İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cheetos Eğlence Üssü Nedir?

Kurallar kurallar, bazen istemeden de koyduğumuz koymak zorunda olduğumuz kurallar. Kızım bunu yemeyeceksin çok zararlı dediğim anlar da oldu bazen hadi bir seferlik bir şey olmaz dediğim de. Bazı şeyleri sıkmak, senin yasak koyduğun bölgeler de yasağın devam ederken başka bir yere gittiği zaman yasağın çiğnenip senin koyduğun kuralların o 1 dakika içerisinde silinmesi. Ne kadar çikolata yemesin diye gözünün içine bakarken maalesef bazen o kural, işte alt üst olabiliyor.

Geçenler de Pepsi Co Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Didem Şinik ve PepsiCo Yiyecek Çocuk ve Tatlı Kategorisi Pazarlama Müdürü Gizem Turan’ın ev sahipliği ile Ortaköy Banyan da gerçekleşen kahvaltı etkinliğine katıldım. Ortaköy’ün büyüleyici bir güzelliği var ve etkinlik öncesi erken gittiğim için sahilde yürürken biraz fotoğrafta çekmiştim. Kahvaltı öncesin de Didem Hanım ve Gizem Hanım sıcak karşılama ile bizlere hoş geldiniz dedikten sonra firma ve yapmış oldukları projeler hakkında çok güzel bilgiler verdiler. Bilmediklerimizi ya da benim duymadığım projelerinden bahsettiler. Keşke her okulda olsa sadece İstanbul ya da belli okullarda olmasa diye düşünmeden edemedim.

Cheetos Eğlence Üssü hakkında bilgiler alırken instagram da paylaştığım ilk Cheetos fotoğrafı ile “siz çocuğunuza yediriyor musunuz? “ diye bir tepki aldım. Evet yedirmiyorum ama bunu öğrenmek , ileride çocuğum isterse içinde neler olduğunu bilmek için katıldım bu etkinliğe. Size de illa yedireceksiniz,  gidin hemen Cheetos ürünleri alın demiyorum. Türkiye’de mısır ekimi en çok Çukurova bölgesinde ve Güney, Güneydoğu bölgelerinde gerçekleştiği için tohum alımını oralardan gerçekleştiriyorlarmış. Bunun yanı sıra onların yapmış olduğu güzel projeler var ve bunlardan da bahsetmek istiyorum.

Spor hayatımızın her anında var değil mi? Çocuklarımız da oyun oynamayı, koşmayı çok seviyorlar. Bunun üzerine Cheetos İstanbul’un 31 ilçesinden 1384 okuldan 10-14 yaş aralığında 90 bini aşkın genç ve çocuğun katıldığı Cheetos İstanbul’un En Hızlısı projesini yapmış. Bu projeden kimin haberi var? Ya da hangi okullar da yapıldı? Bizim okulumuz neden katılmadı diye soranlarınız olacak ya da seneye belki siz de bunun için bir talepte bulunacaksınız. 2004 yılından beri bu proje yapılıyormuş. Güzel ve eğlenceli.  Çocukları spora teşvik etmeleri gerçekten güzel.

Cheetos sosyal sorumluluk üzerine de çok güzel şeyler yapmış ve yapmaya da devam ediyor. GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri kurulmuş. Burada çocuklar boş vakitlerin de istediklerini yapabiliyorlar. Toplam 8 il de 11 adet GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi bulunuyor ve 2003 yılından beri de her türlü desteği çocuklara vermektedir. Çocuklar etüt ile Türkçe, Matematik, İngilizce, Bilgisayar gibi derslerden yararlanırken bölgeden bölgeye farklılıklar göstermekle birlikte sosyal faaliyetler açısından da satranç, resim,müzik fotoğrafçılık gibi dersleri de almaktadırlar. Bu merkezlere kız çocuklarını göndermeyen aileler için de ailelerle birebir görüşmeler yaparak onları ikna ederek çocuklarını bu merkezlere göndermeleri için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu proje gerçekten her il de olması gereken bir proje. Özellikle de kız çocuklarının okumaları, sosyal faaliyetler de yer almaları için çok önemli.

Kahvaltımızı güzel sohbet ve bu projeler hakkında bilgi alarak devam ettirirken artık Cheetos Eğlence Üssü projesinde yer alan Ayşe Arman ve kızı Alya’nın bu projedeki hikayesini dinlemeye sıra gelmişti. Ayşe Arman geldiği zaman bütün enerjisi ile bize büyük bir heyecan verdi gerçekten. Eğlence Üssü nedir? Bu projede çocuklar neler yapıyor? Ayşe Arman ve Alya nasıl yer aldı bunları çok güzel bir hikaye ile Ayşe Arman’dan öğrendik. Çok keyifliydi gerçekten. O anlatırken sanki bizler de gözümüzün önünde o anı yaşıyorduk. En Eğlenceli Fikirler yarışmasına katılan çocuklar afacanlık fikirlerini sitede paylaşıp, ön elemeyi geçtiklerinde fikirleri önce usta çizerler tarafından çizgi hikayeye dönüştürülüp daha sonrada Ayşe Arman ve Alya tarafından her haftanın birincileri seçiliyor. En Eğlenceli Fikirler’de her hafta Ipad Mini kazanılıyor. Sizler de minik yavrularınızın fikirlerini www.cheetos.com.tr’ de paylaşın.

Günün sonunda Ayşe Arman bizler için sorular hazırlamıştı. Ben onunla röportaj yapmayı düşünürken o bana hazırladığı soruları tek tek sordu. Bende ki heyecan çok fazlaydı, ilk defa böyle bir şey yaşadığım için galiba ama çok güzel ve unutulmayacak bir andı.

Etkinlik sonunda da bol bol fotoğraf çektirip o güzel anları ölümsüzleştirdik. Hepimize ayrı ayrı vermiş oldukları çiçekler ile bizleri özel kılan PepsiCo ve Cheetos’ a çok teşekkür ediyoruz.

Ayşe Arman kahvaltıya gelirken kızı Alya ,annelere de kitap hediye et demiş, ne kadar güzel ve anlamlı değil mi? Cimcimenin kitaplığın da bu özel kitap yerini aldı bile, çok teşekkürler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın