İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hayaller Dünyasın da Bir Cimcime

Hayal etmek ne kadar güzel değil mi? Hayaller kurmak bir de onların gerçekleştiğini görebilmek paha biçilemez. Hayat bazen bizlere diğer yüzünü gösterirken bazen de güzel şeyler yapmamıza neden olabiliyor.Hayal kuralım, hayallere fazla dalmayalım.

Uzun zamandan beri cimcime de bir şeyler olduğu belliydi.Yeni yaşından dolayıdır dedik ama bu çok fazla olmaya başladı. Yanına birisi geldiği zaman yada bir yere gittiğimiz zaman olan bir olayı ballandıra ballandıra öyle güzel değiştirerek anlatıyor ki anlatamam. Hayallerin içindeyken bile o kadar sevimli olabiliyor ki o anda üzülsek mi yoksa acaba bunda bir şey mi var diye düşünsek mi diye kalıyoruz arada.Pedagogluk muyuz yoksa bu gelip geçici bir şey mi bilmiyoruz ama onun sevimliliği bizi bitiriyor. Geçenler de oturmuş yengesiyle sanki büyük bir insan gibi konuşuyor. Öyle güzel konuşuyor ki sanki kırk yıl beraber yemiş içmişler, herşeyini biliyor. Hollandaya gitmişler, yeni elbiseler almışlar, gezmişler, hatta havuza bile girmişler. Yahu kızım sen Hollanda’yı nereden duydun?alışveriş yapmayı ne bilirsin?daha düne kadar havuza tek başına girmekten korkan cimcime baksana yengesiyle havuza girmiş. Tuhaf çok tuhaf…

Ne düşüneceğimizi bilemediğimiz bu anlar gün geçtikçe çoğalıyor gibi.Evde oyun oynuyor mesela diğer odaya tatile gitmiş, zaten bu aralar tatil olayına takmış durumda. Toplamış bütün oyuncaklarını bebeklerini diğer odaya tatile gitmiş. Bana da Burcu hanım siz de gelsenize deyip duruyor.Tabi bazen ben İpek o Burcu oluyor. Hayatımızı da paylaşıyoruz (yani babamızı).Gelin oluyor, çocukları oluyor, geziyor,her yere gidiyor.Çok fazla çizgi film mi izliyor?diye soranlarınız olabilir ama İpek çizgi film hiç izlemiyor. Geçen seneye kadar Pepee vardı hayatımız da ama artık o da yok. Biz dizi izlerken mi acaba alıyor o kelimeleri? Kulaklar ve gözler fıldır fıldır zaten, odasında olduğunda bile kulağı hep biz de.

Hayaller kuralım tamam kuzum da fazla içine girme bitanem.Güzel kızım benim, canım yavrum. Sen bizim herşeyimizsin. Canların canı, hayatımızın en önemli ve özel varlığı. Allah uzun ömürler versin bütün evlatlarımıza. Onlar güldüğü sürece bizler de mutluyuz değil mi?

Hayaller ülkesinde bir cimcime görülmüş, güzel mi güzel,ipek gibi saçları,biraz inatçı, dediği dedik,pembeyi çok seven,bol bol fotoğraf çeken, pofidik ayaklı bir cimcime işte.Gökten 3 elma düşmüş üçü de o güzeller güzeli cimcimeye gitmiş.Hayat onunla çok güzelmiş çünkü…Bazen dalıp gidiyorsun ya acaba neler düşünüyorsun?

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın