İpek 3 Yaşında !

İpek 3 Yaşında !

25 Temmuz 2014 12 Yazar: Burcu Öğünlü

Kızıma mektup…

Yıllar birbirini çok hızlı kovalarken sen de kocaman oldun kızım. Hayat acı tatlı geçti gitti önümüzden. 3 sene öncesi daha dün gibi gözümün önünde. Seni o ilk gördüğüm an, kapkara up uzun saçların, durmadan ağlayışın, beyaz olmandan dolayı Temmuz sıcağında her yerinin pişmesi daha neler neler. Güzel kızım benim, seni her şeyden çok ama çok seviyoruz biliyorsun. Bugün senin doğum günün, yeni yaşın bize huzurlu ve sağlıklı bir şekilde gelsin inşallah.

Kafam o kadar dolu ki sana anlatmak istediğim bir sürü şey var aslında ama belki uzun yıllar sonra bunları okuduktan sonra “Ahhh Annecim, keşke yazsaymışsın, bak şimdi okumayı biliyorum, okuyorum” diyeceksin. Canım kızım benim, sabahları seni erkenden uyandırmak bile vicdan azabı çekmeme neden olurken senin gönlünü nasıl alacağımı düşünür oldum aslında. Hayatın kuralları var ve biz maalesef anne karnına düştüğümüz anda bunları çekmek ,yaşamak zorunda kalıyoruz ama şunu sakın unutma şimdi çalışıyorsam eğer hepsi senin geleceğin için. Sana güzel bir hayat verebiliyorsak eğer çok şanslıyız. Dünya çok karıştı, insanlar çok değişti. Bizler de değişiyoruz tabi ki aman senin o eve geldiğim anda boynuma sarılıp “Annecimmm” demen bütün her şeyi silip alıyor. Sen bizim her şeyimizsin.

Anne kız

Geçenler de birlikte balkonu yıkıyorduk, sen tabi ki almışsın eline viledanı “Anne ben de silicem, anne bana da su ver” deyip bacaklarımın etrafında dönüp duruyorsun o arada ben de artık yorulmuşum ve klozetin kapağını parmaklarımın üzerine düşürmüştüm. O anda bütün dünyam kararmıştı, ben ağlamaya başlayınca sen de ağlamaya başlamıştın, “Annecimmm” deyip sarılmıştın ama ben o acıyla sana bağırmıştım. “Çekil kızım” demiştim sana… Ah yavrum senden çok özür dilerim, o gün de acım geçtikten sonra özür dilemiştim ama o anda senin de canını yakmıştım dimi? Bunlar senin hayatını etkiliyor biliyorum ama bazen -bazı zamanlar yapıyorum işte kuzum benim. Affet beni yavrum…

İpek 1cimcime

Cimcimem, İpek saçlı kuzum benim, doğduğun zamanlar da geceleri hep ağlardın, babana annemi ara da gelsin dediğim anda nasıl oluyorsa biranda sesin kesiliyordu. Anneannenin geleceğini nasıl anlıyordun bilmiyorum ama o geldiği anda susuyor hatta uyumaya başlıyordun, ahhh seni cimcime ahhh.Neler yaptın bana sen daha minnacıkken. 9 saat sancı çektirdin ama gelmicem deyip duruyordun ama sonunda annen dayanamayıp gelsin artık demişti. Odadan hazırlanıp ameliyathane ye gitmem şimdi gözümün önünde. Hiç kimseye haber vermeden gitmiştik hastaneye babanla, sen doğduğun zaman baban herkese haber vermiş ve bütün sevdiklerimiz hemen yanımıza gelmişti. Seni biz dört gözle bekliyorduk kuzum, gözlerim doldu, sulu annen yine ağlıyor prenses 🙂 bu ağlamalar hep sevinçten, hep mutluluktan .

Doğum günü hazırlıklarını hep birlikte yaptık seninle. Bu sene ki konseptimiz ÇİLEK, #cilektadındadoğumgunu dedik öyle karar verdik. İlerde sen ne istersen o olacak tabi ama çileği sevdiğin için böyle olsun dedik. Sana pembe tülden bir elbise aldık, Dilşad’ın elbisesi gibi deyip duruyorsun, benziyor da . O kadar çok yakıştı ki, onu giydiğin zaman farklı bir dünya da oluyorsun. Yürüyüşün bile değişiyor. Doğum gününe daha çok vardı aldığımız da sen devamlı bir şeyler yer içerken sana kızıyordum ,sakın üzerine dökme diye. Sanki dökülse ne olacak ki dimi? Yıkanır geçer 🙁 ama yaptım kuzum ,üzdüm belki de seni. Kıyamam sana ben kuzum o anda kıydım ama dimi? Özür dilerim bitanem…

Hoş geldin 3 Yaş !

Hoş geldin kızımın yeni yaşı !

Hoş geldin çilek tadında doğum günü !

Hoş geldin !

Sağlıkla, huzurla, sevgiyle, umutla gel yeni yaş. Allah uzun ömür versin, inşallah daha nice nice güzel doğum günleri yapıp eğleneceğiz. Bu doğum gününde seni neler bekliyor neler, süprizler çok . Herkes seni çok seviyor cimcime. Hayatımızın neşe kaynağı, güzel kızım benim.

SENİ ÇOK SEVİYORUZ, İYİ Kİ DOĞDUN PRENSES…

NİCE MUTLU GÜZEL SENELERE CİMCİME…

DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN İPEK…

İpek 3 yaşında

http://ipekogunlu.blogcu.com/

@ipek1cimcime

#ipek3yasinda

#25Temmuz2011