İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anneler Niye Emzirmeyi Seçiyor?

Emzirmek dünyanın en güzel şeyidir belki de değil mi? Bizim de cimcime ile emzirme süremiz çok güzel ve keyifli geçmişti. Her annenin de yapmak istediğidir belki de . Kucağımıza aldığımız o ilk anda kokusunu içimize çekerek emzirdiğimiz de dünyalar bizim olur.

1-7 Ekim haftası Emzirme Haftası ve bunun üzerine bazı sonuçları ve araştırmaları Lansinoh bizler için gündeme getirmiş. Bizler de sizlere bu verileri vermek istedik. Emzirme ürünleri grubunda annelerin çok fazla tercih ettiği Lansinoh “Emzirme Haftası 2014” ile ilginç verilerin olduğunu göstermekte. İngiltere, Amerika ,Brezilya ,Çin ,Fransa ,Almanya, Macaristan ,Meksika ve Türkiye’nin de katılmasıyla 9 ülkede bir araştırma yapılmış ve anneler emzirmenin evrensel bir deneyim olduğunu göstermişler. Türkiye’nin de katılması gerçekten çok güzel olmuş. Keşke bizlerin de haberi olsaydı da bizlerde bu güzel projede yer alabilseydik. Emzirmek gerçekten çok güzel bir duygu ve bunu devam ettirebilmekte büyük bir özveri. Çalışan annelerin yada bazı nedenlerden dolayı emzirmeyi bırakan anneler çok fazla. Keşke annelere bazı haklar verilse, bunun için çok fazla şey söylendi ama hiç bir şey yapılmadı ,yapılmayacakta sanırım.

Anneler Niye Emzirmeyi Seçiyor?

Yapılan Lansinoh araştırmasına göre bebeğinin sağlığı için emzirmeyi tercih edenlerin Türkiye oranı 89, Brezilya 91, Fransa da ise 76 mış. Annelere bir başka soru daha sorulmuş ve bu belki de bizlerin de en merak ettiği sorudur. Emzirme süresi ne kadar olmalı? Ben kendimi düşündüğüm zaman cimcime 23 aylık olana kadar emmişti ve zaten istediğim de 2 yaşını doldurmuş olmasıydı. Ek gıdaya başlamamız ve çalışan anne olmayı belki bahane olarak kabul etmemden yada diş problemimden dolayı bıraktığımızdan dolayı erken bırakmak zorunda kaldık. Bakalım bu soruya nasıl cevap verilmiş?Brezilya, Çin,Macaristan gibi ülkeler 6-12 ay olarak söylerken, Türkiye de 12-24 ay görülmekte. Sizce hangisi olmalı? Size böyle bir soru sorulsaydı ne derdiniz?

Peki her yer de rahatlıkla ,çekinmeden emzirebiliyor musunuz?

Toplum içerisinde emzirmek en çok Türkiye de “yanlış” bulunuyormuş. Bu sonuç hiçbirimize ters gelmedi değil mi? Böyle bir şey nedense bizlere çok yanlış ve ayıp olarak görünmekte.Yeni nesil anneler artık dışarıda rahatlıkla emzirme örtüleri ile rahatlıkla emzirebiliyorlar. Keşke her kadın buna sahip olabilse yada doktor ,hastane ,sağlık ocakları bu ürünleri ücretsiz verebilse. Lansinoh Emzirme Araştırması 2014 e göre bu sorunun cevapları ise şu şekilde :

Anneler Niye Emzirmeyi Seçiyor?

Göğüs pompası kullandınız mı? Yada kullanmayı düşünüyor musunuz?

Gerçekten büyük bir rahatlık ve her annenin alması gereken bir ürün. Çalışan anneler özellikle bu ürün ile bebeklerine süt sağıp anne sütünü gün içersinde de almalarını sağlayabilirler. Ben ilk olarak el de pompa şeklinde kullanmıştım fakat o hiç iyi gelmedi bana daha sonrada elektrikli ve şarjlı pil ile çalışandan aldık. 20 ay onunla cimcimeye süt sağmıştım. Büyük bir rahatlık.Fransa bu konuda en düşük orana sahip ve Çin tabi ki her şeyde olduğu gibi ilk sırayı almış. Türkiye de inşallah ilk sıralara gelir ilerleyen zamanlarda.

Anneler Niye Emzirmeyi Seçiyor?

 

“En Yakın Hissedilen Anne”

 Gülben Ergen ve Angelina Jolie Oldu

 Emzirme ürünleri gurubunda 30 yıldır hamile ve emziren annelerin en güvendiği marka Lansinoh tarafından, “ Türkiye Emzirme Araştırması 2014” gerçekleştirildi.

Gülben Ergen ile Angelina Jolie karşı karşıya!

Ünlülerin hayatı her konuda örnek oluyor. Giydikleri ayakkabıdan kullandıkları otomobile kadar herkesin ilgi odağı olan ünlüler doğal olarak özel hayatları ile de tüm dünyaya aslında mesaj veriyorlar. Ancak bazı ünlüler var ki toplum onları kendilerine daha yakın hissediyor.

Lansinoh’un her yıl emzirme haftasında dünya genelinde anneler ile yaptığı araştırmadan bu yıl yine hem dünyadan hem ülkemizden ilginç veriler çıktı…

Annelik yaklaşımı açısından Türk annelerin yüzde 48’inin kendisine en yakın hissettiği ve en güvendiği anne Gülben Ergen olurken, araştırmaya katılan tüm ülkelerin toplamında Amerika, İngiltere, Almanya, Türkiye, Fransa, Çin, Meksika, Macaristan ve Brezilya ise dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Angelina Jolie ilk sırada yer alıyor.

Türkiye genelinde 18-40 yaş arasında, bebeği 2 yaşının altında olan anneler ile anne adaylarının katıldığı araştırma yeni anneler için Gülben Ergen kendilerine en yakın hissettikleri ünlü isim.

Yaptığı başarılı işler nedeniyle gerek magazin gerekse iş dünyasında adı övgüyle anılan Gülben Ergen’in annelerden bu güveni almasının nedeni muhakkak hem kendi çocuklarına hem de ülkemizin tüm çocuklarına gösterdiği ilgi.

Böyle güzel araştırmalar yapıldığı sürece az da olsa belki içimiz rahatlayabiliyor yada güvenimiz artıyor. Lansinoh güzel bir iş çıkarmış. Biz anneler ve anne adayları için bu özel haftada bu bilgileri bizlerle paylaşmaları çok iyi oldu. Bizler de sizlere bu bilgileri aktardığımız için çok mutluyuz.

1-7 Ekim Emzirme Haftası bol sütlü olsun. Yavrularınız bol bol anne sütünü alsın…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın