İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kidomino Anneleri İle Röportaj

Kidomino – İsim Etiketleri ve Giftomino, işte bu üç farklı sitenin kurucuları Alev hanım ve Hande hanım bizlerle.

Her geçen yıl insanların istekleri değişiyor ve farklı şeyler istemeye başlıyor. Özellikle hediye konusunda da hepimizin istediği farklı ve özel olmasıdır değil mi? Kidomino da böyle yapıyor. Birbirinden özel ve farklı hediyelik ürünler ile karşınızda.

Anne olduktan sonra hayatımız birada değişmeye başlar. Onlar için neyin daha uygun ,kullanışlı olduğunu araştırmaya başlarız. Çalışıyorsak eğer ve elimizden de bir şeyler geliyorsa bunu iyi değerlendirmek isteriz tıpkı Alev hanım ve Hande hanımın yaptığı gibi. Kendi işlerini kurarken amaçları neydi? Çocuklarıyla beraber olduklarında neler yapıyorlar? Bizlerin bu birbirinden değerli ve farklı üç değerli siteyi neden tercih etmemiz gerektiğini sorduk ve onlarda bizler için cevapladılar.

Alev hanıma ve Hande hanıma çok teşekkür ediyoruz ve sitelerini mutlaka incelemenizi tavsiye ediyoruz. Sosyal medya hesaplarından da takip ettiğiniz sürece bütün gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Bu keyifli sohbetimiz için hadi buyrun…

Facebook /Kidomino

Twitter /Kidomino

Instagram /Kidomino

www.kidomino.com

Merhaba Alev ve Hande hanım, kısaca bizlere kendinizden bahsedebilir misiniz?Kidomino Kurucuları

Merhaba. On yılı aşkın süredir kurumsal iş hayatında çalışan bizler henüz birbirimizi tanımazken, 2005 yılında birer hafta arayla anne olduk. Daha sonra çalıştığımız işyerinde başlayan dostluğumuz, kendi işini kurma hevesindeki bizleri iş ortağı yaptı ve Kidomino böyle doğdu.

Anne olduktan sonra hayatınızda değişiklikler oldu mu? Neler sizin için önemli olmaya başladı?

Özellikle çocuklarımız bebek denecek yaşta iken hem ilgiye muhtaç olmaları hem de bizlerin bu güzel zamanların değerini bilmemiz gerektiği düşüncesi ile hayattaki önceliklerimizin sırası değişmeye başladı. Kendi işimizi kurma kararını vermemizde çocuklarımıza daha fazla vakit ayırabilecek olmamızın büyük etkisi oldu.

Girişimci annelersiniz, 3 tane birbirinden değerli siteniz bulunuyor. Bunlardan bahsedebilir misiniz? Neler yapıyorsunuz?

İlk olarak bebek ve çocuklara yönelik isme ve kişiye özel ürünler üretmek konsepti ile 2007 yılında kidomino.com’u kurduk. Türkiye’de ilk defa bu kadar derinlemesine kişiselleştirilebilen bir site kurulmuş oldu. Müşteriler, www.kidomino.com internet sitesinde, seçtikleri ürünlerin üzerine diledikleri isim veya sözü yazarak kişiye özel ürünler tasarlayabiliyorlar. Tekstil ürünlerinin üzerine istenilen isim veya söz nakış ile işleniyor, müşteri desen alternatiflerinden birini seçebiliyor ve hatta nakışın rengini dahi belirleyebiliyor. Bu ürünlerin kişiye özel olması sonucunda da anneler bu eşyaları bebeğin en özel eşyası olarak hayat boyu saklıyorlar.

2008 yılında, annelerden gelen talep doğrultusunda, okul kıyafetlerinin karışmasını önlemek amacıyla, ütü ile yapışan isme özel etiketler üretmek üzere www.isimetiketleri.com ‘u kurduk. Burada giysi etiketlerinden ayrıca defter, matara, ayakkabı vb. ürünlere de yapışabilen farklı etiket çeşitleri de mevcut.

2012 yılında ise çocuklardan ayrıca yetişkinlere de hitap eden ve kişiye özel hediye kavramını şık bir dil ile yansıtan www.giftomino.com kuruldu.

Kidomino ve Giftomino’da üretilen ürünler isme veya özel bir güne özel tasarlandığı için, her hediyenin bir hikayesi olmaktadır. Böylece hediyeler farklı bir anlam taşımakta ve uzun yıllar saklanmaktadır.

KİDOMİNO

Tekstil günümüzde çok fazla ön planda olmaya başladı. Yeni ürünler çıktıkça özel şeyler üretilmeye başlandı. Sizler de Kidomino ile böyle güzel şeyler yapıyorsunuz. Kidomino nasıl çalışıyor? Neler üretiyor?

2007 yılında, isme ve kişiye özel ürünler üretmek konsepti ile kurulduğumuzda, bebeğin ilk eşyaları olan giysi, önlük, battaniye, yastık gibi ağırlıklı tekstil ürünleri üzerine nakış ile isim yazıyorduk. Zamanla tekstil ürünlerinin yanı sıra anı çerçeveleri, defter, albüm, sepet hatta gümüş ürünler üzerine isim/ mesaj yazmaya başladık ve o güzel anları ölümsüzleştirmeye devam ettik.

Kaç yaşa kadar ürünleriniz bulunuyor? Büyükler için de tasarladığınız ürünler bulunuyor mu?

kidomino.com’ da bebek ve çocuklara yönelik ürünlerimiz var, giftomino.com’da ise küçüklerden ayrıca, büyüklere yönelik hediye seçeneklerimiz de mevcut.

“Tasarım Masası’na Hoş Geldiniz” alacağımız ürünleri biz de tasarlayabiliyor muyuz? İşlem nasıl gerçekleşiyor?

Hem Giftomino’da hem de  Kidomino’da  müşteriler istedikleri ürün üzerine yazılacak yazının rengini, yazı karakterini hatta deseni seçebilmekte, diğer bir deyişle kendi tasarımlarını kendileri yapabilmekteler. Bu seçimleri ürün sayfasında, tasarım masası denen bölümde gerçekleştirebiliyorlar. Farklı alternatifler için müşterilerimiz bizleri de arayabilmektedir. Örneğin geçtiğimiz günlerde bir anne adayı  kız ve erkek, ikiz bebek beklemekteydi ve doğumda gelen yakınlarına dağıtmak üzere lavanta keselerimizden yaptırmak istiyordu. Bizler de hem erkek hem de kız bebeğe uygun bir desen ve yazı rengi ile şık bir tasarım oluşturduk.

Anne-Babalar Kidomino’yu neden tercih etsinler? Sizin farkınız nedir?

Bizler gerek Kidomino, gerekse de Giftomino olarak müşterilerimizin hayatlarındaki önemli anları ölümsüzleştirecek ürünleri butik bir çalışma sonucunda ortaya koymaktayız. Bu yüzden ürünlerimizin özel, kaliteli ve şık olmasına çok önem veriyoruz. Zaten bize ulaşan müşteri kitlemiz de hediyelerini özenle seçen, hediye vermenin bir zorunluluk değil zevkli bir çaba olduğu bilincine sahip bir kesim. Bu sebeple bizim de tüm çabamız bu beklentiyi boşa çıkarmamak. Kidomino ve Giftomino’da her ürün özenle üretilir, ek ücret olmaksızın hediye paketi yapılır, hediye kartı ve hatta yanında torbası ile birlikte gönderilir. Üretimimizin kendi bünyemizde olması da her zaman web sitesinde fotoğrafta görülen ürünün tedarik edilebileceğinin garantisidir.

kizcocuk mutfakonlugu

Çalışan annesiniz ve çocuklarınızla nasıl vakit geçiriyorsunuz?

Kidomino’nun kuruluşunun ilk yıllarında çocuklarımız daha ufaktı ve yuvaya yeni başlamışlardı. Bu dönemde onlar ile daha fazla vakit geçirmek adına ilk bir iki yıl mesaimizi biraz daha erken kapatarak, akşamları evden çalıştığımız çok zamanlar oldu. Zamanla çocuklarımız büyüdü ve şimdi tam zamanlı olarak okula gidiyorlar ama tabii yine de gün içinde verimli çalışarak akşamları bir an önce eve varmak her günkü hedefimiz. Kurumsal hayatı bırakarak kendi işimizi kurduğumuzda da hafta sonları çalışmama prensibini benimsedik. Bu konuda çok şanslıyız, bu durum ne yazık ki ülkemizde birçok çalışan anne için geçerli değil. İstanbul’da yaşadığımız için hafta sonu birçok aktivite alternatifi oluyor, çocuklarımızın istekleri ve ilgileri doğrultusunda bu aktiviteleri elimizden geldiğince değerlendirmeye çalışıyoruz.

Annelere ve anne adaylarına ne söylemek istersiniz?

Annelik tecrübemiz bizlere şunu öğretti ki her bebek / çocuk kendine has özelliklere sahiptir ve bir bebeği en iyi annesi tanır. Bilgi çağındayız ve anneler de artık çok daha bilinçli. Annelerin, çocuklarının her anının değerini bilerek, kimseden etkilenmeden, kendi doğruları ile sağlıklı çocuk yetiştirebilmeleri dileğiyle.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın