İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Keçeden Çilek Nasıl Yapılır?

Uzun zamandan beri keçe ile bir şeyler yapmak istiyordum ama hep nedense bir şeyler beni durduruyordu, bahaneler çok çabuk üretebiliyoruz değil mi? Bu sefer yapmam için en büyük bahanem cimcimenin doğum gününün gelmesiydi. Biliyorsunuz, değişik şeyler yapmaya çalıştım ve kimisi de gerçekten beğenildi. Konseptte çilek olunca artık keçeyi kullanmak farz olmuştu.

Sevgili Nüket’in yaptıklarını gerçekten çok beğeniyorum ve en son yapmış olduğu keçeden şeyi görünce tamam ben artık yapmalıyım dedim ve bir gazla oturdum yaptım. Peki bu çilekleri nasıl yaptım? Neler gerekli oldu? Yapması kolay mı? İşte bütün sorularınızın cevabı burada. Kafanıza koyduysanız mutlaka yapın derim, sakın ertelemeyin.

Gelelim bizim keçeden çilekleri nasıl yaptığımıza.

 • Google amcamıza çilek modeli diye yazdığınız zaman kalp şeklinde bir desen veriyor, ben de onun çıktısını aldım, biraz daha arattığım zaman da çilek deseni buldum. O çilek deseninde ki yaprak kısmını da kestim ve elimde iki tane kalıp olmuş oldu.

keçeden çilek

 

 • Kalıpları çıkardıktan sonra keçelerimin üzerine koydum ve iğne ile tutturdum.

keçe ile çilek yapımı

 

 • Yeşil ve kırmızı keçelerim ile hepsini tek tek kestim ve ayrı ayrı koydum. Daha sonra da iğne ile birbirine diktim. Çileğimizin oluşması işte bu kadar kolaydı.

çilek modeli

Ben bunları yaparken cimcime neler yaptı neler. O da benimle birlikte kesti, hatta çilek modeli kalbe benzediği için “Anneee bu benim kalbim olsun mu?” diye sordu. Biz bunu yaparken gerçekten çok eğlendik. Modelleri keserken yanlarında kalan parçaları cimcimeye verdim ama beğenmedi, onlar çöpmüş kesilmezmiş. Ben büyün bir keçe aldım kırtasiye de 60 cm vardı neredeyse boyu. 15 adet çilek çıkarmak için onun yarısını bile kullanmadım diyebilirim. Artık keçe bizim hayatımıza girdiyse daha neler yaparız neler.

Doğum gününde farklı bir hediye vermek istiyorum diyorsanız eğer o zaman sizler de konseptinize uygun modelleri çıkarın ve keçeden yapın. Gelen misafirlerinize çok güzel bir hediye olacak. Bu arada biz bu çileklerimizi bardak altlığı olarak kullanmaları için yaptık. Su bardağı rahatlıkla konabiliyor.

En son olarakta cimcimenin çilek kalbi ile fotoğrafını da sizlerle paylaşmak isterim. Yaparken çok eğlendik, güzel bir kaç saat geçirdik. Sizlerde mutlaka deneyin.

İpek çilek

3 Yorum

  • Burcu 1 Anne Burcu 1 Anne Yazar | 1 Ağustos 2014

   Oyyy canım ben ilk defa yaptım, çok hoşuma gitti 🙂
   Acemiliğim belli oluyor zaten ama güzel seviyorum böyle şeyleri.
   Çok teşekkürler canım ,öpüyorum çok

Bir cevap yazın