İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Diş Buğdayı Partisi

Gelişen teknolojiye ayak uydurmaya çalışırken hayatımızda da çok fazla şey değişime uğruyor değil mi? Bunların başında da belkide doğum öncesi ve sonrası yapılan hazırlıklar gelebiliyor değil mi?

Doğum öncesinde yapılan Baby Shower adı altında çok güzel şeyler yapılırken doğum sonrasında da bebek mevlütü, 6 ay kına geceleri, diş buğdayı ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Biliyorsunuz daha hamile değildim ve hala , teyze,yenge oluyorum demiştim eee o bebekler doğdu , büyüdü ve dişleri bile çıkmaya başladı. Şimdi onlara diş partisi yapma zamanı geldi. Bende onları çok seven biri olarak İpek’le beraber küçük ama güzel bir şey yaptım. Sizler de belki yapabilir, sevdiklerinize götürebilirsiniz. Peki ne yaptım? Malzemeleri neler?

Malzemeler:

  • 1 adet eva
  • İnce pembe keçe
  • Makas, yapıştırıcı, keçeli kalem
  • Etkinlik malzeme gözleri
  • Zımba

Yapılışı :

İlk olarak internetten diş için bir şablon çıkardım, o şablonu kullanarak evadan tek tek onları kestim. Gözleri cimcime ile beraber yapıştırdık. O yapıştırıcıyı sürdükçe bana verdi ve çok eğlendik. Gözlerimizi yapıştırdıktan sonra keçeli kalem ile ağız çizdik. Biraz renk katalım dedik ve keçeden kurdela yaptık ve çok şirin oldu. İsterseniz sizler bunun arkasına mıknatıs yapıştırabilirsiniz. Biz küçük poşetlere koyup etiketimizi zımbaladık. Küçük ama güzel bir hatıra olacak gelen misafirlere 🙂

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın