İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bugün Su İçtin Mi?

Sağlık için günde en az 2 litre su için !

Su iç, su için, su içmelisin… diye diye herkesin dilindedir aslında bu kelime. Kim ne kadar su içiyor bilmiyorum ama bilinen ve gerçek olan tek şeyin günde en az 2 litre su içilmesidir. Hamileyken bol bol su iç derler ki şişliğin olmasın, doğum yaparsın yine bol bol su iç derler sütün bol olsun. Demek ki bu su da bir şey var ki herkes bu kadar ısrar ediyor. Peki biz bunları bildiğimiz halde neden hala su içmiyoruz? Çalışanlar devamlı kalkamıyoruz masamızdan diyerek sadece yemekte su içtiklerini söylüyorlar,bahane üretmeye zaten meyilli olduğumuz gibi bunun içinde böyle bahanelerimiz olabiliyor. Keşke yapmasak ama çoğumuz yapıyoruz. Benim masamda sürahim vardır ve bittikçe doldururum suyumu içerim, hatta bu 2 litreyi de bazı zamanlar geçiyor yada ben geçirmeye çalışıyorum.

İnstagram da Paşabahçe’nin su şişelerini gördüm ve bu nasıl bir şey diye araştırırken meğer bunun bir proje olduğunu gördüm. Gerçekten çok özel bir proje ve herkesin de bu projede mutlaka olmalarını tavsiye ediyoruz. Sadece bir su şişesi alarak neler yapabileceğinizi bilmek ister misiniz? O zaman Paşabahçe’nin sitesinde bulunan bu yazıyı mutlaka okuyun :

“Bugün su içtin mi?
Paşabahçe Vita su şişesinin satışı ile Meva vakfının meme sağlığı bilinçlendirme çalışmalarını ve sağlıklı yaşamı desteklemektedir.

Su; dünyadaki tüm canlılar için hayat ve sağlık demektir…
Hayat kaynağımız ‘su’ya özel tasarlanan Vita 500 ml şişe; evde, ofiste, sporda rahat kullanımı ile hayatımıza sağlık ve güzellik katıyor.

Paşabahçe yeni 500 ml Vita şişenin satışından sağlanan katkı payı ile, Türkiye Meme Vakfı (Meva)’nın meme sağlığı ile ilgili farkındalığı geliştirme çalışmalarına destekte bulunuyor. Ürün aynı zamanda “bugün su içtin mi?” sloganı ile suyun hayatımızdaki önemini vurguluyor.

Pembe kapaklı Vita şişeler kampanyaya özel tasarlanmış display içerisinde meme sağlığı ile ilgili bilinçlendirme broşürü ile beraber Migros mağazalarında Aralık ayında satışa sunulacaktır.

Türkiye Meme Vakfı (MEVA)
www.memekanseri.org

Türkiye Meme Vakfı (MEVA) Türkiye’de meme sağlığı bilincinin geliştirilmesi, erken teşhis olanaklarının yaygınlaştırılması ve en önemli erken teşhis yöntemi olan mamografinin kalite standartlarının Avrupa Birliği normları seviyesine yükseltilmesi misyonuyla 1998 yılında kurulmuştur. Ülkemizde meme sağlığı ve meme kanserinde erken teşhisin önemini vurgulamak üzere 2006 yılından bu yana “Farkındayım Korkmuyorum” kampanyasını etkin bir şekilde yürütmektedir.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de meme kanseri görülme oranı artmaktadır. Bu nedenle, MEVA , 2007 yılından bu yana, ülkemizde gençlerden başlayarak koruyucu sağlık bilincinin gelişmesi ve meme sağlığının önemsenmesi ihtiyacını temel alan Farkındayım Korkmuyorum – Arkadaşıma Anlatıyorum Meme Sağlığı Akran Eğitimi Projesini uygulamaktadır. Proje kapsamında bugüne kadar 32 000 üzerinde genç kızımıza meme sağlığı eğitimleri vererek erken yaşlardan itibaren toplumu meme sağlığı konusunda bilinçlendirme çalışmalarını sürdürmektedir.

http://www.pasabahce.com.tr/basin-odasi/haberler/pasabahceden-meme-sagligi-bilinclendirme-calismal.aspx ”

Bugün siz kaç litre su içtiniz?

Hadi en yakın Paşabahçe Mağazalarına, Migros ,Tansaş yada Macro Center’a uğrayın ve bu şişelerden alın. Hepimizin bu projeye destek olması gerekiyor değil mi?

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın