Serpil Poyraz İle Röportaj-Güncellendi

Serpil Poyraz İle Röportaj-Güncellendi

11 Şubat 2015 14 Yazar: Burcu Öğünlü

Tots&More markası ile Tarçın Event’s in bir etkinliğinde tanışma imkanına sahip olmuştuk, yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.Gerçekten kurucusu Serpil hanım ile tanışmak ,ürünlerini yakından tanımak bizim için çok keyifliydi. Röportaj bölümümüzde olduğu için de gerçekten çok mutluyuz. Serpil hanımın sizler için de çok güzel bir hediyesi bulunuyor.

Organik badi Tots&MoreBu hediyeye sahip olmak için şartlarımız şu şekilde :

Tots &More instagram hesabını takibe almanız

#1B1ATv youtube kanalına abone olmanız

18.02.2015 e kadar yazımızın altına yorum bırakmak

Bu güzel hediyeye sahip olmak çok kolay, hadi şansınızı deneyin ve 18.02.2015 e kadar yorumlarınızı bırakın.Random.org ile Serpil hanım kazanan 1 kişiyi belirleyecek.Şansınız bol olsun.

KAZANAN BELLİ OLDU !

13 KİŞİ İÇERİSİNDEN random.org KULLANILARAK YAPILAN ÇEKİLİŞTE 10.YORUMU BIRAKAN EMİNE KILIÇ OLMUŞTUR. İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

TOTS

Serpil hanıma bizlerle olduğu için çok teşekkür ediyoruz ve sizleri bu özel söyleşimizle baş başa bırakıyoruz.

Merhaba Serpil hanım, kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz?Serpil elif

Merhaba, İstanbul doğumlu olmakla beraber, ailem köken olarak Balkanlardan geliyor. 4 kız kardeşin en büyüğüyüm. Yeminli Mali Müşavir, bağımsız denetçi ve iki özel üniversitede part-time öğretim görevlisiyim. Tüm bunların üstünde en önemli vasfım: bir anneyim.  İnsanları sevmekle beraber, yaşlıları ve çocukları çook seviyorum. Bir kızım var hikayeme yeniden başladığım; adı Elif.

Girişimci bir annesiniz, Tots&More nasıl ortaya çıktı?Neler yapıyorsunuz?

Çocukları çok seviyorum ancak çocuk yapmakta biraz geciktim. Kırk yaşında anne olunca buldumcuk oluyorsunuz. Yoğun bir iş hayatım vardı ancak Elif doğduğunda profesyonel iş hayatıma 3 seneliğine ara verme kararı aldım. Öğrencilik yıllarımdan beri sıkı bir çalışma hayatına alıştığım için, bu süreçte de rahat duramadım. Elif’ten uzaklaşmadan ne yapabilirim düşüncesiyle Tots&More doğdu. Hamileliğimde, organik bebek kıyafetleriyle tanışmış ve işin önemine varmıştım. Hemen çalışmalara başladık, markayı tescil ettirdik ve 0-24 ay dönemi bebekler için %100 organik pamuktan giysiler üretip annelerin hizmetine sunduk. Şu anda Tots&More, %100 organik pamuktan bebek giysileri, havlu ve bornozları, uyku setleri ile bunları yıkama çözümlerini, doğa dostu oyuncakları ve yine doğadan gelen kehribar bebek diş kolyelerini, ülkemiz anne ve bebeklerinin hizmetine sunan, ülkemizin belli başlı organik bebek markalarından biridir.

Kızınız Elif ile birlikte olduğunuz zaman neler yapıyorsunuz?

Elif çok şeker, bu yaşında bana arkadaşlık ediyor. Zaman zaman beni topluyor :-anne telefonunu aldın mı? –şarjı var mı anne? –arabayı kapadın mı anne? –anahtarını aldın mı anne? –anne arabayı iki elinle kullan! Zamane çocukları dolu geliyor bu dünyaya cidden! Elif’le anne kız en çok alışveriş yapmayı seviyoruz. Kafamız çok uyuyor. Almayı çok seven iki arkadaşız biz. Ayrıca birlikte Monster High kızlarıyla oynamak da çok zevkli.

Organik sizin için ne ifade ediyor?Tots&More bu konuda neler yapıyor?

Organik benim için bir yaşam biçimi. Önce sağlık diyerek başladığımız, işin içine girince ters piramit gibi genişleyen, insanı, hayvanı, doğayı, gezegenimizi korumaya yönelik her şey! Yerkürede geleceğimizin olabilmesi adına yapılması gereken her şey : enerjiyi dikkatli kullanmak, atıkları yönetebilmek, geri dönüşümlü malzeme kullanmak, düşük karbon izi bırakabilmek, doğal ya da doğa dostu ürün kullanmak, bu bilinci yaygınlaştırmak için yapılabilecek her şey! Tots&More’un kuruluş felsefesi zaten bu. Ve Tots&More bu bilinci daha geniş kesimlere ulaştırabilmek amacıyla hareket ediyor. www.totsandmore.com.tr web sitemizde tamamen doğal ve/veya doğa dostu ürünlere yer veriyoruz. Ayrıca broşür ve paketleme malzemelerimiz de dönüştürülmüş ve doğal malzemelerden yapılmıştır.

Tots&More organik badiler

Tots&More olarak Kehribar kolye ve bileklikleriniz de bulunuyor.Peki kehribar ne işe yarıyor? Anneler ve bebekleri için kehribarın nasıl faydaları olabilir?

