Ottomanya Çocuk Dünyası

Ottomanya Çocuk Dünyası

4 Mayıs 2015 0 Yazar: Burcu Öğünlü

Mall of İstanbul’da bulunan mağazalar arasında bazı aktivite ve eğlence yerleri de bulunuyor. Mall of İstanbul’a uzun zamandan beri gitmek istiyorduk fakat bir fırsat bulup gelememiştik Ottomanya Çocuk Dünyası bunun için bir fırsat yaratmış oldu

Ottomanya Çocuk Dünyası, diğer eğlence yerlerinden farklı. Eğitici ve öğretici 11 etkinlik bulunuyor. Çocuğunuzu 1 yada 2 saat orada uzman eğitmenlere bırakarak güzel vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Biz de cimcime ile bu etkinlikleri beraber yaşadık. Hafta sonu olmasına rağmen çok sakindi. Kalabalık gidildiğinde daha zevkli olacağınıa eminiz, eğer sizler gidecekseniz aynı yaş oyun gruplarınız bulunuyorsa hep birlikte gidin. Çocuklarınız orada eğlenirken sizde kahvenizi içer yada alışveriş yapabilirsiniz.

İçeride 11 etkinlik bulunuyor, biz ilk olarak ebru ile başladık. İpek daha önceden ebru yaptığı için biraz çekingenlik yaşadı ama güzel bir ebru çalışması yaptı. Ebrumuz kururken biz diğer bir etkinlik olan Karagöz-Hacivat bölümüne geçtik. Etkinlikler 5-10 dk kadar sürüyor.Kalabalık olduğu zaman daha keyifli ve eğlenceli olacağını bir kez daha söylemek isteriz. Karagöz ve Hacivat kuklalarımızı hazırladıktan sonra artık onların oyunlarını izleme vakti gelmişti. Çocuğunuzla birlikte gezen abi ve ablalar onların ellerini hiç bırakmıyor ve onların gözetiminde etkinliklerini yapıyorlar. Oyunuz izledikten sonra Mehter takımına katıldı İpek, instagramda videomuzu görmüşsünüzdür belki, davullara vururken çok heyecanlıydı. Bu etkinlikte bittikten sonra artık kazı çalışmaları yapmaya gelmişti ve cimcime arkeoloji müzesinde ondan sonra gelecek arkadaşlarının bulması için kumların içine duvardan aldığı parçaları gömdü. İpek deney yapmayı çok seviyor ve burada bulunan Bilim Atölyesinde renklerin karışımını gözlemledi. Gözlüklerini taktı ve renkleri karıştırdı tam bir kimyacı gibiydi cimcime.

Ottomanya Ottomanya 1

11 etkinliği burada anlatmayalım , birkaçını sizlere örnek olarak gösterdim. Diğerlerini de sizler gidip görün bence. Zamanın nasıl çabuk geçtiğini anlamayacaksınız. Eee tabi son olarakta Osmanlı kıyafetlerini giyip fotoğrafınızı çektirin. Cimcime kıyafeti giyince pek bir güzel oldu. “Ben prenses oldum annee” diye diye ayrıldık etkinlikten.

Ottomanya Çocuk Dünyası 4-10 yaş grubu çocuklarınız için uygun. Giriş ücreti 30 TL. Bilgi ve rezervasyon yaptırmak isterseniz 0212 801 04 60 nolu numaradan ulaşabilirsiniz. Biz hafta sonu gitmemize rağmen çok sakindi. Çocuklarınız eğleniyor, güler yüzlü yardımcı abi ve ablalar ile çok güzel vakit geçiriyorlar ama bazı şeyler eksik gibi sessiz sakin bir yer.

Ottomanya Çocuk Dünyası

Çocuklarımız mutlu olduğu sürece biz de mutlu oluyoruz. Bakalım cimcimeyle daha neler yapacağız?