Bebeğim İster Kurucuları İle Röportaj

Bebeğim İster Kurucuları İle Röportaj

22 Nisan 2015 1 Yazar: Burcu Öğünlü

Girişimci anneler çok güzel ve faydalı işler yapmaya devam ediyorlar ve bugün de bizlerle iki girişimci annenin kurmuş olduğu bir site ile neler yaptıklarını öğreneceğiz. Annelik deneyimlerinden de esinlenerek açmış oldukları www.bebegimister.com ile neler yaptıklarını, bizlerin bu site ile nelere kolaylıkla ulaşabileceğimizi, anne olduktan sonra hayatlarında nelerin değiştiğini Nihan hanım ve İlknur hanıma sorularımızı sorduk ve onlarda bizler için cevapladılar. Bugün bizlerle oldukları için onlara çok teşekkür ediyoruz ve sizleri www.bebegimister.com ile tanıştırmak istiyoruz.

İki girişimci anneye başarılar diliyoruz.

Bakalım Nihan hanım ve İlknur hanım bizlere neler anlatmış , hadi buyrun…

Merhaba Nihan ve İlknur, kısaca kendinizden bizlere bahsedebilir misiniz?

İlknur : 1982 İstanbul doğumlu , İşletme üzerine mastır eğitimi almış. 12 yıl e-ticaret sektöründe anne bebek kategori yöneticiliği yapmış , Poyrazı annesi. (poyraz 1,5 yaşında )

Nihan : 1981 İstanbul doğumlu , Dış ticaret ve işletme üzerine eğitim almış. 12 Yıl diş ticaret üzerine şirketlerde yöneticilik yapmış, Baran ve Nisan’ın annesi (baran 6, nisan 1,5 yaşında )

Bebeğim İster.com

Hamilelik dönemleriniz nasıl geçti? Bazı annelerin yaşamış olduğu , gaz,uyku gibi sorunları yaşadınız mı?

İlknur : Hamilelik dönemim aslında ilk 6 aya kadar çok rahattı sonrasında ise bebeğin yaptığı baskıdan dolayı böbreğimde oluşan büyüme sürekli ağrı çekmeme sebep oldu. Buda erken doğumu tetikleyebileceği için son 3 ayım tedirgin geçti. Fakat 3 ocak 2014 tarihinde oğlum poyrazı normal doğum yaparak sağlıklı bir biçimde dünyaya getirmeyi başardım. Ve hamileyken hissedemediğim anneliğin ne kadar özel bir duygu olduğunu poyrazı kucağıma aldığımda yaşadım.

bebegimister.com kurucusu ilknurNihan : İlk hamileliğim de tüm annelerin karşılaştığı bulantı sorunuyla bende karşılaştım. İlk 5 ay hiçbir şey yiyemedim ve kustum. Yaklaşık 5-6 kilo verdim. 6 ay itibariyle azalan bulantılardan sonra kendimi toparladım ve 5 kasım 2008 tarihinde oğlum baranı sezeryan doğumla kucağıma aldım ve dünyanın en güzel duygusu , görevi olan anneliğe ilk adımı atmış oldum. Kızım nisan’da yani 2. Hamileliğimde bulantı sorunlarım daha az oldu ve hamileliğimin ilk ayları daha kolay geçti fakat ilerleyen aylarda bebeğin idrar yollarıma yaptığı baskı sebebiyle bazı sorunlar yaşadım ve kızım Nisan’ıda 30 eylül 2013 tarihinde sezeryan doğumla kucağıma aldım. Artık koskocoman bir aileydik.

bebeimister.com kurucusu Nihan

Girişimci annelersiniz, birlikte çalışma fikri nasıl oluştu?

Nihan : Uzun zamandır kendi işimi kurmayı planlıyordum çocuklarım olduktan sonra daha çok ilgimi çeken anne bebek sektörü üzerine bir şeyler yapmaya karar vermiştim. İlknur’la arkadaşlığımızdan dolayıda

e-ticarete ilgim yoğundu. İlknur’la konuşmalarımızda anne bebek ürünleri üzerine bir web sitesi yapma fikrini sürekli tartışıyorduk. Neler yapabiliriz bu sektörde nasıl farklılaşabiliriz konuşuyorduk.

Ve girişimciliğin risklerini de göze alarak bebegimister.com’u kurma kararını verdik.

İlknur : 12 yıldır anne bebek sektörünün içindeydim ve işin e-ticaret ayağında sektöre hakimdim . Türkiye de büyük olarak adlandırılan bir çok eticaret sitesinin anne bebek çocuk departmanlarını kurduktan  sonra. Artık  bu tecrübelerimi kendim için kullanma kararı verdim. Çünkü e-ticaretin nasıl yapılması ve yapılmamı gerektiğini çok iyi biliyordum. Yıllardır aklımda olan bu proje için Nihan’ın da verdiği destekle bebegimister.com’u kurduk.

Bebeğimİster nasıl ortaya çıktı? Sitede bizleri neler bekliyor?

Nihan : Bebegimister.com ismi , bir bebeğin isteyebileceği her şeyi annelerinin babalarının ve anne adaylarının bulabileceği bir web sitesi yaratma fikrinden çıktı. Aslında bebeklerin isteklerine ulaşma fikri bebegimister isminin çıkış noktasıydı.

