İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

LEGO Sevmeyen Var Mı?

Büyük küçük herkesin severek oynadığı, parçaları birleştirirken farklı şeyleri oluşturduğu bu minik parçalar gerçekten mükemmel bir şey. Lego bizim hayatımıza galiba cimcime 1 yaşındayken girdi. Minik bir kaplumbağamız vardı ve üzerinde de büyük parçacıklar vardı. Boşlukları onlarla birleştiriyorduk yaşımız ilerledikçe de o büyük parçalar küçülmeye başladı. Şimdi de o minik parçalarla çok güzel şeyler yapıyoruz. Lego hayatımızın bir parçası oldu gerçekten.

Geçenler de cimcime pembe araba istiyorum, bana araba alın diye tutturunca bizde neden legodan yapılan bir araba olmasın diye düşündük. Devamlı alışveriş yaptığımız Toyzz Shopta gezerken görünce tamam işte mutlaka bu alınmalı dedik. Üstü açık bir araba ve lego parçalarından da oluşuyor. Oynarken kendinin de bir şeyler yapabileceği bu lego oyunu gerçekten çocuklarımız için de çok özel. 6-12 yaş için uygun ama cimcime bu oyuncağı gerçekten çok beğendi. 187 parçadan oluşuyor ve renkleri gerçekten çok güzel. Lego Friends Mia dediğiniz zaman da size yardımcı olacaklardır kesin, parçalarına göre fiyatları da değişmekte . Lego artık hayatımızın bir parçası oldu.

Biz cimcimeyle oyun oynarken bazı şeyleri sorarakta öğretmeye çalışıyoruz. Bu oyuncakta arabanın temizlenmesi, bakımının da ne kadar önemli olduğunu vurgulamaya çalışırken bizim de arabamızı benzin aldığımızı, temizlettiğimizi, bakımını düzenli yaptırdığımızı da anlatıyoruz. Oyuncaklar zaten hayatımızın bir parçası değil mi? Bizim yaşantımızdan alınarak yapılmıyor mu? Bu oyuncakta da olduğu gibi işte.

Zaman çok değişti, biz bezden yaptığımız oyuncaklarımızla oynarken çocuklarımız her oyuncağa sahip olabiliyor. Hayat çok değişti, zaman çok değişti. Bazen bu oyuncağı alırken acaba diğer çocuklar alabiliyor mu? diye düşünüyorum, küçüklüğüm gözümün önüne geliyor ve biraz üzülüyorum. Keşke her çocuk aynı hakka sahip olabilse, keşke her çocuk istediği oyuncağa sahip olabilse. İpek bu yönden şimdilik şanslı, ilerde hayatımız nasıl ilerler bilmiyorum ama yaşadığımız sürece bazı şeylerin peşinden koşmamız, tutumamız gerekiyor.Allah sonumuzu hayır etsin.

Bir yorum

Bir cevap yazın