İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AnneBurada İle Babywearing Workshop

İnanna Kadın Farkındalık Merkezi’n de anneburada.com un gerçekleştirmiş olduğu babywearing workshopu ile güzel bir gün geçirdik.

Anneburada.com un kurucularından Eniselives.com un sahibi, güzel anne Enise Yılmaz ile babywearing etkinliğini gerçekleştirdik. İnanna Kadın Farkındalık Merkezi’n de ilk olarak Aslı hanım ile hamile yogası yapıldı. İlk defa yoga yapacak biri olarak sevdim mi? sevmedim mi? yoga bana göre mi? anlayamadım desem yeridir . Yarım saat içerisinde ne kadar anlaşılır bilmiyorum ama zaten Yoga eğitmenimiz Aslı hanım da aynı kanıdaydı. Bizleri tanıması, bize göre eğitim vermesi çok zordu ve kolay hareketler ile başladık. İlk olarak gevşedik ve matamızı tanıdık, ona güvenmemiz gerektiğini anladık, hissettik. Ona güvendiğimiz zaman her şeyin daha kolay olacağını öğrendik. Aslı hanım bizleri rahatlatmak bebeğimizi hissetmemiz için çok güzel hareketler gösterdi. Ben belimden dolayı bazı hareketleri yapmakta zorlanmama rağmen güzel ve farklı bir deneyim oldu benim için. Aslı hanıma beni hamile yogası ile tanıştırdığı için teşekkür ediyorum.

Yoga sonunda ki bu en son pozisyonu gerçekten çok beğendim ve oğluş kıpır kıpırdı. Rahat mı etti bilmiyorum ama çoğu anne adayı da aynı şeyleri Aslı hanıma söylüyormuş.

 Hamile yogamız bittikten sonra artık babywearing etkinliğine sıra gelmişti. Enise bizlere kanguru ve silingler hakkında çok güzel ve faydalı bilgiler verdi. Kullanımları hakkında , nerede, nasıl ve kaçıncı aya kadar kullanılması gerekmesi hakkında bilgiler verirken anne ve baba adayları çok ilgiliydi. Ürünleri incelerken bebeklerimiz için ne kadar güvenli ve özenle üretilmiş olan ürünler olduğunu gördük. Denemek isteyen anneler kanguru ve silingleri kendileri taktılar.Takarken yanlış yaptıkları yerleri Enise annelere anlattı , ne kadar bol tutarlarsa çocuğumuzun o kadar tehlikede olduğunu ve bizimde rahatsız olacağımızı söyledi. Siz ne kadar üzerinize göre tam olarak ayarlarsanız kanguru yada silingi o zaman çocuğunuz da güvende ve rahat olacaktır, siz de bel ağrısı çekmeyeceksiniz.

Anneburada’nın workshopa katılan annelere birbirinden güzel hediyeleri de bulunuyordu. Mamipower süt arttırıcı içeceğinden, Bepanthol’un pişik kreminden, Hiper Farma’nın hamile anneler serisinden ve Tado kids’in bizler için hazırladığı sabunlara kadar çok güzel hediyeler bulunuyordu. Tekrar Enise ve Kadıköy Anneleri’ne çok teşşekkür ediyoruz. Güzel bir gün oldu bizim için.

                           

 

Birbirinden değerli fotoğrafları çeken Aybala Hancan Photography i de çok ama çok teşekkür ediyoruz. Cimcimenin ve bizim fotoğraflarımızı çekti. İlk hamile fotoğrafımız da onun sayesinde oldu. Harikasınız gerçekten .

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın