İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burcu 1Anne’nin Hamilelik Günlüğü-2

17 hafta nasıl da çok çabuk geçti böyle. Nasıl olacak? Bu çok değişik, midem bulanıyor, ayyy o kokuyor diye diye bu haftalara kadar gelebildik. Kolay geçmedi , bu İpekten farklıydı yada yaşımdan dolayı bilmiyorum ama galiba ağır geçecek gibi.Daha 4 kilo almama rağmen her gören ayyy ne kadar karnın büyüdü deyip duruyor. Hayat insana her şeyi gösteriyor gerçekten ,Allah sağlık versin hepimize. Sağlık olmadan hiç birşey olmuyor maalesef.

14. haftaya gelene kadar neler yaşadım diye merak ediyorsanız eğer bir önceki yazımda paylaşmıştım, onun için buraya tık tık lütfen Peki o haftadan sonra neler oldu? Neler yaptım? Neler yedim? Neler içtim? Hangi ilaçları kullanmaya başladım?

12 Temmuz’da kontrolüme gittiğim zaman 12haftalık +5 günlüktüm. O gün yazılan ilaçlara bir sonraki kontrolüme kadar kullandım. İlk içtiğim zaman mide bulantısı çok yaptı, ayakta duramadım, halsizlik çok oldu hele havanın sıcaklığı beni çok etkiledi. Hiç terlemeyen ben , su içinde kalıyordum. Buna bir çözüm olarak yatağın başına ıslak havlu koydum o biraz da olsa sanki benim sıcak havaya karşı önlemimi alıyordu.

14-17. haftalar arasında #burcu1anne nin hamilelik günlüğü nasıl geçmiş nasıl ilerlemiş hadi hep birlikte bakalım :

  • 23 Temmuz da Sağlık Ocağına gittim ve gebelik için kayıt yaptırdım. Normalde sağlık ocakları ilk doktor kontrolünüzde sizin gebe olduğunuzu görebiliyorlar ama tabi doktorunuz kaydetmişse. Benim ki kayıtlı olmadığı için ben gidip kaydımı yaptırdım.
  • Tetanoz aşılarımızın kontrolü yapıldı. Doğumdan sonra yapılan dozun 5 doz olması gerektiği fakat benim sadece 3 doz yapıldığı görüldü. Onun içinde doktor kontrolüm olan 12 Ağustosa randevu aldım. Kan ve idrar tahlilleri yapıldı.
  • İkili test sonuçları alındı ve sorun olmadığı görüldü.
  • 17 haftalık + 2 günlük olduğumda 12 Ağustosta doktor kontrolüm oldu ve sağlık ocağında aşımı oldum. Cinsiyet konusunda doktorumuz ERKEK dedi .
  • Maden suyu üzerine kafama takılan soruları sordum. Sade maden suyunun 3 adete kadar sorun olmadığı , meyveli çileklerinde günde 1 adete kadar sorun yapmayacağını söyledi.İçim rahatladı.
  • Yemek konusunda kokmayan her şeyi yemeye gayret ettim, bazen canım şeftali istese de bu olacak diye tutturmadım. Ama bol bol meyve yediğim doğrudur, İpekte yememiştim.
  • 9 Ağustostan itibaren kıpırtılar kendini daha çok hissettirmeye başladı.
  • Cimcime 12 Ağustos itibari ile erkek kardeşi olacağını öğrendi.
  • Bol bol sıvı alıyorum ve devamlı tuvalet ihtiyacı olabiliyor, havanın sıcak olması sizde ödeme neden olacağı için su içmeniz etkili olacaktır.

 

Her pazartesi şirkette fotoğraf çekmeye devam ediyorum. Karnım yavaş yavaş çıkıyor, özellikle de bol giydiğim zaman tosuncuk oluyorum. 4 kilo almama rağmen neden bu kadar oldum anlamadım 🙂

Burcu 1Anne’nin Hamilelik Günlüğü devam etmeye devam ediyor. 38. haftaya kadar bakalım neler yaşayacağım. Benimle birlikte hamile olan arkadaşlarımın kızları olacak. Bir sonraki kontrolümüzde cinsiyetimiz kesinleşir herhalde zaten doktorum Hakan bey, kesin olmadığı sürece söylemiyor ama acaba? lar kafamızda dolaşıyor. Allah sağlıklı, eli ayağı düzgün bir evlat nasip etsin hepimize. İsteyen herkese de anne olmayı nasip etsin inşallah.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın