İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

#kendinicin5dakika Dedik

Kim kendisi için 5 dakika ayırmak istemez ki ,hele de güzellik içinse. Yüzümüz ,saçımız,giyimimiz hep önemlidir. Saçlarımızı bazen arka plana attığımız olur. Sözde baktığımızı zannederiz ama bakmıyoruz, hatta ilgilenmiyoruzdur. Beyazlarımız çıkar o zaman saçımızı boyatırız, biraz kirlenir hemen yıkarız ama hiç saçımıza analiz yaptırmak gelmez.

Benim de aklıma gelmezdi ta ki bu güzel kelimeyi duyana kadar. Sadece 5 dakika da saçlarım hakkın da bilgi alıp, saçıma neler uygulamam gerektiğini hatta saç kalınlığının ne kadar olduğunu öğrenmek benim için gerçekten çok önemli. Bana göre saçlarım çok kalın telli, gür ve kabaran bir tip, ve ikisi bir arada şampuanlar kullanıyordum. Bu analiz bana çok güzel her şeyi ayrıntılarına kadar gösterdi. Saç diplerime kadar inilmesi ve bunu bilgisayardan görebilmem beni çok şaşırttı. Sizlerin de bunu denemenizi tavsiye ediyorum. Carefour’a mutlaka gidiyorsunuzdur. Orada Kendin İçin 5 Dakika yazılı yere gidin ve analizi yaptırın. Çok keyifli ve heyecanlı.

Gelelim bana bu analiz nasıl yapıldı ve önerildi :

  • Öncelikle sisteme benim adıma ait bir kullanıcı bilgileri girildi
  • Görüntü itibariyle saç kaybı olup olunmadığına bakıldı ve daha sonra 60 lık lens takıp 1cm lik alan 60 kata kadar büyütülüp saç derisine bakıldı, bu benim için şok olduğum andı.Bunun sonucunda Normalden yağlıya dönük saç derisi tespit edildi ama en güzel saç derisinin yağlı olduğu çünkü saç kendi yağı ile daha çok beslendiği öğrenildi. Her gün yıkama gereksinimi duyarsak 1 gün şampuan ile 1 diğer gün ılık su ile yıkanması gerektiği yada şuan çok popüler olan Elidor’un Kuru Şampuanı tavsiye edildi, uygulamalı olarakta denendi,gerçekten görülmeye değer .
  • Daha sonra 1cm lik alandaki saç sayısı ölçüldü ve 1cm lik alan 200 kata kadar büyütüldü,gözeneklere bakıldı,folüküllerin tıkalı olduğunu öğrendim ve ılık su ile yıkayıp şampuanlama esnasında masaj yaparak bu gözeneklerin açılacağını öğrendim, bunu denemeye başladım bile.
  • Bu işlemden sonra saç kalınlığı ölçülüp 1cm lik alan 1000 kata kadar büyütüldü ve saç telimin ne kadar sağlam ve parlak olduğunun bilgisini verdiler hatta bilgisayarda gösterdiklerin de inanamadım. Çok hafif yıpranma olduğu hatta bu yıpranmanın da ıslakken taradığım için olduğunu öğrendim. Islak saç taranmaması gerekiyormuş benden size söylemesi.
  • En son olarakta Clear’ın Bitkisel Sentez Ürünü şampuan ve kremi önerildi. Her banyo sonrası da onarıcı ve yapılandırıcı sıvı kremini kullanmam gerektiğini öğrendim.

Bunların hepsini değil de az da olsa ıslakken saçımı taramamaya başladım, eğer yolunuz İçerenköy Carefour’a düşerse orada Dilşad Küçüköner ile saç analinizi yapabilirsiniz. Ben çok memnun kaldım. En ince ayrıntısına kadar saçlarım hakkında bilgi verdi, gerçekten teşekkür ediyorum.Hadi bakalım artık fotoğraflar konuşsun değil mi?

[nggallery id=70]

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın