Buz Pateni Keyfi

Buz Pateni Keyfi

30 Ekim 2015 1 Yazar: Burcu Öğünlü

Uzun zamandan beri paten kaymayı isteyen cimcime için ilk olarak buz pateni ile başladık. İstanbul Optimum Outlet Avm de bulunan buz pateni pistine gittik ve neler yaşadık neler…

Yarım saat süren buz pateni seanslarına maalesef gittiğimiz gibi katılamadık ve seansın bitmesini bekledik. Beklerken cimcime biraz mızırdandı ,bende kaymak istiyorum diye. Neyse seans başlayacak diye anons yapıldığında hemen görevli kişiye 25 numara paten olup olmadığını sordum ve aldığım cevap “maalesef yok” oldu. Cimcimenin kıyafetini de görmüşsünüzdür zaten instagram da paylaştığımız fotoğraflarda. Kızımız kokoş olduğu için incecik giyinmiş, yazlık ayakkabılarını giymişti. O ağladı , biz biraz sinir olduk derken ,dedim içeriye bir gireyim ve sorayım. Girdiğim gibi bir genç kızla karşılaştım adı Hicran, meğer buz pateni eğitmeniymiş. 25 numara buz pateniniz var mı? ona göre kayıt yaptırıcam deyince, o da patenimiz yok ama kızaklarımız var dedi. O nasıl oluyor diye sordum ve ayakkabının üzerine geçirilen bir kızak olduğunu söyledi. O arada cimcimenin ayakkabılarını gösterdim, olur tabi, rahatsız etmez dedi. Hicran hocamız cimcime ile ilgilendi, üzerini giydirdi derken pistte onu beklemeye başladı…

buz pateni pisti

buzluk buz pisti

Buz pateni pistine girebilmesi için çocuğunuzun 4 yaş ve üzeri olmasına dikkat edin. Buzun üzerinde durmak gerçekten bir meziyetmiş onu gördük. Cimcime hocası ile zar zor da olsa yarım saati geçirdi buzun üstünde. İlk olarak birlikte adım adım yürüdüler, daha sonra ayakta durmaya çalıştılar tabi o arada cimcimenin ayağı kaydı kafasını vurdu. Yanında ben olsaydım kesinlikle ağlardı. Neyse hiç bir sorun yoktu, o gülmeye hocasını dinlemeye devam ediyordu. İçimiz rahattı ve her adımını videoya çektik, izlemek ister ve kanalımıza abone olmak isterseniz buyrun.

Adım adım attılar uzun süre daha sonrada artık topları dizmeye sıra gelmişti. Onlarla da oynadıktan sonra kollarını açtığını gördüm ve kaydı. Cimcime buzda kaymayı çok sevdi anlaşılan. Abonelik kayıtları varmış 160 TL yazıyordu onu en kısa zamanda araştırıp denemek istiyoruz. Çünkü yarım saatlik giriş ücreti eğitmen ile birlikte 45 TL .

optimum buz pisti

Cimcime için çok güzel bir gün oldu. O kadar çok yorulmuştu ki arabaya bindiğimiz anda sızdı ve eve geldiğimiz de sabaha kadar uyumaya devam etti. Allahtan buzdan çıktıktan sonra yemek yemiştik . Yarım saatlik süre bittikten sonra heyecanla yanımıza gelmişti, üşüdün mü diye sorduğum da evet anne buz gibiydi buzun üstü, bidahakine eşortman giyicem dedi . Ahhh cimcimem ahhh keşke evden çıkmadan önce bizim söylediklerimizi dinleseydin de üşümeseydin.Cadı kızım benim.

17.10.2015 bizim için tarihe yazılmalı, bu özel gün çok güzel ve heyecanlı geçti. Bakalım cimcimeyle daha neler yapacağız. Abla oluyor benim kızım, heyecanlı çok.