İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Öğrenerek Etkinlik Yapmak

Hem oyna hem öğren !

Oynayarak bir şeyler öğrenmek, ne kadar güzel değil mi? Bunları yapabilmekte artık zor değil diye düşünüyoruz. Cimcime biliyorsunuz kreşe gitmiyor, zamanının çoğunu anneannesiyle ve apartmanda ki arkadaşlarıyla geçiriyor. Onlarla birlikte çok güzel eğleniyor olmasına rağmen artık hem oynayıp hem de bir şeyler öğrenmesinin zamanının geldiğini düşünmeye başladık. Anneannesiyle birlikte olduğu sürece boyama yapıyor, kitap okuyor ve evcilik oynuyorlar. Geçenler de bir site buldum ve gerçekten çok güzel şeyler olduğunu gördüm. Bunu sizlerle de paylaşmak istedim. Belki sizler de burada ki etkinlikleri çocuklarınızla beraber yapabilirsiniz.

www.worksheetfun.com bu siteyi mutlaka sık kullanılanlarınıza eklemenizi tavsiye ediyoruz. Biz ilk olarak rakamlardan başladık. Cimcime için belki rakamlar daha çok erken ama onları boyarken çok eğleneceğini ve az da olsa bir şeyler öğreneceğinizi düşünüyorum. Çocuğunuzun yaşına uygun çalışmaları da rahatlıkla bulabileceğiniz bir site. Çocuğunuz okula gidiyor ve Matematikten sınavı varsa buradan çıktıları alıp onunla çalışma da yapabilirsiniz. Herkese çok verimli olacağını düşünüyoruz.

Evde çocuklarıyla aktivite, etkinlik bulmakta zorlanan anneler için bir kolaylık gibi. Ben de iş yerinden çıktıları aldım ve cimcime ile anneannesi için aktiviteleri hazırlamaya başladım. Günlük olarak 2 sayfa yapması bile onlar için güzel olacak. Yaptığımız etkinlikleri de dosya oluşturup saklamak istiyorum. Onun ilkleri bizim için hep önemli. Bu arada geçenler de evde etkinlik yaparken saçlarını bağlamadığım için kağıdı keserken saçlarının ucundan da kesmiş. Görünce üzüldüm ama olsun, farkında olmadan kestiği için üzerine düşmedim. Bizim için büyük bir anı oldu gerçekten.

Sizler için de bizim çıktı aldığımız rakamlardan örnekleri görebilirsiniz, indirip sizlerde çocuklarınızla mutlaka yapın, gerçekten güzel bir etkinlik olacak :

Sayı Boyama

 

2 sayı boyama3 sayı boyama4 sayı boyama5 sayı boyama

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın