İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Enise Yılmaz İle Röportaj

Anne olduktan sonra hayatları değişen,onlarla birlikte büyüdüklerini hisseden ve çocukları için bir şeyler yaparken diğer çocukları da düşünen girişimci anneler… İşte o annelerden biri ile sizlere merhaba diyoruz. Çoğunuzun AnnesininPrensi olarak bildiği, takip ettiği blogger anne Enise hanım, şimdiler de girişimci anne kimliği ile de bizlerle olmaya devam edecek. Anne Burada ‘yı açtı ve anne-bebek ürünleri üzerine her türlü ürünü kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Bizler de sizler için AnneBurada‘nın hikayesini merak ettik ve Enise hanımla kısa bir söyleşi yaptık. Enise hanıma çok teşekkür ediyoruz ve hayırlı olsun diyerek sizleri bu güzel sohbetimizle baş başa bırakıyoruz.

Merhaba Enise hanım, kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz bizlere?

84 Malatya doğumlu hemşire bir annenin 2. Numaralı kızıyım. Erken evlenendenim, 23 yaşında hayatımın aşkı ile tanışınca hiç vakit kaybetmeden evlendik, ilk yıllar asla çocuk düşünmedik bol bol gezdik dolaştık kafamıza göre yaşadık ve 6 sene sonra selim dünyaya geldi. Selim ile birlikte blog hayatım başladı.

Hamilelik döneminiz nasıl geçti? Eşinizin yardımları oldu mu?

Hamilelik dönemim çok rahattı, eşimin desteği sonsuzdu diyebilirim. Örneğin koltukta çok uyuya kalırdım eğer meyvemi yemediysem yada o gün mevye suyumu içmediysem mutlaka uyandırıp ya bir tabak meyve ile gelirdi yada 1 bardak taze sıkılmış meyve suyu ile. Ayaklarımın çok ağrıdığı ve şişdiği dönemlerde ise her akşam ayaklarıma masaj yapan bir eşim vardı.

Selim büyüyor ve her gün yaptığınız etkinlikleriniz oluyor. Bu etkinliklere nasıl karar veriyorsun? Diğer annelerle paylaşımlarınız oluyor mu?

Selimle her gün etkinlik yapmaya özellikle dikkat ediyorum. Ve sık sık sosyal medyada paylaşıyorum. Etkinliklerimiz genelde yurt dışında ki sitelerden okuduğum kitaplardan bazende kendiliğinden selimin yaşıtlarına göre bu kadar çok konuşmasını hatta cümle kurmasını aramızdaki o sıkı ilişkiye bağlıyorum. Ben hiç susmayan bir anneyim, hamileyken başladı aslında herşeyi anlatırdım ona yolda yürürken bile onunla konuşurdum. Evde de öyleyiz her yaptığımız etkinlikte konuşuyoruz sohbet ediyoruz bazende kukla gösterisi yapıyorum ona en çok onu seviyor bide kitapları.

Blogger 1Anne sin ve yazıların çok içten. Yazı yazarken nelere dikkat ediyorsun? annesininprensi.com daha çok nelere dikkat çekiyor?

Yazılarımı yazarken özellikle memnun kaldığım ve gerçekten kullandığım ürünleri, yöntemleri yada kitapları, alışveriş deneyimlerimi, otel tavsiyelerimi paylaşıyorum. Mesela en çok okunanlar arasında şeklilli sabun yapımı, doğumdan sonraki ilk 40 gün ve yeni doğan kalça ultrasonu ve Doğumdan sonra süt gelmesi için neler yapmalı, evde etkinlik zamanı yazımlarım var tabi bunlar en çok okunanlar arasından birkaçı -. Yaşadığım deneyimlediğim ve “evet ya bunu paylaşmam gerek diğer anneler için” dediğim herşey tabi bide selimin ilkleri var blogta. Sonuçta annedayanışması çok önemli. Bir şey almadan önce, biryere gitmeden önce yada çocukla ilgili başka herhangi bir sıkıntıda bende her anne gibi internetten araştırıyorum. Ve samimi bulduğum siteleri blogları takip ediyorum.

Blogger anne olmanın yanında bir de girişimci bir annesiniz. AnneBurada nasıl ortaya çıktı? Neler yapıyorsunuz?

Selimden önce çok yoğum bir iş hayatım vardı, selimle birlikte tüm düzenimiz değişti ve bir süre çalışmama kararı aldım. Sonraları evden neden birşeyler yapmayalım dedim. Ve biraz araştırma annelerle beyin fırtınasından sonra www.anneburada.com çıktı ortaya. Anneburada olarak Amerikada ve Avrupada en çok satılan ve tercih edilen Catbird Baby 360 Kanguru ve Moby Wrap slinglerin Türkiye Distrübötürüyüz. Ayrıca PlanToys, Baltık Kehribarları, Lansinoh gibi markalarında bayisiyiz. Bunun yanında son zamanlarda hepimizin de dikkat ettiği dikkat etmeye çalıştığı organik ve doğal ürünler getiriyorum. Ürünler benim memleketim Malatyadan, Dut Pestili, Kayısı, Bulgur ve birçok şey. Ayrıca anneler için hobi malzemleri temin etmeye başladık. Çok yakında 2-3 markanın da Türkiye Distrübötürü olacağız, hazırlık aşamasındayız şuan. Sitemize ve ürünlerimize gelen tepkiler çok güzel hatta bir çok ürünümüz tükendi bile. Böyle bir çıkış yapabileceğimiz aklımda yoktu bu yüzden hem çok mutlu hem de şaşkınım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Blogger anne olarak katılmış olduğunuz etkinlikler size neler kazandırdı?Ne tür etkinliklere katılmayı tercih ediyorsun?

Pek çok etkinliğe katılıyorum. Gerçekten faydalı olanları yani Annelere bir şey katacağını düşündüğüm etkinlikleri bloğuma taşıyorum ama inanmadığım yani beni tatmin etmeyen yada kullanmayacağım hiç bir etkinliği paylaşmıyorum. Amaç etkinliklere katılıp oradaydım buradaydım demek değil benim için önemli olan gerçekten faydalı mı gerekli mi soruların cevabı.

Annelere ve anne adaylarına neler söylemek istersin?

Anne olmak gerçekten söylenmez yaşanır. İlk dokunuş koku tarifsiz duygular bunlar her gün daha çok sevdiğiniz ve asla vazgeçemeyeceğiniz bir şey annelik garip doğrusu, hayata dünyaya bakış açınız değişiyor. Her kadın Anneliği yaşamalı bence çünkü bunun üstüne bir haz mutluluk tanımıyorum.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın