İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Canan Tan-Ah Benim Karım!Ah Benim Kocam

Ah benim karım!Ah benim kocam!

Canan Tan kitaplarına bir yenisini daha ekledi biliyorsunuz. Uzun zamandan beri kitap okumuyordum, nedense elimdeki kitapların çok olmasından dolayı mı, hava koşulları mı yoksa bizde ki bunalım mı bilmiyorum ama kitap okuma alışkanlığımı bir anda yitirdim resmen. Şimdi kitap okuma zamanı geldi de geçiyordu ve ilk olarak hayranı olduğum yazarı okumam gerektiğini düşündüm ve merak ettiğim kitabı aldım ve başladım okumaya…

Ah benim karım!Ah benim kocam! mizah öykülerinden oluşuyor . Okurken yüzünüzden gülümseme eksik olmazken bazen kendinizi okuduğunuz kişinin yerine koyabiliyor yada eşinizi öyle düşünebiliyorsunuz. Ben nedense kitap okurken içine çok giriyorum ve onu yaşıyorum bu da öyle oldu. Kitap 152 sayfa ve iki yönlü farkı bir tasarıma sahip,Doğan Kitapçılıktan basılan kitap bütün kitapçılarda bulunabilir. Fiyatı internet sitelerinde farklılık gösterebiliyor, bilginiz olsun.

İlk olarak Ah benim Kocam! kısmından başladım. Yazılan öyküler bazen gereksiz gibi olsa da bazende yaşanılan öyküleri gösteriyor. Bazen ne eşler varmış? diye düşündüğünüz de olabiliyor. Siz hiç Ah benim Kocam! dediniz mi? her eş evlendiği zaman demiştir ben de dedim. Arkadaşken dışarıdan bakıyorsunuz, sonra sevgili oluyorsun az buçuk huylarını öğreniyorsunuz ama evlendikten sonra bütün huylarını, özelliklerini görebiliyorsunuz işte o anda “ah” demeye başlıyorsunuz. Bu bölümde en çok Pınar ve Serdar’ın hikayesi ilgimi çekti. Yaşanılan olay hem komik, hem sinir bozucu hem de biraz üzücüydü ama güzeldi. Sizler bu bölüm için ne düşünüyorsunuz? Kitabı okumadıysanız mutlaka alıp okuyun, eğer zamanınız varsa 1 gün içerisinde kitabı okuyabilirsiniz. Ben genellikle serviste okuduğum için zaman kısıtlı oluyor , zaten Canan Tan kitaplarını hemen okuyup bitirmekte istemiyorum. Bu kitapta farklı ama güzel diyebiliriz. Alışılmışın dışında.

Ah benim kocam!kitap yorumu

78. sayfa sonuna geldiğiniz zaman işte yeni bir yüz ve yeni hikayeler sizleri bekliyor olacak. Şimdi kitabı kapatıp ters çevirme zamanı geldi. Pembeler , topuklu ayakkabı, kelebekler ve çiçekler, işte bir kadının istediği her şey bu kitabın diğer yüzünde. Ah benim karım ! Eşlerimiz bizler hakkında ne düşünüyor bilmiyorum ama bu kitap hem erkek hem de kadınların alıp okuması gereken bir kitap. Eşlerimiz de bizler için bazı zamanlar ah çekmiştir değil mi? ah çekmeyen eş yoktur zaten. Ağlancak halimize gülüyoruz bazen değil mi? ama bu da hayatın bir kuralı zaten. Farklı farklı kişilerin öyküleri burada da sizleri bekliyor. Bu bölümü okurken acaba damatlar gerçekten bu şekilde mi düşünüyor eşlerinin aileleri için diye düşünmeden edemiyorsunuz. Damat olmak , gelin olmaktan nasıl farklı olabilir ki? Damatlar daha çok seviliyor orası kesin de ama onlar dünyayı nasıl görüyorlar anlamıyorum. Erkekler kadınları anlamıyor ve hiç bir zaman anlatamayacak ya biz de onların bazı düşüncelerini hiç anlamayacağız kesinlikle.

ah benim karım kitap yorumu

Canan Tan kitaplarını hep seviyorum zaten bunu da beğendim. Diğer kitaplarından çok farklı. Değişik bir kitap arıyorsanız okumanızı tavsiye ediyorum.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın