İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yaz Ayında Hamilelik

Yaz ayında hamilelik mi amannn çok fena çok 🙁

15. haftama girdiğim bu zamanlarda gerçekten bunalmış durumdayım. Yaz ayında hamilelik gerçekten hiç çekilmiyormuş. Bunalma, terleme, el ayak şişmesi daha neler neler. Kollarımda oluşan pişikler de cabası . Pişik kremleri kullanıyorum ama geçmek bilmiyor deli gibi kaşınıyor, çocukların durumlarını şimdi daha iyi anlıyorum. Bir an önce serin havaların gelmesini dört gözle bekliyorum.

İpek doğduğu zaman Temmuz’un sonu olmasına rağmen son günlerimi evde geçirdiğim de bu kadar sıkıntı yaşamamıştım. İkinci bebeğimiz sıcaklara denk geldiği için birazcık annesine çile çektirecek gibi. Bu hafta da ilaçlarıma devam ederken bebeğim de büyümeye , “ben buradayım” demeye başlıyor sanki. Bazen kendini gösterebiliyor, dokunduğum zaman biraz sertlik olabiliyor ama onun sezeryan dikişlerinden dolayı mı yoksa benim o şekilde görmek istememden dolayı mı bilmiyorum ama galiba dokunmak istiyorum ona.

15. hafta itibari ile bebeklerinizin cinsiyetlerini öğrenme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Bizim kontrolümüze daha var. Bu hafta itibari ile bebeklerinizin kol ve bacakları büyümekte ve ışığa karşı da duyarlı olmaktadırlar. Siz karnınıza ışık tuttuğunuz zaman o bunu hissedecektir. Ne kadar güzel ve tuhaf bir olay değil mi?Allah isteyen herkese evlat sahibi olmayı nasip etsin.

Bu zamana kadar yaklaşık 4 kilo aldım, geçen sağlık ocağına gittiğimde 1 kilo verdiğimi gördüm. Bu arada siz ilk hastaneye gittiğiniz zaman kaydınızın sisteme yapılması gerekiyor fakat benim yapılmadığı için sağlık ocağı beni bu zamana kadar aramamıştı. Ben de izinli olduğum için gidip kaydımı yaptırdım. Aile hekimimiz hemen idrar ve kan testi istedi. Kolum yine mos mor oldu . Bu zamana kadar yapılan testlerim hakkında bilgi verdim. Devamlı olarak kontrollerimi onlarda yapacaklar. İpekte olduğu gibi bu bebeğim de de yardımcı olacaklar .

Alınan kilolar kıyafetler de tabi ki sorun oldu. Tişörtlerimi giydiğim zaman karnım ortaya çıkıyor ama bol giydiğim zaman da kocaman oluyorum. Pantalonlar da yavaş yavaş sıkmaya başladı, evde olduğun zaman rahat bir şeyler giyebiliyorsun ama çalışan bir anneysen işte o zaman kıyafet ön plana çıkıyor. Bakalım nasıl günler beni bekliyor.

15. haftamıza hoş geldin diyoruz ve büyümeye devam ediyoruz. Burcu 1Anne nin hamilelik günlüğü devam ediyor …

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın