İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doğum Günü İçin Kartondan 3 Yapımı

Doğum günümüz yaklaşırken bazı şeyleri de erkenden bitirmek bizim için çok iyi oldu. Kartondan yapılan bütün her şey dikkatimizi çekmeye başlamış ve neler yapabiliriz diye düşünürken hepsi sırayla belki de geldi aklımıza. 3 Yaşımıza özel bu kartondan 3 yapımı da çok keyifli ve eğlenceli oldu.

Peki bunu nasıl yaptık? Neler kullandık?

  1. Çalışmış olduğum şirkette yurt dışından gelen kargoları bir kenara toplamışlardı, ben de onların kalın olduğunu görünce bunda yararlanırım diye 3 koliyi kenara ayırmıştım.
  2. Daha sonra çalışma arkadaşlarımdan birine 3 numarasını çizdirdim, çizimi çok iyi olduğu için ben cesaret edemedim, üst tarafı biraz yamuk olsa da güzel bir 3 ortaya çıktı.
  3. Çizim bittikten sonra maket bıçağı ile 5 adet “3 numara” kesildi.
  4. Hepsi üst üste getirilerek bizim maskeleme bantlarımız ile sardık.
  5. Alüminyum bantlarımız ile de onları kırıştırarak sardık. İşte böyle bir şey ortaya çıktı, nasıl olmuş?

kartondan 3 yapımı

 

2014-07-08 09.08.03

Kartondan 3 yapımı

En son olarakta ayakta durması için 2 adet tahta takoz kullandık, cimcime görünce çok sevineceğine eminim. 3 Yaş çok önemli dediler biz de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz bakalım. Üzerini kırmızı beyaz gropan kağıdı ile süslemeyi düşündüm fakat cimcimeden sonra arkadaşlarına da kalacağı için böyle sade kalsın dedik. Doğum günümüz iftar sonrası olacağı için etrafını minik ışıklarla süslemeyi düşünüyoruz . İnşallah güzel olur , 26 Temmuz yaklaşıyor…

KARTONDAN KONUŞMA BALONU NASIL YAPILIR?

Bir yorum

  1. […] Cimcimenin 3 yaş doğum gününde biliyorsunuz kartondan çok güzel şeyler yapmıştım hatta çalışmış olduğum firmada atılacak olan kartonlardan yapmıştık ve herkes inanamamıştı. Konuşma balonlarımız da harika olmuştu, yazılarımıza uğramadan geçmeyin sakın. Sizler için de güzel örnekler olabilir. Şimdide sizler için yine çok güzel bir fikir olacak olan mevlüt şekeri külahını anlatacağım. Bu sıralar Kartal için kendimiz bir şeyler yapmaya çalışırken aklımıza gelen fikirleri de sizlerle paylaşıyor olacağız. Konseptimiz siyah beyaz puantiyeli olduğu için külah bulmak çok zor oldu benim için. Hastane de lokum koymayı düşünüyorum tabi bakalım altından kalkabilirsem çok güzel olacak. Şimdi gelelim mevlüt şekeri külah yapımına, sizlerde şablonu indirebilir, rengarenk kartonlardan yapabilirsiniz. Çocuklarla yapılabilecek çok  güzel bir etkinlik olabilir. […]

Bir cevap yazın