İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burcu 1Anne’nin Hamilelik Günlüğü-6

Haftalar haftalar birbirini çok hızlı kovalarken biz buna ayak uydurabiliyor muyuz hadi ona bakalım.

35. haftayı da gönderirken bir aylık süre içerisinde neler yaptık anlatalım sizlere. Ben Burcu1Anne, cimcime de 23 kilo alan ben oğluşta 14 kiloda sabit kaldım. Her şey yolunda gidiyor maşallah ama benim bel ve kasık ağrılarım çok fena olmuş durumda. Kartal hiç yerinde durmuyor, o kadar hareketli bir çocuk ki anlatamam. Bazen yuvarlak minnacık bir şeyini karnımda öyle bir oynatıyor ki ne olduğunu daha anlayamadan hemen çekiyor. Topuk yada direğidir diye düşünüyoruz. Nasıl bir şey değil mi? İçinizde sizden bir parça var ve her geçen hafta da hareketleri iyicene belirginleşiyor ve ben artık buradayım, dünyaya gelebilmek için sabırsızlanıyorum diyor…

9 Aralıkta doktor kontrolümüz vardı. İlk olarak tabi ki sabah erkenden sağlık ocağına gittim ve idrar ve kan tahlilleri yapıldıktan sonra genel muayene için ebemize uğradım. O da kiloma tansiyonuma baktı ve bilgiler verdi. Aile sağlık hekiminiz ve ebeniz gerçekten çok önemli. Benim şansıma galiba, ikisi de çok ilgililer. Orada işimi tamamladıktan sonra apar topar eve geldim , kahvaltımızı yaptık ve oğluşu görmek için yola çıktık. Tabi yola çıkmadan önce cimcimenin “Biz neden durmadan onu görmeye gidiyoruz, ben gitmek istemiyorum, görmicem onu” diye ağlaması ile karşı karşıya geldik. Her geçen gün huyumuz değişiyor maalesef.Anneannene bırakalım o zaman deyince yok ben gelicem dedi ve bizimle birlikte yola çıktı…

Fotoğraf :Aybala Hancan

Hastaneye geldiğimiz de sanki o cimcime kız bir anda gidiyor, sessiz sakin, konuşmayan bir kız geliyor. Yine İpek aynı şekildeydi. Doktor ve hemşireler onu sevmesine konuşmasına rağmen bizimki hiç pas vermedi, ağzını bile açmadı. Ahh bu kızlar ahhh. 32. hafta da raporumu almış ve çalışıyor olmamdan dolayı doktorum ,durumum hakkında bilgi aldı. Biraz ağrılarım olduğunu söyleyince istersen hemen rapor verebilirim, izine çıkabilirsin dedi ama ben bebeğimle daha çok vakit geçirebilmek için son güne kadar çalışmalıydım. Biraz daha sabretmeye devam.

Kartal, her geçen hafta biraz daha büyümeye devam ediyor. Kilosu ve boyu fazla olduğu için gününü belki beklemeyebilir dedi. Ben kilo almazken benim yediklerim hep Kartal’a gitmiş. Sağlıklı bir çocuk olsun da gerisi önemli değil. Kilo obezite nedeniyle korkutuyor beni ama inşallah çok kilolu bir bebek olmaz. Nst uygulanmadı , onun için bir sonraki kontrolde yapalım dedik. Haftaya nst ye giricem ve 25 Aralık son iş günüm olacak hayırlısıyla.

Tamam hamilelik bebek işleri bu şekilde gidiyor tabi hazırlıklar nasıl gidiyor diye merak edenler olabilir. Biz temizlik olayına fena halde girmiştik, #BurcuveBatu youtube kanalında da videomuz vardı, tabi bu videoların devamı gelecek. Temizlik çok şükür bitti bitecek, boya badana işi bitti aslında. Ben bu halimle annem ve Batuhan’ın etrafında dolaşırken çok yoruluyorum ama bütün işi yapan onlar. Sağ olsunlar, annem, abim, gelinlerimiz, kardeşim, Batuhan her işin ucundan tuttular temizlikte yardım ettiler.Haklarını nasıl öderim bilmiyorum, hep birlikte olduğumuz sürece her şey çok güzel olacak buna eminim.

Doktor kontrollerimizin sonuçları ise şu şekilde :

Kartal : 2500-2900 kilo arasında

43 cm

Ben : 78 kiloyum

Tansiyonum 11/7

Biz de durumlar bu şekilde. 24 Aralıkta kontrolüm var bakalım, 2 haftalık kontrole girdik sonra 1 haftalık kontrol olacak. Bu arada hastanede ki odaları da gezdim, neler yapabiliriz diye, süsleme işi nasıl olacak bilmiyorum. Hayırlısı artık, her şey çok güzel olacak diyelim ve böyle devam edelim. Bakalım hayatımızda neler değişecek?

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın