İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Jurassic Land Müzesi ve Eğlence

Farkında mısınız? Dinazorlar İstanbul’da !

Dinazorlar, kocaman büyük hayvanlar, kimimizin korktuğu kimimizin çok sevdiği varlıklar.İşte hepsinin bir müze içerisinde yer aldığı yer İstanbul’da. Jurassic Land hem büyüklerin hem de küçüklerin ilgisini çok çekiyor değil mi? Biz de çok merak ediyorduk ve ArtolyeKids‘in davetiyle burayı gezebilme imkanına sahip olduk. Bazı aksaklıklar yaşamış olsakta sorunlar çocukların gülümsemesi ile birlikte gidebiliyor değil mi? bizim de öyle oldu. İpek heyecanla müzeyi gezmek için sabırsızlanırken bekleme sorunu yaşadığımız için bize sıkıntı yaptı. Çocuklar anlık duygular yaşıyorlar ve istedikleri zaman giremediklerinde de yanlarında kim varsa onları sıkıntıya sokabiliyorlar ,orada olan İpek ve diğer çocukların anne-babalarına yaptıkları gibi…

Sonunda müzeyi gezme vakti gelmişti. Müzeyi iki değerli ve çok bilgili abileri ile gezen çocuklar onlardan çok şey öğrendiler. Bizlerde onların heyecanlarını gördüğümüz zaman daha çok mutlu olduk. Uzun bir yolculuktu, devamlı farklı bir yere giriyorsunuz ve sizleri farklı heyecanlar bekliyor olacak. Aslında çok fazla ayrıntıya girmek istemiyoruz oraya gidip o heyecanı yaşamanız çok önemli. Trex ile tanışmak ve diğer dinazorlar hakkında bilgiler almak çok değişik bir duygu.

Jurassic Land sadece dinazorların bulunduğu bir müze değil aslında. Doğum günü yapabileceğiniz Parti Evi bulunuyor. Tuvaleti, dolapları, masa ve sandalyeleri ile sizlerin partilerinizi yapabilmeniz için güzel bir yer. Çocuklarınız parti evinde güzel vakit geçirebilir Dovi ile dans edip, güzel bir gün geçirebilirler.

jurassic land doğum günü

Müzeyi gezdiniz ve çok yoruldunuz o zaman Jura Teras Cafe sizleri bekliyor olacak. Burada da arkadaşlarınızla beraber güzel vakit geçirebilirsiniz yada çocuğunuz müzeyi gezerken siz orada çayınızı içip kitabınızı okuyabilirsiniz.

Jurassic Land dünyanın en iyi 10 müzesi arasında yer alırken Avrupa’nın da 1. müzesi. 2-15 yaş sınırı bulunuyor ama bize göre 7 yaş ve üzeri çocukların katılması daha iyi olur. Gezi sırasında dikkatimizi çeken bir çocuk vardı, defterine bütün dinazorların resimlerini çizmiş ,onlar hakkında notlar yazmıştı. İşte bu tür çocukları hep sevmişimdir, inşallah İpekte büyüdüğü zaman hep araştırmacı, meraklı ve çalışkan bir çocuk olur.

Bu arada müzede Juracopter diye bir yer var. İpek buradan çok etkilenmiş. Ben korkar diye düşünürken orada gördüğü dinazorları gezdiğimiz yerlerde görünce “anneee bu böyle yaptı,bundan su fışkırdı ” diye söylerken çok heyecanlı görünüyordu. Ben hamile olduğum için maalesef giremedim oraya ama gitmeyi ve o anı yaşamayı çok isterim.

jurassic land müzesi

jurassic land müze yorumu

Jurassic Land, Bayrampaşa Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde.

Arabayla : TEM otoyolundan “Hal-Otogar” çıkışını kullanıp “Kuru Gıda-Otogar” istikametini takip edebilirsiniz. E5 otoyolundan “Bayrampaşa-Otogar” çıkışını kullanıp “Kartaltepe-Yıldırım-Kocatepe” istikametini takip edebilirsiniz.

Metroyla : Atatürk Havalimanı-Aksaray hattında hizmet veren metronun Kocatepe durağında inmelisiniz.

Otobüsle : 32-M Mecidiyeköy-Cevatpaşa ve HT-5 Gaziosmanpaşa-Karadeniz Mahallesi İETT otobüslerinden faydalanabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın