İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İpek 4 Yaşında !

Kızıma mektup…

Yıllar geçiyor ,biz yaşlanıyoruz ama sen büyüyorsun. Hayatımız seninle değiştiği gibi şimdi de kardeşinin gelmesiyle değişecek. Bu sene 4 yaşında olduğun gibi abla da oluyorsun. Sorumlulukların olacak mı bilmiyorum ama bana yardım edeceğin kesinlikle belli. Kardeşine şimdiden koyduğun kurallarını düşünürsek biraz zorlanacak gibiyiz ama sen iyi ve akıllı bir çocuksun. Her şeyin farkındasın.

2015 yılı bizim için çok yoğun geçti biliyorsun, senin 3 tane kuzenin oldu ve şimdide kardeşin olacak. Dayın evlendi derken zaman çok çabuk geçti. Hayatımızdan sevdiklerimiz giderken yenileri geldi. Sen benim canım oldun, her geçen günde bana daha sıkı bağlanıyorsun. Cimnastik mi yoksa okul mu arasında gidip geldik ve hala çözüm bulamadık. Senin için neyin daha hayırlı olacağını bilmiyorum kafam çok karışık. İkisini birden yapsan acaba sana ağır mı gelir onu da bilmiyorum. Zaman çok hızlı geçiyor ve sende ki bazı değişiklikler belli oluyor. Büyüyorsun…

4 yaş sorunsuz bir yaş belki ama sende ki değişiklikler artık senin de bir birey olduğunu gösteriyor. Büyüdün kuzum sen, abla oluyorsun. Sana abla oluyorsun dediğimiz o günü hiç unutamam (12.07.2015). Doğum günü fotoğraflarını çektiğimiz o gün sana söylemiştik. Senin gözlerinde ki o ışıltı ne kadar güzeldi. Heyecan mı yoksa üzüntü mü bilmiyorum ama sende bir heyecan vardı. Zaten daha öncelerden herkese ben abla oluyorum hem de kız kardeşim olacak diye söylemişsin her aklımıza geldikçe gülüyoruz. Hatta bir keresinde arabanı taşıyamam ,ağır dediğim de bana dönüp “Anne sen yoksa hamile misin?” diye sorduğun da neye uğradığımı şaşırmıştım. Sen her şeyin farkındaydın ve sana söyleyeceğimiz günü bekliyordun.

Okuma yazma öğreneceğin günü sabırsızlıkla bekliyorum. Bunları okuduğun zaman neler hissedeceksin bilmiyorum ama sana güzel bir anı olacak. Keşke her anne çocuklarına böyle bir şey yapsa , yapabilse. Bu arada sana pembe bisiklet aldık ya yavrum doğru düzgün binemedin bile. Baban birazcık büyük almış keşke biraz küçük olsaydı daha rahat sürebilirdin. Bir de bu aralar sende aynı şeyi defalarca sorma alışkanlığı oluştu, soruyorsun cevap veriyorum bir daha soruyorsun, neden acaba?

Seninle ne güzel şeyler yaşadık bu 4 yıl içerisinde. Allah ömür verirse daha uzun seneler beraber olacağız inşallah, anılarımızı paylaşacağız. Yeni yaşın kutlu olsun inşallah. Çok mutlu bir çocuk olman için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bunu başarabiliriz. Sen bizim ilk göz ağrımızsın, sen bizim canımızsın, sen bizim her şeyimizsin.

 

Yeni yaşın kutlu olsun !

Doğum günün kutlu olsun prenses !

Nice mutlu güzel yıllara cimcimem !

Seni çok ama çok seven annen…

http://ipekogunlu.blogcu.com/

@ipek1cimcime

#ipek4yasinda

#25Temmuz2011

İPEK 2 YAŞINDA !

İPEK 3 YAŞINDA !

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın