İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dreamy Room İle Röportaj

İki sevdiğim anne, yeni bir girişim için adım attılar. Dreamy Room olarak başlamış oldukları ikinci yolların da bizler de onlarla olduğumuz için çok mutluyuz. O kadar güzel şeyler yapıyorlar ki sizlerin de onları tanımaları için kısa bir söyleşi yaptık. Anneliğin yanında çalışma hayatının nasıl olduğu, yaptıkları işe nasıl adım attıklarının, alışveriş yaparken bizleri neler beklediğini sorduk ve Sezen hanım ve Yelda hanım en içten şekilde cevapladılar. Sizler de Dreamy Room’u merak ettiniz değil mi? O zaman hadi bu iki girişimci anne neler yapıyormuş öğrenelim.

Tekrar teşekkür ediyoruz ve sizleri bu güzel söyleşimiz ile baş başa bırakıyoruz.

Merhaba Sezen ve Yelda ,kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz bize?

Sezen: Merhaba, 31 yaşında, 9 yıllık evli, 5 yaşında bir kız çocuğu annesiyim..  Kızım Duru doğduktan sonra iş hayatına son verip sosyal medyada aktif yer almaya başladım. http://www.sosyalanneler.net/ ve http://www.birkadinyaziyor.com/ sitelerini yönetiyorum. Aynı zamanda Dreamy Room markası ile profesyonel iş hayatına geri dönmüş bulunuyorum.

Yelda: Merhaba, 1979 İst. doğumluyum. 5 yaşında bir kızım, 2 yaşında bir de oğlum var. Yaklaşık 12 yıl profesyonel iş yaşamının içinde olduktan sonra ikinci çocuğumdan sonra biraz mecburiyetten biraz da çocuklarımı kendim büyütmek istediğimden çalışmayı bıraktım.. http://www.birkucucukemzik.com/ blogunun sahibiyim. Şimdiler de Dreamy Room markası ile kendi işime devam ediyorum.

Çocuklarınızla birlikte olduğunuz zaman neler yapıyorsunuz? En keyif aldığınız aktivite nedir?

Sezen: Son zamanlarda evde olduğumuz zamanlar en büyük takıntısı olan satranç oynuyoruz. Diğer zamanlarda ise yaş grubu aynı olan arkadaşları ile sıklıkla bir araya geliyoruz.

Yelda: Güzel havaları mutlaka dışarıda değerlendirmeye çalışıyoruz. Evde kaldığımız zamanlarda ise 2 çocuğuma uygun ortak oyunlar bulmaya çalışıyorum. Yalnız kaldığımız dönemlerde kızım Beste ile faaliyet çalışmaları yapıyor, oğlum Berk ile ise daha çok Legolar, arabalar, kamyonlar ile oynuyoruz.

Girişimci annesiniz ,böyle bir şey yapma fikri nasıl ortaya çıktı? Neden Dreamy Room?

Yelda: İki çocuğuma da bebek alışverişi sırasında en çok zorlandığım konulardan biri bebek uyku setleri olmuştu. Hem şık, hem kaliteli ve biraz da farklı olan bir şeyler arayışı içinde idim. Tam olarak istediğim ürünleri bulamayınca Dreamy Room fikir olarak kafamda doğmuş oldu. Sezen ile de paylaştığımda, bu fikri projelendirip, hayata geçirmeye kadar verdik. Dreamy Room markasını bu şekilde yaratmış olduk.

Sezen: Neden Dreamy Room? İki anne olarak zaten girişimciliğe adım atmak istiyorduk, her ikimiz için de bebek uyku seti konusu zorlanılan bir alışveriş olduğundan, kendi arzularımıza göre gerçekten kaliteli aynı zamanda görsel olarak da şıklığından ödün vermeyen ürünleri kendimiz tasarlayıp, üretip, anne adaylarına bu konuda yardımcı olmak istedik.

Minik Melekleriniz İçin Rüya Gibi Bir Oda sloganı ile yola çıktık.

Dreamy Room da bizleri neler bekliyor anlatabilir misiniz?

Şıklığın ve farklılığın ön plana çıktığı ürün portföyündeki uyku setleri, bebeklerin hassas tenlerine uygun %100 pamuklu kumaşlarla üretilmiştir. Bebeklerin, yataklarının içinde hareketlenmeye başladıktan sonra yatak korkuluklarına çarpmalarını engelleyen, yumuşacık ve kalın dokusuyla, özel ölçülerle de hazırlanabilmektedir.

Uyku setlerinin yanı sıra, hem işlevi önemli, hem de oda dekorasyonunun tamamlayıcısı olacak nevresim takımları, battaniyeler, perdeler, çeşitli aksesuarlar, konsepte dahil edilmiştir.

Kullanmış olduğunuz malzemeler de nelere dikkat ediyorsunuz? 

Kumaş kalitesi bizim için çok önemli. Bebeklerimiz en değerli varlıklarımız. Bu nedenle kumaşların bebek tenine uygun olmasından kesinlikle taviz veremeyiz. Malzeme dışında dikiş kalitesi de diğer en önem verdiğimiz konu. Butik olarak sipariş üzerine çalıştığımız için anne adaylarının ya da annelerin, renk, desen, ölçü ve akla gelebilecek diğer tüm konularda onları mutlu edecek isteklerine cevap verebiliyoruz.

Sitenizden alışveriş yaptıkları zaman ,yatak için uygun olmadığında iade işlemini uyguluyor musunuz?

Yasal olarak iade hakkı olan 7 günü böyle bir durumda biz de uyguluyoruz. Yanlış ya da hatalı ürün gönderilirse elbette ki iade her zaman mümkün ancak zaten siparişi alırken özel ölçülerle aldığımız için böyle bir sıkıntı yaşamıyoruz.

Ürünlerin gönderim şekli nasıl oluyor?Taksit seçeneği var mı?

Ürünlerimizi kargo ile gönderiyoruz. 150 TL. ve üzeri alışverişlerde kargo ücretini biz karşılıyoruz.http://www.dreamyroom.com.tr/ e-ticaret sitemizde 9 taksite varan imkanlarla online satışımız mevcut.

Bir taraftan çocuklar bir taraftan Dreamy Room, zor oluyor mu?

Evet zor oluyor, ama işimizi o kadar çok severek yapıyoruz ki, bizim için zorlayıcılıktan öte keyif verici anlara dönüşüyor.

Annelere ve anne adaylarına neler söylemek istersiniz?

Tavsiye, görüş ve önerilerinize her zaman açık olduğumuzu belirtmek isteriz, bizi takip etmek için;

Instagram: dreamyroom_

Twitter     : @dreamyroom

Facebook: Dreamy Room

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın