E-Nabız Nedir?

E-Nabız Nedir?

29 Temmuz 2015 0 Yazar: Burcu Öğünlü

Çoğu insanın belki de bu uygulamadan haberi yok. Biz de yeni duyduk ve sizler için araştırdık. E-Nabız adından da anlaşılabileceği için internet üzerinden bazı bilgilere , e-devlet şifreniz yada geçici olarak aile hekiminizden aldığınız şifreniz ile giriş yaptığınız bir uygulama.

Hastalandınız ve doktora gittiniz,doktorunuz sisteme bilgilerinizi girdiği andan itibaren e-nabız çalışmaktadır. Doktorunuzun verdiği ilaçlar, tahlil sonuçlarınızı buradan görebiliyorsunuz. Sağlık profiliniz oluşturuluyor ve oraya sizinle ilgili bütün bilgiler yazılıyor. Tansiyonunuz, kilonuz gibi bütün bilgilerinizi takip edebileceğiniz güzel bir uygulama olmuş. Sizlerde en yakın zamanda aile hekiminizden geçici şifrenizi alarak sisteme girebilir ve bu zamana kadar hangi bölümlere gittiğinizi görebilirsiniz.

Nabız nasıl atar

E-Nabız ile almış olduğunuz sağlık hizmetinden memnuniyetinizi yada sorun yaşadıysanız onları yazabilme imkanına sahipsiniz. Belki oraya yazdığınız yada yaşamış olduğunuz sorunlara çözüm bulunabilir. Çoğu kişinin bu uygulamadan haberi olmadığını var sayarsak eğer buraya kayıtlı olanların yazacakları yorumlar önemli olacaktır. Değerlendirmenizde fayda var.

Aile hekiminizden e-nabız için şifre nasıl alabilirsiniz? Aile hekiminize gittiğiniz zaman e-nabız için şifre oluşturabilir miyiz diye sorduğunuzda hekiminiz sizin telefon ve T.C. bilgilerinizi sisteme kaydedecektir. Kaydettiğinde geçici şifre sizin telefonunuza gelecek ve bu geçici şifre ile sizler kendi profilinizi oluşturabileceksiniz.

Doktor kontrolleriniz sonucunda tahlillerinizin sonuçlarını göremiyorsanız eğer 180 ALO SABİM hattını aramanız gerekmektedir. Onlar sizlere yardımcı olacaktır.

Bu konu üzerine daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız eğer mutlaka Sağlık Bakanlığının sitesine uğrayın. Bizler de merakımızdan dolayı bu bilgileri araştırdık ve sizler için öğrendik. Kolay ve çok amaçlı kullanılacak olan bu uygulama gerçekten herkes için önemli. Yeni uygulamalar çıktıkça sizler için araştırmaya devam edeceğiz.

https://enabiz.gov.tr/Giris.aspx