Nestle İyi Büyüsün İyi Yaşasın

Nestle İyi Büyüsün İyi Yaşasın

1 Aralık 2014 0 Yazar: Burcu Öğünlü

Nestle “İyi Büyüsün İyi Yaşasın” sloganıyla bebek beslenmesinin önemini bir kez daha vurguluyor ve bunun için de elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.

Anneysen.com ‘un davetiyle çok güzel bir etkinlikte buluştuk. Konumuz çocuk olunca bütün her şey önemini bir kez daha arttırıyor. Nestle de çok güzel bir slogan ile karşımızdaydı. Çocuklarımız iyi büyüsün iyi yaşasın dedik ve çocuk beslenmesi, çocuk sağlığı üzerine her türlü bilgiyi aldık,almaya da devam edeceğiz.

www.iyibuyusuniyiyasasin.com da uzmanlardan kolaylıkla bu bilgilere ulaşabileceğimize ve hamilelik evresinden çocuğumuzun 3 yaşına kadar zamanını burada kolaylıkla bulabileceğimizi bizlerle paylaştılar. Siteyi sizler de incelediğiniz zaman göreceksiniz . Site hakkında Ece Nevra Durukan bilgiler verirken sitede bulunan İsim Sözlüğünden de anne adaylarının çok faydalanacağını ve aramak istedikleri tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabileceklerini tekrar vurguladı.

Nestle iyi büyüsün iyi yaşasın

ilk 1000 gün çok önemli ve o ilk 1000 gün de çocuklarımız çok hızlı bir şekilde gelişme gösterirler. Büyüme evrelerinde ne yapmamız gerekiyor yada yapılan yanlışlar neler onları Çocuk Sağlığı ve Uzmanı olan Gülnihal Şarman‘dan öğrendik. Gülnihal hanım bizleri ilk olarak tek tek dinledi ve herkesin belki doğru bildiği şeylerin yanlış olduğunu ve bizlerin farklı gözle baktığımızı bir kez daha gösterdi.

Yeni doğan bebek, Hiç durmuyor hep ama hep kucak istiyor

Hepimiz ilk günler bunu söylemişizdir değil mi?Ağladıkları zaman hemen kucağımıza aldığımız da sanki kucağımızda sakinleştiğini hissederiz evet bu doğru ama yeni doğan bir bebek bizleri daha net olarak göremediği için sadece hissettiğini göstermeye çalışıyor. En net olarak 3 yaşına geldiği zaman net olarak gördüğünü fotoğrafla gösteriyordu.

Yeni doğan bebekGülnihal hanım bizlere çok güzel bilgiler verdi ve bu ilk 1000 günün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Onunla tanışmak çok keyifliydi.

Davetin yapılacağı otele gittiğim zaman ilk olarak masada oturan Selma hanım ile tanışmıştım .Onun Mehmet Muderrisoğlu’nun kızı olduğunu bilmiyordum. O kadar sıcak bir insandı ki konuşması, gözlerinin ışıltısı beni çekti diyebilirim .Daha sonra Mehmet bey benim kızım dediği zaman kendimi tutamadan gerçekten kızınız mı ? diye sordum. Evet benim kızım , kendisi doktor ve ikimiz birlikte program yapıyoruz dedi. İkisi de mükemmel insanlar. Rebul Eczanelerinin sahibi olan Mehmet Müderrisoğlu ile güzel bir workshop bizleri bekliyordu. Adımıza özel parfüm yapılması gerçekten çok güzeldi. Çocuklarımızın odasının güzel kokması için Gül Kokulu bir parfüm yapıldı üzerinde de #1Baba1Anne yazması gerçekten çok güzeldi. Mehmet bey bizlere bir de pişik kremi hazırlamıştı .Çocuklarımız artık bu özel pişik kremi ile sorunsuz bir cilte sahip olacaklar.

Rebul Eczaneleri parfüm

Pişik kremi size göre nasıl olmalı ?

Mehmet bey bu soru ile annelerden pişik kremi hakkında neler bildiğini öğrenmek istedi. Pişik kremi gerçekten çok önemli değil mi?Biz de cimcime de çok fazla bu sorunu yaşamıştık, keşke Mehmet beyle daha önceden tanışmış olsaydıkta bu ürünü deneme imkanına sahip olabilseydik.

Mehmet bey bir diğer önemli konu olan PARABEN‘e de dikkat çekmek istedi ve bizlere Nipajin ve Nipasol yazıyorsa onlarında paraben içerdiğinin bilgisini verdi. Bu iki kelimeyi ilk defa duydum ve gerçekten de çoğu kişinin bunun farkında olmadığına da eminim. Peki parabensiz ürün nereden bulacağız?Hangisine ,kime inanacağız?

Güzel bir davetin sonunda toplu çekilen fotoğraflarla bitti. Uzun zamandan beri görmediğim blogger anneler ile keyifli ve güzel bir gün geçirdik.

Anneysen.com ‘a daveti için tekrar teşekkür ediyorum ve yakında güzel süprizleriyle yayında olacaklarının bilgisini de verdiler. Takipte olmanız da fayda var. Anneysen.com benim için farklı bir yerde, iyi ki onları tanımışım. Teşekkürler…