İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Meraklı Minik Tombalası

Meraklı Minik dergisi ile tanıştınız mı? Eğer tanışmadıysanız 3+ yaş grubu için tavsiye ediyoruz. Birbirinden değerli bilgilerin yer aldığı bu dergi her ayın 1 inde çıkmaktadır. Alışveriş merkezlerinde ve kitapçılarda da bu dergiyi bulabilirsiniz. Bulamazsanız da merakliminik.tubitak.gov.tr den ulaşabilir ve abone olabilirsiniz. Abone olduğunuz da evinize her ay derginiz geliyor.

Her ay olmasa da devamlı aldığımız dergiler arasındaydı daha sonra neden abone olmuyoruz dedik ve abone olduk. Nisan sayısı ile birlikte her ay evimize dergimiz gelecek. Bu ay çıkardıkları derginin sayısı çok önemli çünkü 100. sayıyı çıkardılar. Dergi inşallah uzun yıllar çıkmaya devam eder.

Peki Meraklı Minik Tombalası ne? diye merak ediyorsunuz değil mi? Biz dergimizi aldığımız da bir sürü çıkartma ve oyunlarla karşılaştık. Bunlardan biride tombala oyunuydu. Bildiğimiz tombala oyununu bu zamana kadar çıkarmış oldukları dergilerin kapakları ile canlandırmışlar ve 4 kişilik çok güzel bir oyun ortaya çıkarmışlar. Ailece oynayabileceğiniz çok güzel bir oyun gerçekten.

Cimcimenin en sevdiği renkler, pembe-mor ve kırmızı olduğu için o renkleri her oyunumuzda o aldı. Tombalanın pullarını her çektiğimizde ortaya koyduk ve fotoğrafına bakarak kimin kartında varsa o aldı ve tabi ki en dikkatlimiz ve kazananımız İpek oldu. Şanslıydı sanırım, pullara bakarak kartları çekmesi ve onları anlatması da çok keyifliydi. Bu oyunu biz çok sevdik.

Sizler de bu ay ki ve daha sonra çıkacak olan dergileri mutlaka almaya çalışın. Hatta her ay bir sonraki aylar için tasarım-çizim gibi görevler veriliyor ve sizlerde bu dergide yer alabiliyorsunuz. Biz 15 Mayısa kadar atık malzemelerden taşıt tasarlayacağız, bakalım ne çıkacak ortaya, sonra dergiye göndereceğiz. Belki Haziran sayısında cimcimeyi görebilirsiniz.

Meraklı Minik dergisi 4 TL Tübitak yayınlarını biliyorsunuz zaten , hepsi çok bilgi verici ve çok uygun fiyata.Bu dergi çocuklarımız için çok değerli.

Bir yorum

  1. Kerime 8 Nisan 2015

    Meraklı minik dergisini eylülden beri alıyorum bende ama bizim cimcime hala 34 aylık olmadı. dergiyi görünce seviniyor ama sonra yırtmaya kalkıyot (ki hikaye kitaplarının bir kaçını yırttı) bende alıp saklıyorum yırtmadığı zaman çıkarıp oynamak için
    sevgiler

Bir cevap yazın