İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burcu 1Anne’nin Hamilelik Günlüğü-5

Sona yaklaşırken heyecan dorukta, hoş geldin 31. hafta…

Zaman çok çabuk geçiyormuş onu çok iyi anladım. 31. hafta nasılda geçti dopdolu. Bizde neler oldu neler değişti, her gün yenilikler , yaşadığımız sorunlar ve daha fazlası. Güzel günler bizi bekliyor biliyorum ama bazen yaşadıklarım gerçekten kötü. Özellikle de işe gidebilmek için sabah evde çıkarken kullanmış olduğum minibüs sorunu. Her geçen gün gençlerin ne kadar değiştiğini ve yeni nesilin hiç bir şey bilmediğini bir kez daha görebiliyorum. O kadar şikayet etmeme rağmen okulların açılmasıyla beraber minibüslerin resmen servis niyetine kullanıldığı ve ful öğrenci olduğu sabah saatleri beni mahvediyor. Hepsi para verip oturuyor tamam sorun değil ama yaşlı, hamile yada çocuklu bindiği zaman görmezden gelmeleri yada kulaklığını takıp uyuyor numarası yapmaları… Her gün aynı sorunu yaşıyorum, dolu ise bir sonrakini bekliyorum ama yine onunda dolu olması benim 10 dk lık yolu ayakta ve tıklım tıklım olan minibüste geçirmeme neden olabiliyor bu gerçekten çok üzücü. Bu sıralar yaşamış olduğum en büyük sorunlardan biri bu ve haftalar ilerledikçe karnım büyüdükçe zor olmaya başlıyor. İnşallah idare edicem ve 37. haftaya kadar çalışacağım. Neyse bu sorunu zaten herkes biliyor bırakalım değil mi?

Gelelim benim 31. haftaya kadar neler yaptığıma. Son kontrolden sonra ilaçlarıma devam ettim ama bu ilaçlar maalesef benim mide bulantımı arttırdı son zamanlarda. Haftada bir istifra etmeye başladım. Kilo takibi yaptım, almamıştım ama karnım kocaman olmuştu. Gün geçtikçe de büyüyordu. Çok fazla ağlama krizlerine girdim, belim ağrıdı, yürürken karnımın altı ağrımaya başladı bunu doktoruma söyledim, dinlenmem gerekiyor dedi. Özellikle de çok fazla oturmamam yürüyüş yapmam ama ben 2 saat arayla sadece 10 dk yürüyebiliyorum.

Cimcime kardeşine karşı biraz tepkilerini göstermeye başladı. Daha kardeşine bir şey almamıza rağmen hep ona alıyorsunuz dendi. Bakalım neler göreceğiz. 16 Kasım da doktor kontrolümüz de bebeğimiz de bakalım neler değişiklik göstermiş:

  • Bebeğimizin boyu yaklaşık 40 cm
  • Kilosu 1950 gr

Ben işime devam etmek  için raporumu hazırlattım, 32,hafta da alınan raporu şimdilik aldım ama bakalım 37 ye kadar çalışabilecek miyim? İnşallah dayanabilirim. Dayanamazsam da bu raporu bozma hakkım bulunuyormuş. Devletin verdiği 112 günlük izin çok az olduğu için bunu bozmak istemiyorum ama bakalım neler olacak. Hayırlısı artık. 5-8 Ocak için doğum olacak diye konuşmuştuk ama galiba bizim paşa erken gelecekmiş, doktorumuzun son söylediği buydu 🙁 Hayırlısı artık beklemeye devam ediyoruz.

Her pazartesi çekmiş olduğum fotoğraflar gün geçtikçe artıyor. Haftalık gelişime bakınca vay be diyesim geliyor zaten instagram hesaplarımızdan da paylaşımlarımızı yapıyorum.

Daha önceki yazılarımıza bakmak isterseniz :

http://ailemerkezi.com/2015/10/26/burcu-1annenin-hamilelik-gunlugu-4/

http://ailemerkezi.com/2015/09/23/burcu-1annenin-hamilelik-gunlugu-3/

http://ailemerkezi.com/2015/08/18/burcu-1annenin-hamilelik-gunlugu-2/

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın