İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doğum Günü İçin Kapı Süsü

Doğum günümüz yaklaşıyor ve farklı şeyler neler olabilir diye düşünürken, birden aklıma NG Güral Sapanca Otel de ki gezimiz de Sincap Kulüp’ün kapısında ki o muhteşem ,değişik ve yapması kolay olan kapı süsü aklımıza geldi. Neden olmasın ? dedik ve hemen işlemlere başladık.

İlk olarak internetten el modelini buldum ve onların çıktılarını aldım. Sizler bunu renkli el işi kağıtlarına da çıkarabilirsiniz. Daha kolay olabilir ama biz beyaz kağıda hepsinin çıktılarını aldık. Yaklaşık olarak 20 sayfa çıktı aldık sizler çemberin boyutuna göre çıktı alabilirsiniz. Biz bazılarını boyarken hoşumuza gitmeyenler oldu, onları eklemedik. Cimcime boyarken kimisini taşırdı ama çok eğlendi. Adel ‘in keçeli kalemleri çok işimize yaradı gerçekten. Boyama yaparken renkleri tekrardan birlikte söyledik, hem boyama hem aktivite yaptık güzel oldu bizim için .

 

Bütün elleri boyadıktan sonra hepsini tek tek kestik. Daha sonra birbirlerinin üzerine gelecek şekilde yapıştırdık, çemberi siz ne kadar istiyorsanız o kadar büyütebilirsiniz. Altına yuvarlak karton da koyduk ve çemberi onun üzerine yapıştırdık. En son olarakta HOŞ GELDİNİZ yazımızın çıktısını alıp onu da kapının üstüne ve altına yapıştırdık. Güzel bir kapı süsü oldu. Hem cimcimeyle yapmanın keyfi hem de doğum günü yaklaşırken onunda bizimle birlikte bir şeyler yapması gerçekten büyüdüğünü gösteriyor bize. Zaman nasıl çabuk geçiyor, 25.07.2011 de kucağımıza aldığımız o gün dünyalar bizim olmuştu. Hayatımız biranda değişmişti. Allah bütün isteyenlere versin. Çok güzel bir duygu gerçekten.

3 Yorum

 1. Jale Güney Sun 15 Temmuz 2014

  Ah ne hoş. Kızlarımızın ismi aynıymış. Benim İpek’im de 16 Temmuz doğumlu. 2 yaşında oluyor. Sizin de doğum gününüz kutlu olsun. Ben de hazırlık aşamalarındayım. Biz geçen ay da kutlamıştık. Bu ikinci kutlama :))

  • Burcu 1 Anne Yazar | 15 Temmuz 2014

   Ayyy ne güzelll ,onun da şimdiden doğum günü kutlu olsun 🙂
   Biz de her pasta alışımız da illaki mum yakıyoruz çok seviyor cimcime , bizim daha hazırlıklarımız bitmedi yaa galiba bu sene aşırıya kaçtım 🙂

Bir cevap yazın