Saçlarımızı Kestirdik

Saçlarımızı Kestirdik

23 Şubat 2015 0 Yazar: Burcu Öğünlü

Uzun saçın bakımı gerçekten çok zor. Özellikle de saçını taratmak istemeyen, bizim cimcimeler için. İnstagram da gezerken babamız cimcimeye Aylin’in fotoğrafını göstermiş, kuaförde saçlarını kestiriyormuş. Cimcime o fotoğrafı gördükten sonra “Anne bizde kuaföre gidelim, saçlarımı kestirelim olur mu?” diye sormaya başlamıştı. Benim Aylin’in saçlarını kestirdiğinden haberim bile olmadığı için bunu nasıl nereden akıl etti diye düşünmeye başlamıştım ki Batuhan fotoğrafı gösterdi. Saçlarını neden kestirmek istediği anlaşılmış oldu.

Biz hafta sonunu zor ettik, sabah kalkar kalmaz “Anne bugün kuaföre gideceğiz dimi?” diye sormalar devam ediyor ve her seferinde kızım hafta sonuna daha var, ben işe gitmediğim zaman birlikte gidip kestireceğiz dememe rağmen o son güne kadar aynı şeyleri söyledi durdu ve o gün geldi.

07.02.2015 …

Sabah erkenden kalktı ve hazırlandı, hadi anne gidelim kuaföre, bir şeyler atıştırdık sonra gittik kuaföre. Sanki defalarca saçlarını kestirmiş gibi oturdu koltuğa, saçları taranırken hiç ses çıkarmadı, bekledi durdu. Evde saçını taramaya kalksak ooo kıyamet kopmuştu. Kuaför Suna ablamız kıyamadı saçlarına, ben kesemem demesine rağmen bizim ısrarımızla önce bağladı, belki saklarsın dedi, tabiii  saklamaz mıyım ben hiç onları dedim, omuzlarının biraz altından kestirdik.

ipeğin ilk saçları

O up uzun saçları gitmişti bir makas ile. İçimden bir şey kopar gibi oldu nedense, üzüldüm ama o mutluydu. Gözleri her zaman ki gibi ışıl ışıldı. Kendine durmadan aynadan bakması da ne kadar mutlu olduğunu gösteriyordu. Zaten her şeyi onların mutluluğu için yapmıyor muyuz?

Saçlarımız kesilmiş ve artık eve gitmek için hazırdık. Önce hemen son halinin fotoğrafını çektik, pozuna baksanıza şu cimcimenin. Yavrum benim, kıyamam . Bazı zamanlar içim acıyor ona bakınca nedenini bilmiyorum ama çok üzülüyorum. Bakışlarında sanki bir hüzün varmış gibi, sanki isteklerini karşılamıyorum . Sonra sarılıyorum ona o anda onunda “Annemmmm” demesiyle unutuyorum. Canım kızım benim, hayatımın anlamı.

Siz çocuğunuzun ilk saçını saklıyor musunuz? Ben ilk kestiğim mini minnacık tırnaklarını bile saklıyorum, tarihlerini de yazıyorum mutlaka. İnşallah büyüyene kadar onun için özel olan her şeyi saklayacağım.

ipeğin ilk saçları