İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çilek Tadında Doğum Günü Partisi

Yeni yaş ,yeni heyecanlar, yeni gelişmeler ve yeniliklerle dolu ,çok güzel geçmesini planladığımız bir yaş bizlerle olacak.Cimcime 3 yaşında !

Aylar öncesinde hazırlıklara başlamıştım, konsept olarak ÇİLEK e karar verdik ama temmuz ayı geldiği zaman çilek bulamadığım da işte o anda başımdan kaynar sular dökülmüştü. Planladığım bütün şeyler bir anda alt üst olmuştu. Neler yapacaktım neler. Çilek ile pintereste ne kadar güzel şeyler varmış onu da gördüm. Çilekle yapılan o kadar güzel şeyler buldum ki onların hepsini bir klasör de topladım. Bulduklarımı ,gördüklerimi toplamam benim için iyi olmuştu, en son zamana kadar biliyorsunuz sizlerle de paylaştım yavaş yavaş yaptık. Çokta güzel oldu ,el emeği her zaman çok güzel oluyor değil mi?Herkes konsept niye çilek oluyor diye sormaya başlamıştı, İpek çilek yerken nasıl kendinden geçiyor, elleri kıpkırmızı oluyor, suları ellerinden akarken nasıl mutlu oluyor görmelisiniz. Doğum günleri hep karakter oluyor ama neden onun sevdiği bir şey olmasın dedik ve ona karar vermiştik. Güzel de oldu gerçekten.

Pasta seçimimiz çok eğlenceli olmuştu. 4 farklı pasta buldum ve bunlardan biri olmalıydı. Cimcimenin çalışmış olduğum iş yerinde ki teyzelerine sordum ve hepsi de tek bir pasta da odaklandı . Benim de gönlümden geçen oydu ve onların da beğenmesiyle bu kesinleşti diyebilirim. Tamam pasta seçildi ama kime yaptırmalıydık, kaç kişilik olacaktı? Pastanın içinde neler olacaktı? Hepsi detaylıydı aslında ama benim daha önceden tanışmış olduğum Misket Pasta Evinde karar verdik. İstediğimiz pasta tam da aynı şekilde yapıldı gerçekten. Misket hanıma ve çalışanlarına gerçekten çok teşekkür ediyorum yardımlarından ,fikirlerinden dolayı çok ilgilendiler sağ olsunlar. Pastayı görünce biraz korktum çünkü 15 kişilik pasta bu kadar büyük olur mu dedim. Çok büyüktü ama yarısından azı kaldı, eğer sipariş verirseniz 20 kişi gelecekse 15 kişilik pasta biraz fazla gelebiliyor, biz dilimleri ince kesmedik ne çok kalındı ne de çok ince ama arttı bayağı. Üzerinde ki çilekler o kadar ince işle yapılmıştı ki gerçekten çok güzeldi. Cimcime bayıldı.

Pasta işini halletmişken süslemeler nasıl olmalıydı? Misafirlerimize ikramlarımız neler olacak diye düşünürken herkes bir şey yaparız dediği için belki de pek o gün yorulmadım. Biliyorsunuz zaten ramazandaydı cimcimenin doğum günü. Herkes iftarını yaptıktan sonra geldiği için pek bir şey yapılmasına gerek yoktu ama biz yine de yaptık elimizden geldiğince. Büyük yengesi boşnak mantısı ve böreği getirdi, annem sarma sardı, küçük yengesi magnolia yaptı, ben de salatalar ve minik pizzalar yaptım. Ankara’da ki arkadaşımız,canımız dostumuz Hande (ednautra) kurabiye yaptırmış o kadar güzeldi ki tekrar teşekkür ediyorum ona yemeye kıyamadık valla. Güzeldi kalabalıktık ama tatil ve iftar sonrası olduğu için kuzenleri maalesef gelemedi.Seneye ramazana denk gelmeyeceği için güzel ve kalabalık bir doğum günü bizi bekliyor olacak ,Allah nasip ederse tabi.

Cimcimenin doğum günü sanırım tek post ile olmayacak. O kadar çok şey var ki yazılacak. Hepsini biz yaptığımız için sizler de eviniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Çektiğimiz fotoğraflar, dış çekimlerimiz hepsi gerçekten çok güzel oldu. Allah uzun ömürler versin cimcimeye ve evlatlarımıza. Onlarla olduğumuz sürece hayatımız gerçekten çok güzel.

 

Çilek tadında ki doğum günümüz de neler yaptım onlara da bakmak isterseniz linklere tıklamanız yeterli

Doğum günü konuşma balonu hazırlama

Doğum günü için kartonda 3 yapımı

Grafon kağıdı ile ponpon yapımı

Keçeden çilek yapımı

Bunların bazılarını cimcime ile yaptık ve çok eğlendik. Sizler de çocuklarınızla yaparken çok eğleneceğinize ve güzel vakit geçireceğinize eminim. Doğum günü postlarımız ve fotoğraflarımız devam edecek…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın