(Güncellendi) Kivi Kuşu İle Tanışmak İster Misiniz?

(Güncellendi) Kivi Kuşu İle Tanışmak İster Misiniz?

24 Aralık 2014 36 Yazar: Burcu Öğünlü

Kivi Kuşu ekibinin Random.org ile yaptığı çekiliş sonucu 6. sırada yorum bırakan Berna Çavdarlı kazanmıştır. İletişim bilgilerinizi merhaba@1baba1anne.com adresine iletmenizi rica ederiz.

unnamed

2014 yılının son röportajı ile sizlere merhaba diyoruz. 2015 yılı ile daha çok girişimci anne ve babaya ulaşmaya çalışacağız. Yıllar çabuk geçiyor ve çok fazla girişimci anne-babayı tanıdık , onlarla tanıştığımız için gerçekten çok mutluyuz.Bizlerle olan herkese çok teşekkür ediyoruz.

Bugün de sizlere girişimci anne-babaları tanıtmaya devam ediyoruz ve üç farklı kafadarın bir arada olduğu, onların yanında da en büyük destekçilerinin bir prenses olduğunu göreceksiniz. Evet karşınız da büyük bir aile var, KiviKuşu ailesi. KiviKuşu’nu sizler de çok merak ettiniz değil mi? Sizleri meraklandırmak istemeyiz ama bu güzel ailenin takipçilerimizden 1 Kişiye de hediyesi olacak. 2015 yılının ilk hediyesini KiviKuşu’ndan almak istiyorsanız eğer şunları yapmanız gerekiyor :

Kivi Kuşu İnstagram hesabını takibe alın

KiviKuşu Facebook sayfasını beğenin 

Yazımızı sosyal medya hesaplarınız da herhangi birinde paylaşın 

Bunları yaptığınıza dair yazımızın altına yorumlarınızı bırakın(çocuğunuzun yaşını mutlaka ekleyin)

Son katılım 31.12.2014 !

Peki Kivi Kuşu sizlere ne hediye edecek diye merak mı ediyorsunuz? 6 aydan -5 yaşına kadar olan çocuklarınız için bir Gece Kuşu badi/tişört hediye edecek. O şanslı 1 Kişi sen olabilirsin, şansını denemelisin ! Çocuğunun yaşını yorumuna eklemeyi sakın unutma !

Gece Kuşu Badi

2014 yılının son röportajı için hadi buyrun, KiviKuşu ailesine çok teşekkür ediyoruz ve sizleri bu güzel röportajımızla baş başa bırakıyoruz.Şansınız bol olsun.

Merhaba Kivi Kuşu ekibi, kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz bizlere?Kivi Kuşu ekibi

Merhabalar, Üç kişiyiz. Berna Ersoy, Eralp Ersoy ve Çiğdem Çetinkaya. İnternet sitemizdeki ifadeyle, “çalıştığı ve alıştığı plazaların klimalı ortamlarından sıkılan üç kafadar”ız.

Berna ile Eralp İzmir Karşıyaka’dan geldi İstanbul’a. Beş yıl boyunca aynı okulda okuyup aynı saatlerde aynı otobüse binmesine rağmen yüksek lisansta tanışmayı başarmış kişiler kendileri. Çiğdem zaten (okul yılları haricinde) buradaydı ve Berna ile önceki iş yerinden, takriben 7 yıldır beraber. (Hemen hemen aynı zamanlarda iş değiştirip aynı firmada tekrar buluştular.)

Üçümüz de finansçıyız. Berna vergici, Çiğdem muhasebeci, Eralp ise hazineci.

Berna iş dışında masa tenisi oynuyor, Eralp’in ise bir müzik grubu var. Çiğdem ise, bekarlığının da verdiği rahatlıkla tam bir gezi kolik.

3 arkadaş birlikte olduğu zaman daha çok neler yapar? Birlikte iş yapma fikri kimden çıktı?

Birlikte olduğumuz zamanlarda gündem az çok belli. Üçümüz de damak tadına çok düşkün insanlarız. Kısacası, değişmeyen ilk gündem maddesi güzel bir yemek 🙂 Eğer evde toplanmışsak ikinci gündem maddesi de elbette koca yanaklı baş mankenimiz Nil. Piramidin bu iki basamağı halledildikten sonra sıra Kivi’ye geliyor. Yeni tasarımlar, yeni kanallar ve gelecek planları ile durum gözden geçirmeleri derken zaten vakit geçip gidiyor. Kivi yokken ne yapıyordunuz derseniz vallahi biz de bilmiyoruz. Sanırım Eralp PlayStation oynarken Çiğdem ile Berna kahve sohbetinde oluyordu.

Peki Kivi Kuşu nasıl ortaya çıktı? Neden isim olarak bunu seçtiniz?

Kivi Kuşu aslında bambaşka bir proje olarak tasarlanmıştı. Çiğdem ile Berna’nın kurmaya hazırlandığı bir organizasyon şirketi vardı ve Eralp projeye dahil değildi. Bir akşam, organizasyon şirketinin fizibilitesi gündemdeyken Eralp çıkıp “fikrim geldi” dedi ve her şey bir anda yön değiştirdi. Eralp aklındaki fikirleri anlattı, birkaç taslak tasarım gösterdi (ki Nil’den ilham alarak yaptığı “Cücük” bunların içindeydi) ve biraz beyin fırtınasının ardından işin akışı tamamen değişti.

Kivi’yi seçmemizin nedeni aslında biraz da projenin kendi doğasıyla alakalı. Biz Kivi ürünlerini tasarlarken “kıyıda köşede kalmış, çok sık rastlanmayan biraz komik biraz da eğlenceli şeyler” cümlesini hep masa üstünde tutuyoruz. Maskot olarak Kivi’yi seçmemizin sebebi de bu zaten. Kivi Kuşu, sadece Yeni Zelanda’da yaşayan, uçma engelli, yuvarlak, sevimli bir kuş. Ayrıca Kivi familyasında çocuklara bakan birey baba. Ürünlerimizi babaların zevkine göre de tasarlıyoruz. Mesela “Player 3”  isimli tasarımımız bilgisayar oyunlarına düşkün bir baba olan Eralp’in Nil ile ilgili gelecek planlarının bir göstergesi.

Buradan, aklımızdaki Kivi Kuşu logosunu ince ince çalışarak tam istediğimiz kıvamda kağıda döken ve projeye can veren dostumuz Fırat Göker’e de ayrıca bir kez daha teşekkür etmek isteriz.

Kivi Kuşu’nun bir de minik mankeni Nil var, onunla hayat nasıl geçiyor?

Nil’le hayatın kötü olma şansı yok. Son derece uslu bir bebek. 2 yaşına geliyor ve bize (Berna ile Eralp) zerre kadar sorun çıkarmadı. Gittiğimiz her yere onunla gidiyoruz. Mesela kendisi 6 aylıkken Çeşme, 9 aylıkken İtalya tatili yaptı. Doğduğu günden beri bir “bebek” değil “ailenin ferdi” olarak davrandığımız için sanırız. Acıktığını, uykusunun geldiğini, ne oynamak istediğini dilinin döndüğünce ya da en kötü ihtimalle “Nilce” söyler biz de anlarız. Nil’e “dertsiz masa örtüsü” dememiz bundan.

Kivi Kuşu

Yapmış olduğunuz ürünlerde baskı kalitesi nedir? Anne-babalar güvenli bir şekilde çocuklarına giydirebilirler mi?

Tekstil ürünlerimizi Türkiye’nin en büyük bebek tekstil üreticilerinden birine yaptırıyoruz. Kış dönemi için seçtiğimiz ürünler çekmemesi için önceden yıkanmış ve kurutulmuş %100 pamuktan. Kış sezonu ürünlerimiz ne çocuğunuzun içinde rahat edemeyeceği kadar kalın, ne de tişört gibi inceler (40/1 tabir edilen cinsten).

Baskılarımız nefes alan, terletmeyen, diğer bir deyişle “kumaşla bir ve kumaşı çekiştirince kumaşla birlikte esneyen” cinsten dijital baskılar. Kullandığımız boya orijinal DuPont marka. Elimizde dörtte birine kadar varan çok daha düşük maliyetli seçenekler bulunurken çocuklarımıza tereddüt etmeden giydirebilmek için seçimimizi maliyetten değil, kaliteden yana yaptık.

Her baskılı üründe olduğu gibi kaynar su ve çamaşır suyundan uzak tuttuğunuz sürece aldığınız Kivi Kuşu ürünleri uzun süre yeni gibi kalıyor.Ayrıca, Kivi Kuşu ürünlerini baskılı alanları dahil olmak üzere istediğiniz gibi ütüleyebilirsiniz. Baskıları, bizim gibi düşünen, kaliteden asla ödün vermek istemeyen çok büyük bir firmaya yaptırıyoruz.

Kısaca evet, çocuklarınıza güvenli bir şekilde giydirebilirsiniz zira bu ürünlerde anne parmağı var.

Ürünleri kendimiz tasarlayabiliyor muyuz?

Projenin ilk adımında “kendin tasarla” kısmı aktif hale getirilmemişti ancak bugün bu konuda ciddi miktarda talep aldığımızdan planları biraz erkene çekerek özel tasarımlı imalat yapmaya başladık. Hatta özel tasarım ürünlerde çocuk ürünleri kadar büyük çocuklar (!) ve kurumlardan da talepler alıyoruz. Kurumsal eğitim organizasyonları, okulların spor kulüpleri, ya da arkadaşlarına esprili bir şeyler hediye etmek isteyen koca bebekler için tasarımlar yapıyoruz.

Bunun için tasarımınızı, üzerinizde görmek istediğiniz görseli ya da fikrinizi bizimle paylaşıp hayata geçirebiliyorsunuz. Fikir paylaşımı yolunda baskı öncesi tasarımları paylaşıp müşterimizle mutabık kalıyoruz elbette.

Kivi Kuşu badiler

Kivi Kuşu’nun sipariş alındıktan sonraki işlemleri nasıl? Gönderim şekli nasıl oluyor?

Şu an için üç ana satış kanalımız var. İlki web sayfamız www.kivikusu.net üzerinden direkt sipariş, ikincisi sosyal medya kanalı (Facebook, Instagram, Twitter ve Pinterest hesaplarımız), üçüncüsü de Türkiye’nin en büyük sanal pazarlarından bir tanesinde açtığımız mağazamız. Ürünlerimizi, sipariş ve ödeme alındıktan sonra alıcının adresine kargoluyoruz, üstelik iki ürün alan müşterilerimizin kargo bedellerini de biz karşılıyoruz.

Yeni yılın ilk çeyreğinde web sitemizin doğrudan satış için modülünü aktif hale getireceğiz ve müşterilerimiz 3D secure güvencesi ile sipariş geçebilecekler.

Anne-babalara neler söylemek istersiniz?

Çok basit, her anne babanın yaptığı gibi ÇOCUKLARINIZI SEVİN! Onların gerçekten başka hiçbir şeye ihtiyacı yok. Gözlerinin içine bakın ve onu sevdiğinizi söyleyin yeter. İş, güç, yorgunluk hepsi bahane. Unutmayın ki evde bütün gün sizin kapı eşiğinden geçmenizi sabırsızlıkla bekleyen bir metre boyunda bir “can” var. Onunla konuşun, oynayın, dinleyin. Zaten bir şekilde dinlenirsiniz.

www.kivikusu.net

Twitter/KiviKuşu