İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İnternet Bankacılığı İle E-Devlet Sistemine Giriş

18 Aralık 2008 yılında e-devlet kapısı bizler için açılmış ve bu sistemi kullanmak için PTT den almanız gereken bir şifre gerekiyordu. 1 TL karşılığında bu şifreyi alarak sisteme giriş yapabiliyor ve güncel bilgilerinize kolaylıkla erişebiliyordunuz. Peki şimdi ne oldu? Sistemde neler değişti?

E-Devlet sistemine internet bankacılığı ile giriş yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Eğer bu şekilde girebileceğinizi daha önceden duymadıysanız o zaman doğru yerdesiniz. turkiye.gov.tr den giriş yaptığınız zaman borç işlemlerinizi, adınıza açılan davaları, prim günlerinizi, bordro işlemlerinizi buradan kolaylıkla yapabildiğiniz bir sistem. İlk zamanlar almış olduğumuz şifre ile giriş yaptığımız da eğer o şifre ile 1 ay boyunca giriş yapmazsanız sistem şifrenizi siliyordu, telefon yada mail adresinizi kaydetmediyseniz işte o şifrenizi yenilemeniz biraz sorun olabiliyordu  ama şimdi bu sistemi kullanmak çok kolay. Denizbank, Yapıkredi ve Garanti bankasından bir internet bankacılığınız bulunuyorsa işte e-devlet kapısına girişiniz çok kolay.

e devlet internet bankacılığı

Çalışmış olduğum firmanın maaşlı Yapıkredi müşterisiyim. İnternet bankacılığı ile Yapıkredi sistemine girdiğim zaman bir uyarı verdi ,artık internet bankacılığı şifrem ile e-devlete giriş yapabileceğim yazıyordu. Nasıl olacak? bu diye düşünürken aşamaları takip ettim ve sonunda e-devlet kapısına giriş yaptım. Sizlerde bu banklar ile çalışıyor ve internet bankacılığınız bulunuyorsa mutlaka e-devlete giriş yapın ve bilgilerinizi kontrol edin.

Çalışan anneler için çok önemli bir yer, doğum iznine ayrıldığınız dönemleri bile görebiliyorsunuz. Sizlerde en kısa zamanda bu sistemi kullanın. Sizler için inşallah faydalı bir yazı olmuştur. Bizler yenilikleri gördükçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın