Volkicar İzlenimlerimiz

Volkicar İzlenimlerimiz

29 Ekim 2015 0 Yazar: Batuhan Öğünlü

V1 CHALLENGEÜlkemizde maalesef futbol dışında sporlar hakettiği değeri bulamıyor. Motor sporları bunlardan sadece bir tanesi. Milyonlarca lira para harcanıp yaptırılan istanbul park bile son durumu içler acısı. Buna rağmen sevdikleri sporu yapmak için çaba gösteren emek harcayan insanlar sayesinde ayakta duruyor motor sporları. Hele ki Volkicar gibi özgün bir yarış arabasını tasarlamak, üretmek ve bunun tanıtımını yapmak oldukça zor. Bu taşın altına elini koyan Volkan Işık’ı gönülden tebrik ediyorum.

Ben küçüklüğümden beri motorlarına hevesliydim fakat hem maliyet hem de farklı sebeplerden kısmet olmadı bir türlü. En son Formula yarışlarının Türkiye’den gitmesi ile pek çok kişi gibi benimde ilgim azalmıştı. Ama İpek’in go kart arabalarını görünce heyecanlanması üzerine tekrar yavaş yavaş ilgilenmeye başlamıştım. Hatta İpek için go karta başlatma planları yapıyordum.

v1 challenge yarışı

Geçenlerde ertelenen Volkicar yarışlarının Körfez pistinde yapılacağını duyunca bizim için bir fırsat olduğunu düşündüm. Sabah erkenden kalkıp Körfeze doğru yola çıktık. Oraya gittiğimizde sıralama turları yeni başlamıştı. İpek Volkicarların sesini duyar duymaz heyecanlandı. Onun heyecanını görünce benim de içimdeki o eski duygular kabardı.

Yarışta benim favorim Fahir Talib’ti ama ilk turda geçirdiği talihsiz kaza sebebiyle yarışı pek iyi bir sırada bitiremedi maalesef. Can Tolon yarışı birinci olarak tamamladı. İpek’le bizim için çok keyifli bir pazar günü oldu.

V1 CHALLENGE

Birbirinden değerli pilotlara sahip , siz yanlarına gittiğiniz zaman o kadar samimi ve candanlar ki sizlerde kendinizi rahat hissediyorsunuz. Biz bu arabaları çok seviyorduk, şimdi ilgimiz daha çok arttı. Her yarışta birinci olan pilota 6000 TL, ikinci pilota 4000 TL ve üçüncü olan pilota da 2000TL lik bir ödül veriliyor. Bunun yanı sıra genç ve belli yaş sınırı üzerinde ki sürücülere de kupalar veriliyor. Kazanamadık diye üzülmeyin gerçekten çok eğlenceli ve güzel bir yarış.Keşke herkes workshoplara katılabilme hakkına sahip olabilse.

Can Tolon

Bu arada cimcimenin en sevdiği renk pembe,  arabaların içinde de pembe bir araba vardı ve cimcime buna bayıldı. Arabaların hepsi gerçekten çok şirin, sevilmeyecek gibi değil ki? 🙂

v1

Volkan Işık Akademi workshoplarına katılmak ve bu heyecana ortak olmak için buradan ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.