İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burcu 1Anne’nin Hamilelik Günlüğü-4

Hoş geldin 28. hafta 🙂 Koskoca 7 ayı geride bıraktığım bu günler de biz de neler değişti neler diye bakarken en belirgin özelliğimizin karnımızın kocaman olduğu belki de. Dış görünüşe bakıldığı zaman fazla kilo almamış gibi görünsem de kocaman bir karnım var. Oğluş içeride kıpır kıpır hareket ederken kendine de yer açmak için her şeyi yapıyor.

Zaman çok çabuk ilerlerken biz de hazırlıklara yavaş yavaş başlasak mı yoksa daha var zaten biraz daha bekleyelim mi diye düşünürken bir baktık dayımız ve yengemiz kolları sıvamız bize Kraft park yatak almışlar. Tam bizim istediğimiz gibi , hem sallanabiliyor , hem alt değiştirme yeri var ,kullanışlı. Boyu da 60×120 cm . Cimcimenin yatağından küçük , o zaman hiç düşünememiştik ama dayısı ve yengesi oğluşumuzu düşünmüş ve beşiğini almış. Eee bir de kuzeni var oğlumun, onun küçülen kıyafetleri de yıkanıp, ütülenip, tek tek çantalara konup geldi .badilerinden tulumlarına kadar hepsi tek tek ayrılmıştı. Biz onları görünce artık alışveriş yapmayız dedik, çünkü bizim paşamız bir anda büyümüş ve bu kıyafetleri belki de bir yada iki kere giymiş, yep yeni duruyordu. İnşallah bizde öyle titizlikle kullanıp kuzenlerimize vereceğiz. Küçükken kuzenlerimizin kıyafetlerini giyerdik, o zamanlar böyle devamlı alalım, yeni şeylerimiz olsun, markalı olsun diye düşünmezdik, büyüğümüzden bize gelir giyerdik. Şimdi de benim oğlum kuzenlerinin kıyafetlerini giyecek inşallah Allah nasip ederse.

22. haftadan 28. haftaya kadar hayatımız nasıl değişti?

Benim karnım büyüdüğü için bel ağrılarım artmaya başladı, iş hekimimiz arada revire gelip uzanmanız gerekiyor dese de maalesef ben işlerimden dolayı hiç fırsat bulup inemedim, son zamanlara saklayayım bu hakkımı. Oğluş büyüdüğü için özellikle akşamları kıpır kıpır. Yemek yedikten sonra artık dinlenme zamanı gelir ve uzanırsınız ya işte o zaman başlıyor kıpırdamaya.

Aynı ilaçları kullanmaya devam ediyorum, Elevit + Calcimax D3 +FerrumFort. Maşallah hiç başım ağrımadı diyebilirim bu gebeliğim de ,7 ay boyunca sayılıdır Parol içtiğim. İnşallah hep böyle devam eder. 27. hafta sonunda peki bebeğimiz nasıl?

  • Bebeğimizin boyu yaklaşık 35cm
  • 1,100 gr

Bu ölçülere ve bilgilere bakılarak yapılan alışverişler hep yanlış oluyor. Siz büyük, iri bir bebek gibi beklerken bir bakıyorsunuz ki minnacık bir kuzu gelebiliyor. Sağlıklı olsun da gerisi önemli değil. Kilo alır, verir hiç önemli değil sağlığı yerinde olsun yeter. Hamile anneler etrafımda çoğalmaya başladı ve neredeyse hepsinin de oğlu olacak. Bazen keşke yakında olsak diyorum, görüşür çocuklarımız beraber büyürdü ama farklı illerde yaşayan anneler olarak bizler sadece sosyal medyadan görüşebiliyoruz. Aklımıza bir şey takıldığı zaman sen nasıl yapmıştın? ne yapmam gerekiyor gibi birbirimize sorabiliyoruz. Güzel geçiyor bakalım hamileliğimiz. Asıl bundan sonrası önemli değil mi?

Biz bu arada cimcimenin odasını boşaltmaya başladık. Yeni bir oda onu bekliyor. Hiç kullanmadığımız aslında devamlı kullandığım bir odamız vardı, her şeyimiz oradaydı orayı cimcimenin odası yapacağız. Daha büyük ve geniş, istediği şekilde oyuncaklarıyla oynayabilir. Jotun Boyanın Butterfly rengine bayıldık, cimcime de çok beğendi odamız bu renk olacak büyük bir ihtimalle. Kardeşine bir şeyler alındığını gören ve bunalıma giren cimcime için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Kardeşim bana ne alacak ne getirecek acaba? diye düşünmeye başladı ve fikirler üretiyor. Oğluş geldiğinde ablasının tepkisini gerçekten çok merak ediyoruz. Zaman daralırken biz neler yaşayacağız acaba?

Bu arada ben 10 kiloya yakın aldım, tansiyonum kontrollerde normal çıkıyor. Sadece bir keresinde cimcime gece uyutmadığı için işe çok yorgun gelmiştim ve tansiyonum çok düşmüştü işte o zaman  revirde yarım saate yakın yatmıştım. inşallah sorun yaşamam. Bu arada sağlık ocağında son tetanoz aşımı oldum, idrar ve kan testleri yapıldı. Sonuçlarımız temiz çıkacak hayırlısıyla. Dörtlü ultrason fotoğraflarımızdan kime benzediği tam anlaşılamıyor ama sağlıklı bir şekilde gelecek hayatımıza hayırlısıyla inşallah. Bir de şimdi şeker yüklemesi sorunu var, herkes yükleme yaptırma diyor cimcime de yaptırdım sorun olmadı kafam bu konuda biraz karışık gibi. Yaptırsam mı ? yaptırmasam mı?

16.11.2015 te ki doktor kontrolümüzde görüşmek üzere.

Bakalım bir sonraki doktor kontrolümüzde neler olacak?

Daha önceki haftalarda bakın neler olmuş?

http://ailemerkezi.com/2015/09/23/burcu-1annenin-hamilelik-gunlugu-3/

http://ailemerkezi.com/2015/08/18/burcu-1annenin-hamilelik-gunlugu-2

http://ailemerkezi.com/2015/07/22/burcu-1annenin-hamilelik-gunlugu/

3 Yorum

  1. emine derya emine derya 26 Ağustos 2016

    Ne güzel zamanlar bunlar böyle,anne olmak çok güzel bir duygu gerçekten, Allah herkese nasip etsin.

  2. ebruhoca ebruhoca 26 Ağustos 2016

    Bende hamileyim, zaman çok hızlı geçiyor, ne alsam ne aldım neyi almadım diye düşünmeye başladım .Çok heyecanlıyım

Bir cevap yazın