Site 0-3 yaş arası bebeklerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. Bu alanda 15.000 den fazla ürün ve 500 e yakın markayı bünyesinde barındırıyor. Sitede hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren sizin ihtiyacınız olabilecek her şeyi bulabileceğiniz gibi bebeğiniz içinde aradığınız şeylere ulaşmanız çok kolay. Ana Kucağı Oto Koltuğu, Bebek Arabaları, Beslenme, Mama Sandalyesi, oyuncak, Bebek Bezi, Banyo – Kozmetik, Anne, Emzirme, kitap gibi bir çok kategoride ürüne ulaşmanız mümkün. Sitede üye olan müşterilere özel bir çok üründe haftalık ve aylık farklı indirim fırsatları da sizleri bekliyor.

www.bebegimister.com

Anne-bebek üzerine olan her türlü şeyi sitede bulabiliyor muyuz? Üye olmanın ne tür imkanları bulunuyor?

İlknur : Yıllardır aynı sektör içinde bulunuyor olmamız bize bu noktada bir çok avantaj sağladı. Tedarikçi ağımızın çok geniş olması sektörde bu işle uğraşan kişilerle olan yakın dostluğumuz sayesinde

Birçok marka ve üründe müşterilerimize farklı fiyat avantajları sunabileceğiz. Bu sebeplerden dolayı müşterilerimiz sitede her marka ve her ürün grubuna çok avantajlı fiyatlarla ulaşıyor olacaklar.

Bu avantajlar içinde sitemize üye olmaları yeterli . Çünkü bu avantajlardan müşterilerimizi belirli periyotlarda bültenlerle bilgilendiriyor olacağız.

Sitede bulunan “Uzman Anneye Sorun” kısmı nasıl çalışıyor? Anneler alacakları ürünler hakkında bilgileri buradan kolaylıkla öğrenebiliyorlar mı?

Uzman anneye sorun kısmı , annelerin sitede alış veriş yaparken akıllarına takılan konularda bize online olarak anında soru sorabiliyor olmalarını sağlıyor.Bir e-ticaret sitesi olarak hızlı olmayı önemsiyoruz. Bu yüzden müşterilerimizin en kısa zamanda en doğru bilgiye ve ürüne ulaşmalarını sağlıyoruz.

Anne olduktan sonra hayatınızda değişiklikler oldu mu? Çocuklarınızla birlikte neler yapıyorsunuz?

Nihan : Anne olduktan sonra tabi ki hayatımda bir çok değişiklik oldu. Aslında hangi birini anlatayım, çünkü karı kocayken özgürce yaptığınız bir çok plan çocuk sahibi olduktan sonra tamamen farklılaştı.

Çocuklu yaşama geçiş başta biraz zor olsa da , zaman içinde çocuklu aktivitelerle hayatımız renklendi.  Baran yaşı itibariyle daha büyük ve onu yeni şeyleri yakından keşfedip görebileceği yerlere götürmeyi şuanda tercih ediyorum. Nisan’la ise onu geliştirebilecek aynı zamanda abisiyle oynamayı öğrenmesine yönelik evde aktiviteler oluşturuyoruz. Mesela ikiside resim yapmayı çok seviyor ve sulu boya yada  kalemlerle farklı resimler yapıyoruz. Havalar güzel olduğunda ise doğayla iç içe olacakları ortamlarda bulunmak ikisini de mutlu ediyor o yüzden genelde dışarıda vakit geçirmeye özen gösteriyoruz.

İlknur : Aslında hayatım duruldu diyebilirim. Ben seyahat etmeyi çok seven biriyim . Hayatımda seyahat planlamadan 1 yıl geçirebileceğimi düşünemezdim. Ancak Poyraz bütün bu düşüncelerimi tersine çevirdi.

Önceliklerim değişti. Şu anda benim en büyük önceliğim poyrazla birlikte aktiviteler yapmak. Onu hayvanları görüp tanıyabileceği yerlere götürmek ve onun şaşkınlığını izlemek beni çok mutlu ediyor. Bisikletiyle gezmeyi çok seven poyrazı mümkün olduğunca  dışarıda bisikletiyle dolaştırmayı seviyorum. Evdeyse eğitici olduğunu düşündüğüm oyuncaklarla birlikte oynuyoruz. Ve kitaplarla da çok haşır neşiriz. Mutlaka günümüzün yarım saatini kitaplara ayırıp hayvanları nesneleri ve farklı birçok şeyi öğrenmesini sağlıyorum.

Annelere ve anne adaylarına neler söylemek istersiniz?

Anneliğin zor bir süreç olduğunu fakat aynı zamanda da dünyada tarif edilemeyecek bir mutluluk olduğunu da unutmamalılar.Bazen kendilerini bu yolculukta yalnızmış gibi hissedip bir bebek büyütmenin zorluklarını birebir yaşayabilirler ancak asla demorilize olmasınlar unutmasınlar ki Her süreç geçicidir ve bir daha bu güzel dönemlere dönme fırsatları olmayacak o yüzden bebeklerinin büyüme süreçlerindeki her adımın tadını çıkarsınlar.

Onları yanlarından ayırmasınlar.

Çok teşekkürler.

Facebook

Twitter

Instagram