İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hamilelikte Spor

Spor yaptığımız zaman kendimizi dinç ve zinde hissediyoruz değil mi? Hamilelik döneminde de doktor kontrolünde anne adaylarını sporlarını yapabilirler.

Hamilelik döneminde spor biraz daha önemli oluyor, vücut ısısının önemi, su alımının artması ve kendinizi yormayacağınız sporları yapmanız gerekmektedir. Yürüyüş ve yüzme bunların en başında gelir. Hamilelik döneminde çoğu anne yürüyüş yaparak bu evreleri güzel geçirmekte. Sizler de yürüyüşü yapılması gerekenler arasına alırsanız kendiniz mecbur hisseder ve yaparsınız. Bol bol sıvı alımı da spor yaparken yapmanız gerekenler arasında.

Hamilelik döneminde yapılan bir diğer spor ise pilates, anne adayları son zamanlarda buna çok ilgi gösteriyorlar. Peki pilatesin nasıl bir etkileri bulunuyor? Pilates hamileliğin ilk aylarından son aylarına kadar yapılabilir. Fakat pilates yaparken mutlaka doktor kontrolünde ve uzman eşliğinde yapılmalıdır. Aksi takdirde yapmış olduğunuz ani bir hareket sizde soruna neden olabilir. Pilates, doğuma yardımcı olur, ödemi azaltır.

Yoga, anne adayını emzirme için hazırlar ve doğum sonrası fazla kiloların atımında da yardımcı olur. Anne adaylarının en çok tercihleri arasında bulunan yogaya, gün geçtikçe ilgi ve alaka da artmaktadır. Bacakları güclendirir ,sitresi azaltır,en önemlisi de belkide kabızlığı gidermesi. Bunu her anne adaylarının doktor kontrolünde ve uzman ile yapmaları çok iyi olacaktır.

Hamilelikte spor doktor kontrolünde ve uzmanla yapıldığı zaman anne adayı için çok iyi olacaktır. Sizlerde mutlaka doktorunuzdan bilgi alın ve sizin için en doğru sporu seçin ve kendinizi yormadan yavaş yavaş yapın ve bol bol su için.

 

Bir yorum

Bir cevap yazın