Efe İle Bulut Osman Beye Karşı

Efe İle Bulut Osman Beye Karşı

20 Ekim 2015 0 Yazar: Burcu Öğünlü

HAYVANLARIN İNSANLARDAN KORUNMAYA İHTİYAÇ DUYMAYACAĞI BİR MAHALLE İÇİN; ÇOCUKLAR İLE HAYVANLAR ELELE

Efe ile Bulut’tan bir ilk!

Sosyal sorumluluk çerçevesinde; çocuklarda hayvan sevgisine dikkati çekmek ve farkındalık yaratmak için sosyal medyada #eniyidostum yarışması düzenlenecek!

 İstanbul Entertainment Group- IEG Family’ nin oyunlaştırdığı, Türkiye’nin çocuklara yönelik en büyük müzikli tiyatrosu ‘’Sezuş’ un Hikayeleri : Efe ile Bulut Osman Bey’e karşı’’, Finansbank ana sponsorluğunda sahneleniyor. Sezen Aksu’nun bestelerinden uyarlanan şarkıları ve masalsı anlatımı ile çocuklarla sevgi dolu bir öyküyü buluşturan oyunun yönetmenliğini ve koreografisini Emre Çelik yapıyor. “Sezuş’un Hikayeleri : Efe ile Bulut, Osman Bey’e karşı”, çocukların hayal dünyasına yepyeni kahramanlar kazandırmaya ve seyreden herkesi büyülemeye hazırlanıyor.

Efe ile Bulut Osman Beye karşı

Sezen Aksu’nun bestelerinden uyarlanan şarkılarının da yer aldığı oyun, tüm sokak hayvanlarının dostu Efe’ nin mahallenin köpeği Bulut ile kurduğu arkadaşlığın hikayesini izleyicilerle buluşturuyor. Hoşgörü, saygı, empati, hayvan sevgisi ve sadakat gibi önemli mesajlar içeren öykü, günlerden bir gün Bulut’ un yavrularının doğmasıyla renkli bir hal alıyor ve asıl hikaye bundan sonra başlıyor.

Sosyal sorumluluk çerçevesinde ‘’Sezuş’un Hikayeleri : Efe ile Bulut, Osman Bey’e karşı’’, çocuk oyunu ile çocuklara hayvan sevgisini aşılamak ve geliştirmek için gerçekleştirilecek sosyal bilinç projesi çerçevesinde, miniklerin evcil hayvanlarla/genel hayvanlarla çektikleri resimlerini/selfielerini #eniyidostum hashtagini kullanarak facebook ve instagram dan paylaşmaları istenecek  en çok beğenilen/like alan fotoğraflara gösteri bileti ve sürpriz hediyeler verilecek.

Türkiye’nin çocuklara yönelik en büyük müzikli tiyatrosu “Sezuş’ un Hikayeleri : Efe ile Bulut, Osman bey’e karşı” Türkiye turnesine İstanbul’dan başlayacak.

İstanbul Entertainment Group prodüksiyonu olarak sahnelenen,  çok renkli oyun karakterlerinin bir araya geldiği müzikal, bir mahallede geçiyor. Animasyon oyun karakterlerinin özel olarak tasarlandığı sahneler, film görselliği ile canlandırılıyor.

Çakkıdı, Şarkı Söylemek Lazım, Adem Olan Anlar, Tiki Tak gibi sevilen Sezen Aksu şarkılarının oyuna özel sözlerle uyarlandığı, çocuklar için olduğu kadar büyükler için de eğlenceli müzikal oyun ‘’Sezuş’ un Hikayeleri: Efe ile Bulut Osman Bey’e karşı’’, 24-25 Ekim tarihlerinde Mall of İstanbul-MOI Sahne’de sahnelenecek ve bu gösterimin ardından Türkiye turnesi kapsamında; Rize, Trabzon, Gaziantep, Kayseri, Bursa, Adana, Mersin, Antalya, İzmir, Ankara ve Erzurum’da izleyicilerle buluşacak.

 Tarih: 24-25 Ekim 2015

Seanslar:  12.30-15.00

Yer: MOİ SAHNE-Mall  of İstanbul