İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Atık Malzemelerden Kalemlik Yapıyoruz

Atık malzemeleri kullanarak bir şeyler yapmak ister misiniz? Evinizde ip, kumaş, rulolar yada kek kağıtları ile birbirinden farklı ve güzel şeyler yapabilirsiniz. Bizler de sizler için cimcime ile kalemlik yaptık,neler kullandık, nasıl yaptık hepsi bu yazımızda. Sizlerde daha farklı yapabilirsiniz.

Malzemeler:

  • Sulu boya
  • Makas, yapıştırıcı
  • Karton ,gazete, tuvalet kağıdı
  • Rulo, kalem
  • Plastik su şişesi

Yapılışı:

İlk olarak plastik su şişesini istediğiniz büyüklükte kesin. Daha sonra gazete ile etrafını sarın ve sert bir zemin oluşmasını sağlayın. Etrafını tuvalet kağıdı yada peçete ile sarın, gazete üstten görünmesin. Daha sonra üzerine istediğiniz şekilleri çizin biz yüz yapmaya çalıştık, tabi cimcime boyarken birazcık taşırdığı için tuhaf oldu. Sulu boya ile çizmiş olduğunuz resmi boyayın. Şişenin düz durabilmesi içinde yuvarlak bir karton kesin ve onunda üzerine peçete ile kaplayıp şekiller çizin ve boyayın. Sonrada tutkal yardımı ile şişeyi tam ortasına koyun. Kalemliğiniz hazır.

 

atık malzemeler

atık malzemelerden kalemlik

atık malzemelerden neler yapılır

Biz cimcime ile yaparken çok eğlendik. Güzel bir etkinlik oldu. Tuvalet kağıdı yada peçete üzerine boyama biraz zor oldu, sizler A4 üzerine çizmiş olduğunuz resimleri boyayabilir güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Atık malzemelerden bir sürü şey yapabilirsiniz. Google amcamızda aratma yaptığınız zaman neler göreceksiniz neler. Keşke imkanımız olsa da elimizden geldiğince bol bol etkinlik yapabilsek.

Çocuklarımızla yaptığımız her etkinlik anlamlı ve güzeldir. Şimdiden iyi eğlenceler.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın