İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cadılar Bayramı mı Yaklaşıyor?

Cadı bayramı yaklaşıyormuş, haberiniz var mı? Halloween bayramı olarakta bilinen bu bayram nasıl ortaya çıktı? Adı niye cadı diye düşündünüz mü hiç? Neden bal kabağına kötü bir yüz çizilip ışıklarla süslenir ki? Neden?

Cadılar bayramı kimimize göre ters ve anlamsız gelirken kimisi de bu bayramı eğlenerek kutlar. Bir anlamı var mı size göre ? bana göre yok. Hiç bir anlam ifade etmiyor nedense. Her sene 31 Ekim Cadılar bayramı  olarak kutlanırken daha Ekim ayı gelmeden bütün korkunç eşyalar satışa çıkıyor. İnsanlarda bunları alıyorlar. Alana almayın, kutlamayın demiyorum tabi ki ama tuhaf geliyor bu bayramı kutlamak.

Cadılar bayramı yaklaşıyor

Hristiyan kökenli olan Cadılar bayramı, çocukların korkunç kıyafetler giydirilerek, evleri gezerek şeker, meyve topladığı gündür. Bazı çizgi filmlerinde de görebiliyoruz bu durumu değil mi? Neden cadı koymuşlar acaba ismini? Neden bal kabağı kullanılmış? Sindirella’nın da arabası bal kabağından değil miydi? Bazen güzel olan şeyler neden kötü olarak tanıtılıyor bizlere , çocuklarımıza? Bazen çocuklarımızı da “seni cadııı” diye sevmez miyiz? Madem cadı bu kadar kötü bir şey niye biz öyle seviyoruz? Daha doğrusu ben cimcimeyi severken bazen seni cadı seniiii diyebiliyorum. Tuhaf ama kullanıyorum işte.

Cadılar bayramında giyilen kıyafetlere bakalım mı biraz?

HALLOWEN KIYAFETLERİ cadılar bayramı kostümü cadılar bayramı kıyafeti cadılar bayramı yaklaşıyor

Görünüşte çok güzeller değil mi? Bunlara nasıl cadı denir ki? Bu arada hem cadı kostümlerinde illa ki bir süpürge var değil mi? Cadı süpürgenin üzerine oturur, kötü kötü güler ve uçar gider, hem aklımızda bu var değil mi? Bazı anaokulları kreşlerde bu günü kutluyorlar hatta ailelerden bu güne özel kostüm bile isteyenler oluyor . Siz de evinizde bu günü kutlayabilir, arkadaşlarınızla partiler yapabilirsiniz. Cadılar bayramı yaklaşıyor az kaldı az…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın