Hamilelikte Kahve Tüketimi

Hamilelikte Kahve Tüketimi

25 Mayıs 2015 0 Yazar: Burcu Öğünlü

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren bazı şeylere dikkat ettiğimiz doğru değil mi? Kafein almayalım, sigara içiyorsak onu yavaş yavaş azaltalım, 3 beyazı hayatımızdan yavaş yavaş atalım gibi bazı şeyleri hep düşünürüz ve uygulamaya çalışırız.

Peki kahve bunların içinde nasıl bir sırada bulunuyor? Hamilelikte kahve içmenin zararları bulunuyor mu?

Kahve bazı insanlar için vazgeçilmez olabiliyor ve her öğün kahve içenleri gördükçe onların hamilelik döneminde ne yaptıklarını, doktorlarının ne söylediğini çok merak ettim. İnternetten de araştırdığınız zaman çoğu annenin merak ettiği bir soru olduğunu görebilirsiniz. Günde 2-3 fincandan fazla olmamak şartıyla kahve içilebileceği, çayında 5 bardaktan fazla içilmemesi gerektiği belirtilmiş. Tabi bu fikir herkese göre değişebilir. Böyle yazdı diye uygulamanın da faydası yok tabi ki. En doğru yer doktorunuzdur !

Çay içmeyen biri olarak , iş yerinde en çok tercih ettiğim kahve ve neskafe oluyor. Cimcime de ne yaptım diye düşünürken hemen 3,5 sene öncesine gittim ve bol bol su içtiğimi anımsadım. Kahve o zamanlar olsa da olur olmasa da olurdu benim için ama şimdi bakarsak eğer alışkanlık haline getirdim sanırım. Sabah ve öğleden sonra illaki bir kahve içiyorum. Sizler neler yaptınız? Size göre kahve içmek zararlı mı? Ne düşünüyorsunuz? 

Anne olmak çok güzel bir duygu gerçekten, Allah her kadına bu duyguyu yaşamayı nasip etsin.