Kehribar bebek diş kolyelerini, ülkemize ilk defa Tots&More getirdi. Elif, bu ülkedeki bebeklerin diş dönemlerini rahat geçiriyor olmasının da müsebbibi .Kolyelerimiz, Baltık Kehribarından yapılmış olup, Litvanya orjinlidir. Baltık kehribarının sırrı boncukların içinde gizli. İçeriğindeki süksinik asit (ya da diğer adıyla amber asidi), asırlardır Avrupa, Uzakdoğu ve Baltık Ülkelerinde doğal bir antibiyotik olarak bilinmekte ve kullanılmakta. Kehribarın içinde doğal olarak bulunan bu asit, kehribar boncuğu 27oC sıcaklığa ulaştığında açığa çıkar. Bu tam da, kehribardan yapılmış kolye, bilezik, halhal ya da kolye ucunun tenle teması sırasında oluşan sıcaklıktır. Takılan amberin ısısı 36,6 oC’ye kadar çıkar ve doğrudan cilt ve dolaşım sistemine nüfuz eder.

Bebek diş boncuğunu taktığında, vücut ısısı bir tür reçine olan amberin içindeki şifalı yağları açığa çıkarır ve bu yağlar cilt tarafından emilerek kan dolaşımına karışır. Kehribar bir taş olmadığından, sıcak ve yumuşak bir dokunuşu vardır. Hafif ve rahat bir kullanım sağlar.

Avrupa’da ve Uzak Doğu’da çocuklara kehribar takmak çok eski bir gelenek. Kehribar boğaz, kulak ve mide yanmalarını, enfeksiyonları ve solunum rahatsızlıklarını azaltıcı etkisiyle bilinir. Geleneksel kehribar boncuklarından yapılan takılar diş çıkarmanın yan etkileri olan ağrı, iştahsızlık, mide bulantısı, kulak ağrısı, ateş ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların giderilmesinde doğal bir tedavidir. Tabii bir ağrı kesici olan kehribar bebeğinizi rahatlatarak onun ilaç gereksinimini azaltır. Kehribarın antiinfalmatuvar (iltihap sökücü) ve tedavi edici özellikleri klasik tıp tarafından da kabul edilmektedir ve sakinleştirici, ağrı kesici, spazm giderici, balgam söktürücü ve ateş düşürücü etkileri uzun zamandır bilinmektedir. Sadece bebekler için değil, bu özellikleri ile yetişkinlerin de imdadına yetişir. Migren, guatr, astım, bronşlarla ilgili iltihabik durumlar, sindirim sistemi rahatsızlıkları hatta romatizmaların tedavisinde de kullanılmaktadır. Dikkat edilmesi gerek, ağrı neredeyse kehribarın o bölgeye konması ve ağrının büyüklüğü ile orantılı büyüklükte olması gerektiğidir.

Yetişkinler için de, migren, başağrısı, tiroid, guatr, sindirim sistemi rahatsızlıkları, alerji, bronşlarla ilgili sıkıntıları gidermede etkili olmaktadır. Ayrıca kehribarın negatif elektriği aldığı, kullananı daha dingin ve pozitif yaptığı da bilinmektedir.

kehribar kolye

Çocuklarımız bazen çekiştirme ile kolyelerini kopabiliyorlar, kehribar kolyenin böyle bir ihtimali var mı?Koptuğu zaman boncukları dağılıyor mu?

Kehribarın, daha önce de belirttiğimiz gibi, içindeki faydalı asit, vücut ısısıyla aktive oluyor. Dolayısıyla kolyeler muhakkak tene değecek şekilde kullanılmalıdır. Her bir boncuk arası koparak saçılma ihtimaline karşı düğümlüdür. Bu kullanım şekli elbette binlerce yıllık deneyimi içermektedir. Bizler yine de anne gözetimi altında kullanılmasını, gece uykularında kolyenin çıkarılmasını tavsiye ediyoruz. Ancak gece çıkartılan kolye, el ya da ayak bileğine dolanarak kullanılabilir, böylece de etkisi 7/24 devam eder. Hiçbir yan etkisi olmayan tamamen doğal, doğadan Tots&More kehribar kolyelerimiz annelerin gönül rahatlığıyla kullanabileceği, “hem sağlık hem şıklık” sloganıyla önerdiğimiz, bebekler için diş çıkarma döneminin olmazsa olmaz bir üründür, diyoruz.

Alerjik çocuklar için de öneriyor musunuz?

Evet, kehribar bebek kolyelerimiz alerjik çocuklar için de önermekteyiz.

En son olarakta annelere ve anne adaylarına neler söylemek istersiniz?

Bir defa şunu belirtmek gerekiyor ki, günümüz anneleri oldukça titiz, bilinçli ve araştırmacı. Bizim öncelikle annelere tavsiyemiz, bebeklerine kehribar kolye alırken muhakkak laboratuvar onayı olup olmadığını sorsunlar ve belgesini talep etsinler. Çünkü laboratuvar testi, ürünlerin gerçek kehribar olup olmadığının en tarafsız kanıtıdır. Sertifika önemli elbette ancak, sertifika adı altında herhangi bir matbaadan kolayca bastırılabilecek bir sertifika değil, laboratuvar belgesi ile desteklenmiş sertifika önemlidir. Tots&More, Kehribar Bebek Diş Kolyeleri konusunda, sertifika ile birlikte laboratuvar onayı da sunan halihazırda TEK markadır.

Tots &More

Facebook /Tots&More

Blog/ Tots &More