İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

23 Nisan Etkinlikleri 2015

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı…

Ne kadar güzel bir gün değil mi? Çocuklarımızın geleceği için bir şeyler yapılmış fakat bunu devam ettirebilmiş miyiz o meçhul. Keşke çocuklarımızın daha güzel şartlar altında yaşayabileceği bir dünya olsa, olabilse…

23 Nisan yaklaşırken anne-babalar acaba ne yapsak diye düşünmeye başlamıştır. Biz de sizler için bir kaç öneride bulunmak istiyoruz. Eğer müsait olursanız, yakınsa gidip görmenizi, çocuklarınızla eğlenmenizi çok isteriz. Hayat onlarla çok güzel ve onların yüzlerinde ki gülümseme inşallah hiç bir zaman solmayacak…

23 nisan

Sakıp Sabancı Müzesi

Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bahçesini çocukların yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri bir alana dönüştürecek. 23 Nisan Perşembe günü müzeyi ziyaret eden çocuklar, müzenin bahçesindeki çiçekleri ve tüm yeşil alanları içlerinden geldiği gibi süsleyecek.Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek 23 Nisan etkinliğine katılmak için kayıt yaptırmak ve bilgi almak isteyenler, hafta içi 9.00 – 13.00 ve 14.00 – 17.00 saatleri arasında 0216 550 97 62 numaralı telefonları arayabilirler.

TURMEPA

20.Yılını kutlayan DenizTemiz Derneği/ TURMEPA tarafından “Mavi Kuşak Hareketi-İstanbul Boğazı” projesi kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şerefine Klasik Otomobil Kulübü Üyeleri ve İstanbul Rotary destekleri ile İstanbul Boğazı’nda Foto Ralli gerçekleştirilecek. DenizTemiz Derneği/ TURMEPA önünden saat 11:00’da start alacak olan etkinlikte seksene yakın klasik otomobil TURMEPA Bayrakları ile Boğaz Köprüsü’nden İstanbul’u selamlayacak. Projeye destek veren Can Bonomo ile birlikte iş ve sanat camiasından ünlü isimler de Foto Ralli’de yer alacak.

OPTIMUM OUTLET AVM

İstanbul Optimum Outlet’in her hafta sonu minik ziyaretçileri için düzenlediği atölye çalışmaları, Nisanayı boyunca çocuklara şölen tadında dakikalar yaşatıyor. Her hafta sonu, Cumartesi ve Pazar günleri, saat 15:00 – 17:00 saatleri arasında İstanbul’daki çocuklara keyifli anlar yaşatan Optimum Çocuk Kulübü’nün Nisan programında yine dopdolu bir içerik var.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın da kutlanacağı Nisan programında; Eldiven Bebek Atölyesi, Parti Maskesi Atölyesi, Termometre Atölyesi, Süslü Taçlar Atölyesi, Rulodan Kelebek Yapımı Atölyesi, Rüzgar Gülü Atölyesi gibi daha birçok eğitici ve öğretici etkinlikler çocuklarla buluşuyor.

WYNDHAM GRAND KALAMIŞ HOTEL

Anadolu Yakası’nın en gözde oteli Wyndham Grand Kalamış Hotel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı minik ziyaretçilerin katılımıyla gerçekleşecek “Çikolata Şenliği” ile kutlamaya hazırlanıyor. Minik şefler ödüllü Şef Mehmet Yalçınkaya liderliğinde hayallerindeki çikolataları gerçeğe dönüştürecek.

Kentin en prestijli otellerinin başında gelen Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel birbirinden keyifli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında organize edilen Çikolata Şenliği’nde minik ziyaretçiler eğlence ve çikolata dolu saatler geçirecek. Kalamış Marina Hotel’in ödüllü şefi Mehmet Yalçınkaya gözetiminde 13:00-14:00 saatleri arasında otelin Moda Salonu’nda düzenlenecek.

Ücretsiz olarak gerçekleşecek Çikolata Şenliği için 0216 400 00 30 numaralı telefondan rezervasyon yapmak yeterli.

P.F.CHANG’S

Tüm çocuklar 23 Nisan’da P.F. Chang’s’te lezzet yolculuğuna davetli. 23 Nisan’da çocuklarına farklı bir deneyim yaşatmak isteyen aileler, P.F. Chang’s lezzetlerine, çocuklar da P.F. Chang’s “Kids Menü”ye bayılacak.      23 Nisan’da saat 11.00 ile 18.00 saatleri arasında aileleriyle gelen 12 yaş ve altı tüm çocuklar Kids Menü’deki 4 farklı yemekten en sevdiği ikisini ve bir soft içeceği ücretsiz olarak deneyimleyebilecek.

P.F. Chang’s Etiler: (212) 358 60 60

TİM Maslak Show Center

Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), kuruluşunun 10’uncu yılında 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel bir konserle sahne alıyor. TİM Maslak Show Center’da 19 Nisan Pazar günü 14.00 ve 16.00 saatlerinde gerçekleşecek DÇSO konserinde ünlü Rus Besteci Sergey Sergeviç Prokofyev’in ‘Peter ve Kurt’ isimli orkestra eseri seslendirilecek. Şef Rengim Gökmen yönetimindeki orkestranın yorumlayacağı ‘Peter ve Kurt’un sahne uyarlamasını Rejisör Murat Göksu üstlenecek. Sempatik çocuk oyuncu Emir Berke Zincidi’nin Peter rolünde sahne alacağı eser, ünlü oyuncu Selçuk Yöntem’in anlatımıyla seyirciyle buluşacak.

Konser biletleri Biletix aracılığıyla 20, 30 ve 45 TL olmak üzere 3 farklı kategoriden satışa sunuldu.

LinguaLeo

Farklı ilgi alanlarına ve hedeflere özel kişiselleştirilmiş içerikleriyle 7’den 70’e herkesin İngilizceyi kolayca öğrenmesini sağlayan dijital İngilizce eğitim platformu LinguaLeo, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel bir kampanya hazırladı. LinguaLeo’ya ücretsiz üye olmak ve İngilizce öğrenmek mümkün. LinguaLeo içinde yer alan ve çocukların sıkılmadan ve eğlenerek İngilizce öğrenmesini amaçlayan “Çocuklar için İngilizce / English For Kids” kursunun fiyatı sadece 12 TL. Ancak, LinguaLeo, Nisan ayı boyunca LinguaLeo’da Gold üyelik satın alanlara, “Çocuklar için İngilizce” kursunu hediye ediyor.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın