İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sosyal Bahce ile Çocuklar Daha Sosyal

Okulların birinci önceliği öğrencilere başarılı bir eğitim vermek. Ama bu başarılı eğitim sadece dersler ile sağlanmaz. Öğrencinin arkadaşları ile sağlıklı iletişimi, araştırarak öğrenmesi vb pek çok faktör var. Bunlardan bir taneside oyun oynamak. Özellikle daha eğitimin başında olan ilkokul öğrencilerinin daha çok ihtiyacı var. Her okul çocuklara yeterince oyun alanı sağlayamayabiliyor. Bunun sebebi bazen alan yetersizliği bazende maddi nedenler olabilir.

Bir sosyal sorumluluk projesi olan Sosyal Bahçe, çocuklarımız için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Sosyal Bahçe ilk ve orta öğretim yaşındaki çocuklar için düşünülmüş bir proje. Şehirleşme ve sosyalleşme sürecinin başında olan çocuklarımıza, unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarımızı derleyerek beden kültürü tüketen toplum olmaktan çıkarıp beden kültürü üreten ve hediye eden toplum haline gelmelerini sağlamak amacıyla oluşturulan Sosyal Bahçe, her hafta sonu gitmiş oldukları okulların bahçelerini birbirinden farklı oyunlarla ile süslüyorlar.

Mendil kapmaca, sek sek, üç taş, yağ satarım bal satarım, yakan top gibi birbirinden farklı oyunları okulların bahçelerine çizip çocuklarımızın unutulmaya yüz tutmuş oyunları devam ettirmeleri için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken gönüllü olarak katılmak isteyenleri de bekliyorlar. Bizler de #AileMerkezi olarak İstanbul-Sarıyer de bulunan R.Güney Kıldıran İlkokulu’nun bahçesinde ki oyunların çizimleri için destek olmuştuk. Müdüre hanım bizi okulunda en güzel şekilde ağırlamıştı. Daha sonra JCI Maltepe- JCI Kocaeli ve biz gönüllü kişiler ile okulun bahçesine oyunlar çizildi. Herkes ellerinde bulunan oyun kurallarını ilk olarak inceledi ve boya ve fırçayı alarak boya yapılmaya başlandı. Cimcime ile gitmiştik ve o da çok eğlenmişti.

Sosyal Bahçe projesi

sosyal bahçe projesine destek

 

Çocuklar geleceğimizin güvencesi yaşama sevincimizdir. Bu günün çocuğu yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir . M.Kemal ATATÜRK

Sosyal Bahçe , “Çocuk oyunla Dünya Çocukla Büyür” diyor ve bizlerde onları destekliyoruz. Hayat çocukla çok güzel. Onların yüzlerinde ki heyecanı ,gülümsemeyi gördüğünüz zaman sizler de mutlu oluyorsunuz. Neden hep birlikte bu projeye destek vermiyoruz? Neden boya firmaları sponsor olmasın ki? En çok kullanılan renkler sarı-kırmızı- beyaz , birer kova gönderseler bile bir okulun bahçesini nasıl güzelleştirecekler görecekler. Belki biz onlara az da olsa görmeleri için yardımcı olmuş oluruz. Yada boya firmasında çalışan bir takipçimiz bize ulaşacak ve biz gönderebiliriz diyecek, biz bu haberleri alabilmeyi çok istiyoruz. Hadi gönüllüler, destekçiler sizde bu proje için çocuklarımızın oyunları daha iyi bilmeleri, unutmamaları için destek verin.

Sosyal Bahçeye ulaşmak için bilgiler :

Sosyal Bahçe Facebook

Sosyal Bahçe Facebook Grup

Sosyal Bahçe İnstagram

 Sosyal Bahçe

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın