İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Grafon Kağıdı İle Ponpon Yapımı

Grafon Kağıdı ile Ponpon

Grafon kağıdı ile neler yapılıyor neler. Benim de uzun zamandan beri merak ettiğim acaba bunu nasıl yapmışlar, ne kullanmışlar, bu kağıdın adı ne diye düşündüğüm bir şeyi yapmayı sizlere göstereceğim. Doğum günümüzün yaklaşmasından dolayı büyük bir çalışma içindeyken güzel şeyler yapmaya devam ediyorum.

Kapı süsümüzü görmüşsünüzdür, çok zevkli ve güzel geçmişti bizim için, sizler de kolaylıkla çocuğunuzla beraber yapabilirsiniz. Bakmak isterseniz tık tık  Doğum günü için değişik fikirler arayanlara belki bu bir örnek olabilir, bakmanız da fayda var.

Çilek tadında doğum günü yapıyoruz bu sene biliyorsunuz, o yüzden her şeyimiz kırmızı beyaz. Grafon kağıtlarımızı da Eminönünden aldık, bir paketi 3,5 tl di. Çoğu yere sorduk hep 5 tl dediler,artık burada varsa alalım dediğimiz son girdiğimiz yer de 3,5 tl di hemen aldık. Paketin içinde 10 adet vardı. Benim de işime yarayacağı için olsa da olmasa da denemek amaçlı aldık. Kırmızı ve beyaz grafon kağıtları ile bakın ponpon yapımı nasıl kolaymış:

  • İlk olarak 3 adet kırmızı ve beyaz grafon kağıdını alıp üst üste katladım. Uçlarını da dış bükey olarak kestim.

  • Üst üste katlamış olduğum kırmızı ve beyaz grafon kağıtlarımı tam ortadan katlayıp ,ortasından ip ile bağladım.

 

  • Ortadan katlamış olduğum grafon kağıtlarımı tekrar açtım ve tek tek sayfalarını ayırdım.Her iki tarafı için de bu şekilde yapıldığı zaman işte ponponumuz hazır.

Biz bunu cimcime ile yaptık ve gerçekten çok mutlu olduk. Bitirdikten sonra cimcime bunu saçına taktı, çok yakıştı kuzuma . Sizler de mutlaka deneyin, Eminönü uzak derseniz kesin kırtasiyeler de bulabilirsiniz. Biz çok eğlendik. 25 Temmuz hafta içi olduğu için 26 Temmuz da kutlayacağız bakalım son bitiş nasıl olacak?Takipte olun …

 

 

Bir yorum

Bir cevap yazın