Hamileyken Kaç Kilo Aldınız?

Hamileyken Kaç Kilo Aldınız?

21 Ağustos 2015 0 Yazar: Burcu Öğünlü

Annelerin hep merak ettiği sorular içerisinde yer alır değil mi kilo sorunu. Kilo her şeyi engellediği gibi sorunların yaşanmasına da neden olur. Siz ne kadar dikkat etseniz de kilo alacaksanız alıyorsunuz maalesef. Tabi bu kişinin bünyesiyle de değişmektedir.

İpeğe hamileyken 39 haftalık serüvenim de tam 23 kilo almıştım. Çok zayıf hamile kalıp aşırı kilo aldığım doğru ama ben çok rahattım. Kilo hareketlerimi kısıtlamadı. Son zamana kadar gezmiş ve bütün işlerimi halletmiştim. Çok şükür iyi bir hamilelik dönemi geçirmiştim. Şimdi 65 kilo ile hamile kaldım. Doğuma kadar ne kadar olurum bilmiyorum ama güzel ve heyecanlı bu evrenin sorunsuz geçmesini diliyorum.

Anneler almış olduğunuz kiloları sakın dert etmeyin. Benim almış olduğum o 23 kilodan sadece 10 kilo kalmıştı eski kiloma geçmeme . Siz emzirdiğiniz sürece zaten o kilolar dengede kalacak ve zamanla kendini yitirecektir. Çalışmaya başladığınız yada az da olsa spor yaptığınız zaman işte o zaman bütün kilolar gidecektir. Siz sakin olun ve bebeğinizi emzirmeye devam edin. Bazı anneler 10 kilo ile hamilelik dönemlerini bitirirken bazıları da 30 kiloya kadar çıkabiliyor. Bunların hepsi normal. Tabi o kadar kilo aldıktan sonra minnacık bir çocuk doğunca o zaman kendinizi kötü hissedebiliyorsunuz. Cimcime 3100 gr doğmuştu, sağlıklı olduğu için şükrettik. Olsun zayıf olsun ama sağlıklı, eli ayağı düzgün olsun. Sakın kendinizi başkaları ile karşılaştırmayın. Onun bebeği bu kiloda benim ki niye öyle değil diye. En büyük yanlışı yapmış olursunuz.

Hamileyken alınan kilolar en güzel kilolardır . Hamilelik boyunca yapılabilecek sporlara bakmak isterseniz linke tıklamanız yeterli, belki bunlar sizin kilo dengenizi sağlayabilir.  Hamileliğinizin keyfini çıkarın, bebeğinizle konuşun, müzik dinletin, onu sevin.