıymetini bilsek ve kağıt israfından vazgeçsek.

Karton da kağıdın biraz kalın ve değişiklik göstermiş hali. Kağıt hamuruyla oluşturulan ve bir çok alanda farklı bir şekilde kullandığımız karton, bizimde hayatımızda özel yerler arasında. Peki kartondan neler yapabiliriz? Atık malzemeleri nasıl kullanabiliriz? Ben A4 te çıktı aldıktan sonra boş kalan kısımlarını kesip onlardan not kağıdı yapan biriyim. O kağıdı çöpe atarken içim sızlıyor, çoğu kişi de benim gibidir buna eminim. O yüzden atık olan her şeye biraz daha önem vermeye çalışıyorum , lütfen sizlerde duyarlı olun ve sahip olduğunuzun her şeyin değerini bilin ,örnek olmaya çalışın.

Cimcimenin 3 yaş doğum gününde biliyorsunuz kartondan çok güzel şeyler yapmıştım hatta çalışmış olduğum firmada atılacak olan kartonlardan yapmıştık ve herkes inanamamıştı. Konuşma balonlarımız da harika olmuştu, yazılarımıza uğramadan geçmeyin sakın. Sizler için de güzel örnekler olabilir. Şimdide sizler için yine çok güzel bir fikir olacak olan mevlüt şekeri külahını anlatacağım. Bu sıralar Kartal için kendimiz bir şeyler yapmaya çalışırken aklımıza gelen fikirleri de sizlerle paylaşıyor olacağız. Konseptimiz siyah beyaz puantiyeli olduğu için külah bulmak çok zor oldu benim için. Hastane de lokum koymayı düşünüyorum tabi bakalım altından kalkabilirsem çok güzel olacak. Şimdi gelelim mevlüt şekeri külah yapımına, sizlerde şablonu indirebilir, rengarenk kartonlardan yapabilirsiniz. Çocuklarla yapılabilecek çok  güzel bir etkinlik olabilir.

Bu şablonu çıktı olarak aldıktan sonra siyah karton aldım kırtasiyeden ve bu şablonu kullanarak külahlarımızı oluşturdum . Üzerine de daha önceden hazırlamış olduğum etiketleri yapıştıracağım. Sizler de bu tür külahlar yaparak özel günlerinizde misafirlerinize hediyeler verebilirsiniz. İçerisinde badem şekerleri de güzel olur,bizden tavsiyeler ,öneriler devam edecek takipte olun .

Bir yorum

Bir cevap yazın