İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

3Dörtgen İle Tanışmaya Hazır Mısınız?

Türkiye’nin ,içerisinde 3D yazıcı satış, uygulama-geliştirme ,3D baskı -tarama ve cafe hizmeti sunan ilk konsept mağazası, 3Dörtgen.

Gelişen teknolojiye ayak uydurmaya çalıştığımız bu dönemler de yeni çıkan makineleri gördüğümüz zaman merakımız biraz daha fazla olmaya başlıyor. Bu makineleri yerinde ve doğru insanlardan tanımakta bir o kadar önemli. Bizler şuanda çok fazla gündemde olan 3D baskı ve tarama cihazlarını inceledik ve çok keyif aldık. 3 boyutlu cisimler gerçekten çok güzel görünüyorlar. 3Dörtgen de bunların bir arada olduğu bir mağaza.

Hayal edin ve sadece çizin !

Kafamızda bazen bazı şeyler döner durur, bunu nasıl elle tutulur bir cisim yapabilirim diye düşünürken 3 boyutlu cisimler ön plana çıkıyor. Mağazaya gittiğimiz zaman bir makinenin çalıştığını gördük ve bunun ne yaptığını merak ettik. Farklı bir şey aynı cisim üzerinde dönüp duruyordu ama sonucunda güzel bir şey çıkacaktı. Mustafa bey bize o makinenin güneş enerjisiyle çalışacak olan aracın direksiyonunu yaptığını söylediği zaman çok şaşırdık. Buna tanık olmakta gerçekten çok güzel bir duyguydu. Direksiyonun tam olarak ortaya çıkması için 15 saatin geçmesi gerektiğini de söyledi. Büyük bir uğraş sonucunda güzel bir şeyin ortaya çıkacağını görmek merakımızı da biraz daha arttırmıştı.

Mustafa bey , mağaza hakkında bilgiler verirken her makine de aynı ürünleri kullanabildiklerini, tek farkın çizmiş olduğumuz ürünün boyutuna göre değişeceğini belirtmişti. Siz istediğinizi çiziyorsunuz ve renklerini belirliyorsunuz, sonrasını makine size boyutuna göre birkaç saatlik uygulamadan sonra elle tutulur bir halde size verebiliyor.

Makinelerin dışında bir de 3D Kalemler bulunuyordu. Bu kalemler ile yapılan cisimler gerçekten çok farklıydı. Hayal gücü ve yetenek bir arada olunca neler ortaya çıkacağı çok belliydi. Aynı silikon tabancası gibi bir alet, fişe takılıp ısındığı zaman takılan renkle şekiller veriliyor. Güzel ve keyifli bir kalem.

3Dörtgen birçok etkinlik düzenlemekte bunun için mutlaka facebook sayfalarını takip edin. Oradan bilgiler alabilirsiniz. Biz de Çocuklar İçin Dijital Heykel Atölyesine katıldık ve cimcime çok mutlu oldu. Etkinlik kil ile başlayıp Furkan öğretmenin ailelere çocuklar hakkında vermiş olduğu bilgiler ile bitmekte. Biz etkinlik sonucunda Furkan beyin bizimle konuşacağını bilmiyorduk ve böyle bir şey beklemediğimiz için çok şaşırdık. Cimcimeyi tanımadığımız bir kişiden dinlemek bizim için çok farklı bir duygu oldu. Etkinlik ile cimcimenin nelere eğilimi olduğunu gördük. Sizler de mutlaka bu etkinliğe çocuğunuzla birlikte katılın. Furkan beyin İpek için söyledikleri şu şekildeydi :

  • İpek çok narin,nazlı ve kibar bir çocuk,
  • Annesiyle birlikte yemek çok fazla yapmış yada izlemiş, izlemeyi çok seviyor ve hemen uyguluyor,
  • Yemek yaparken mutlaka şarkı söyleyin çünkü İpek şarkı söylemeyi çok seviyor,
  • Görerek öğreniyor,
  • Bir şey yaparken sizden GÜVEN bekliyor, güvenerek yapmak istiyor.

Biz bunları duyduğumuz zaman gerçekten çok etkinlendik ve her ailenin gelmesini -gelmesi gerektiğini düşünüyoruz. Böyle bizleri bilgilendirdiği için de Furkan beye tekrar teşekkür ediyoruz.

3Dörtgen baskı-yazıcı-tarama hizmetlerinin dışında bir de cafe hizmeti vermekte. Cafesinde çayınızı içerken derginizi okuyabilir, yapılan ürünleri inceleyebilir ,bilgiler alabilirsiniz. Güzel ve keyif alabileceğiniz bir yer.Bütün sosyal medya hesaplarından takip edip inceleyebilirsiniz. Yerinin de yakın olmasından dolayı uğrayıp gezebilirsiniz.

Youtube kanalımızdan da mağaza içinde çekmiş olduğumuz makine ve ürünlerin videolarını izleyebilirsiniz. Teşekkürler 3Dörtgen…

Facebook /3Dortgen

Instagram /3Dortgen

Twitter /3Dortgen

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın