İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burcu 1Anne’nin Hamilelik Günlüğü

İlk çocuğunuza hamile olduğunuzu öğrendiğiniz zaman değişik bir duygu ve heyecan içerisine giriyorsunuz. Çoğu anne baba büyük bir heyecan ve umutla 40 haftalık süreci beklemeye çalışıyor. Yapılan testler de acaba sonuç ne olacak? Bir sorun var mı? vb sorular kafanızda dönüp dururken sonucun çok güzel olduğunu görüp şükrediyorsunuz. Daha sonra o ultrason fotoğrafları hayatınıza anlam katmaya devam ediyor. Zaman çok çabuk geçiyor hazırlıklarınızı tamamlıyorsunuz ve işte o gün geliyor. Sezeryan yada normal doğum ile kucağınıza bebeğinizi aldığınız o gün işte hayatınız bir anda değişiyor. Siz artık anne ve babasınız !

Cimcimenin doğum gününe sayılı günler kalmışken , bizde ki bu heyecanlar biraz daha arttı. 4 kişilik bir aile olmanın heyecanı, cimcimenin abla olması çok farklı bir duygu ve heyecanmış. Allah onların mutluluğunu yüzlerinden hiç eksik etmesin. Onlar mutlu olduğu sürece bizler de mutlu ve heyecanlı oluyoruz değil mi?

Gelelim #burcu1anne nin gebelik günlüğüne :

14 haftalık bir dönem geldi geçti, peki #burcu1anne neler yaptı, neler yaşadı?

  • 20.05.2015 te evde yapmış olduğumuz test ile hamile olduğumu öğrendik.
  • 23.05.2015 te mecburi olarak bir doktora görünmek zorunda kaldım, çünkü kendi doktoruma randevu alamamıştım, bir de şirketimiz de her sene yapılan genel sağlık taramalarında akciğer filmi çekilmediğim için rapor istemişlerdi , o yüzden evimize en yakın hastanenin Kadın Doğum bölümüne gittik ve bebeğimizi gördük.
  • Folik asit kullanmaya başladık. Hamile olmadan önce aslında bu ilaca başlamanız gerekiyor, bununla ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz
  • 18.06.2015 te artık kendi doktorum olan Hakan Gürbüz’den randevu alabilmiş ve ilk kontrolüm için gidebilme imkanına sahip olmuştum. Bebeğimiz 9 haftalık + 3 günlüktü
  • İdrar ve kan tahlilleri yaptırdığım için sonuçlarımıza bakıldı ve her şeyin normal olduğu ve değerlerimizin çok güzel olduğu görüldü. Sizler de mutlaka yaptırmanızı tavsiye ediyorum. Zaten ilk doktora gittiğiniz zaman sizlerden bu testleri doktorunuz isteyecek.Hamileliğiniz boyunca yapılacak olan testler hakkında bilgi almak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.
  • 11.07.2015 doktor kontrolümüz gerçekleşti ve ikili test yapıldı. 11-14. haftalar arasında yapılması gereken ikili testimiz kan tahlili ve ultrason ile ölçümler yapılarak yapıldı. Her şeyimizin normal olduğu görüldü, çok şükür. 12 haftalık +5 günlük.
  • İlaçlarımız değişti ve vitamin + Elevit+ kan ilaçlarına başlandı. Alınan ilaçlar ilk zamanlar biraz sorun yaşatsa da çabuk adapte olduk ve hayatımıza devam ediyoruz. Elevit’i öğle yemeğinden sonra, suda erittiğim vitamini de akşama doğru, kan ilacını da yatarken içiyorum. İlk gebelikte kan ilacım tüp sıvı şeklindeydi bu sefer hap şeklinde kullanıyorum. Bu daha iyi oldu sanırım.
  • Şuanda 14 haftalık +2 günlük ve sanki arada kıpırtılar olmaya başladı, çok hafif seyirmeler. Yada bana öyle geliyor. Cinsiyetimiz belli değil, acaba kız mı ? erkek mi?

Bu arada her pazartesi iş yerinde fotoğraf çekiyorum, bakalım ne kadar azimli olacağım?

İlk hamileliğim de çok zayıf olduğum için karnım çok sonra çıkmıştı ama şimdi kocaman bir göbişi görebilirsiniz. Hayat çok hızlı geçiyor, ayak uydurabilirsek ne ala bize. Bakalım bu bebiş nasıl olacak? İpek çok gazlı bir çocuktu, devamlı ağlardı ve hamileliğim boyunca hiç mide bulantısı yada başka bir şey yaşatmadı bana ama bu farklı. Kokular, mide bulantıları, aşermeler hepsini bunda yaşıyorum, hadi hayırlısı.

 

3 Yorum

Bir cevap yazın