İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burcu 1Anne’nin Hamilelik Günlüğü-3

22 hafta geçti bitti kaldı mı 16 hafta ?

İlk doğumum sezeryan olduğu için ikinci gebeliğimde sezeryan ile son bulacak. 37. haftaya kadar çalışabilir raporu alıp 38. haftada da doğum yapacağım diye düşünüyorum. Bakalım doktorumuz neler söyleyecek, 18 Ocak için tarihi yazdı , normal doğum tam 40 haftalık süreç o zaman bitecek. 2016 galiba bize heyecanlı ve cap canlı gelecek gibi görünüyor.

Bundan önceki kontrolümde her şey yolundaydı ve ERKEK denmişti acaba bu kontrolde de her şey aynı olacak mıydı? Kontrol günlerimi ayaralarken hafta sonu olması için elimden geleni yapıyorum ama doktorum çok yoğun hafta içi olması onun için daha iyi oluyor. 12 Eylül Cumartesi 10:40 için randevumu almıştım çünkü bu sefer İpek ile gidecektik. Batuhan da diğer kontrollerime gelemediği için onun içinde bu kontrol çok önemliydi. Hastaneye giderken cimcime çok heyecanlıydı , onunla konuştuk, doktorumuz bir şey sorduğu zaman cevap vermesini söyledik ama cimcime Hakan beyi görür görmez sus pus oldu, hiç sesini çıkarmadı cimcime gitmiş sanki uslu bir çocuk gelmiş gibiydi. Benim prensesim zaten çok uslu bir çocuk aslında ama gidene kadar konuşan sorular soran cimcime sakindi ve çok heyecanlıydı.

Hakan bey kaçıncı haftada olduğumu ve neler yapacağımızı anlattıktan sonra artık ultrason ile bebeğimizi görmeye sıra gelmişti.21 hafta 5 günlük bebeğimiz bakalım nasıldı :

  • 484 gr olmuştu
  • 29 cm boyunda
  • ERKEK bebekti

Bütün her şeyi sağlıklıydı her şeyimiz normal gidiyor maşallah ,Allah nazarlardan korusun bizleri inşallah sağ sağlim kucağımıza alacağımız gün gelsin. İnternette hafta hafta gebeliklere bakıldığı zaman da boy ve kilosunun normal olduğu görülüyor. Cimcime de böyleydi 3100 gr doğmuştu , oğluşta öyle doğacak gibi bakalım hayırlısıyla.

Her pazartesi iş yerinde fotoğraf çekmeye devam ediyorum. Eski fotoğraflara baktığım zaman karnımın ne kadar büyüdüğü belli oluyor, siyah giydiğim zaman hiç belli olmamasına rağmen renkli ve bol giydiğimde kocaman oluyorum. Olsun bakalım alınan kilolar elbet gidecek azimle.

burcu 1annenin hamilelik günlüğü

Bu arada ben tatile gittim geldim derken yoğun ve koşturmaca içinde geçen haftalarım oldu. İlaçlarımı hiç eksik etmedim , hepsini saati saatine kullandım zaten değişen ilaçlarınız olmuyor. Sadece Kalsiyum alırken midem bulanıyor o kadar. Hakan bey hap şeklinde olanlarından kullanabilirsin dedi ben de ondan alacağım büyük bir ihtimalle. Artık kıpırtılarımız dıştan bakıldığı zaman da belli oluyor. Özellikle öğlen 11:00-12:00 arasında, 18:00-18:30 ve 21:00-22:00 arasında çok hızlı bir şekilde hareket halinde. Geçen bir hareketinde “İpek gel bak kardeşin neler yapıyor” dediğimde karnıma dokundu ve şaşkın şaşkın “Anneeee kardeşim hopluyor” dedi . Gerçekten de hoplama içindeydi .Bu günler çok güzel günler. Kış ayında gelecek bebeğimiz bakalım neler yaşayacağız. Cimcime yaz çocuğu iken oğluş kış çocuğu olacak. Oğluş diyorum çünkü daha ismimiz belli değil. İsim ne zaman koymalıyız? ne zaman onunla ismiyle konuşmalıyız bilmiyorum. Biran önce isime karar verirsek çok iyi olacak gibi . Babamız bakalım neye karar verecek?

Zaman çok hızlı geçerken ben kilo almaya devam ediyorum. 65 kilo ile başladığım gebeliğime 72 kilo ile devam ediyorum. Tatilde çok fazla kilo aldım, eee yedim içtim gezdim daha ne olsun ki? Bir de karnım çok acıkıyor, kısa kısa atıştırıyorum ama yeterli olmuyor demek ki . Cimcime de bol bol ceviz yerken bunda bol bol fındık yedim, ceviz dediğim zaman bile ağzım bir tuhaf oluyor nedense anlam veremiyorum. Bu arada çok fazla tatlı yiyorum bir de üzüm.

Bundan sonraki kontrolümüz 22 Ekim de . Sağlık Ocağında ilk olarak kan tahlillerimiz olacak ,sonrasında tetanoz aşım vurulacak, öğleden sonra da doktorumuza gideceğiz, renkli ultrason ve şeker yüklemesi yapılacağını söyledi. Gerek kalırsa tabi bakalım o zaman geldiğinde neler olacak. Bir sonraki kontrolden sonra görüşmek üzere.

Daha önceki yazılarımız için hadi buyrun :

http://ailemerkezi.com/2015/08/18/burcu-1annenin-hamilelik-gunlugu-2/

http://ailemerkezi.com/2015/07/22/burcu-1annenin-hamilelik-gunlugu/

Bir yorum

Bir cevap yazın