İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hamilelikte Folik Asit Kullanımı

Hamile kalmayı düşündüğünüz andan itibaren kullanmaya başladığınız Folik Asit nasıl bir şey? etkileri ne? alınmadığı zaman ne gibi sonuçları olur diye merak ediyorsanız eğer belki bu yazımız sizin için bir öncü olabilir.

Folik Asit, bebek gelişimi için çok önemlidir ve her gün alınması gerekir. Suda çözünen bir vitamin olduğu için her gün alınması çok önemlidir. Anne olmaya karar verdiğiniz 3 aydan itibaren kullanılmalıdır.Kan hücrelerinin oluşumundan sinir sistemi dokularının oluşumuna kadar önemli olan Folik Asit, B grubu vitaminler arasında bulunmakta ve gebeliğin 3 .ayına kadar da kullanılması gerekmektedir. Folik Asit en fazla yumurta, böbrek, yapraklı sebzeler ,ceviz,badem de görülmektedir. Bunları tükettiğiniz zaman folik asit eksikliği giderilmekte. Ceviz bebeğinizin beyin gelişimi içinde çok faydalı biliyorsunuz, kilo yaptığı da söyleniyor tabi ki.

Hamilelik çok farklı bir dönem, 40 hafta boyunca hafta hafta bedenimiz de değişiklikler oluyor ve bundan hem anne hem de bebek etkilenmekte. Annenin bu dönem içerisinde kendine çok iyi bakması gerekiyor ki bebeği de sağlıklı olsun. Anne olmaya karar verdiyseniz eğer o zaman doktorunuzla konuştuktan sonra Folik Asit kullanmaya başlayın. Faydasını göreceksiniz kesinlikle eğer ben hap kullanmayacağım doğal yollardan bu vitamini alacağım diyorsanız o zaman yediklerinize çok dikkat edecek ve folik asit zengini olan sebzeleri yiyeceksiniz.

Bir yorum

Bir cevap yazın